Muzika

2019.10.16 11:57

Žinoma JAV grupė „X Ambassadors“ pirmąkart koncertuos Lietuvoje

LRT.lt2019.10.16 11:57

Kovo 12 d. turėtų tapti įsimintina diena roko mėgėjams – tą vakarą Vilniuje „Lofte“ pirmąjį Lietuvoje koncertą surengs JAV grupė „X Ambassadors“. Mūsų šalyje grupė pristatys naujausią savo albumą „Orion“.

„X Ambassadors“ muzikinę veiklą pradėjo 2009 m. pasivadinę tiesiog „Ambassadors“. Grupė išleido kelis singlus, kurių vienas „Litost“ skambėjo filmo „Sielonešė“ garso takelyje. „X Ambassadors“ muzikinė karjera išsirutuliojo dainos „Unconsolable“ dėka. Jos akustinę versiją ligoninėje išgirdo grupės „Imagine Dragons“ vokalistas Danas Reynoldsas ir iškart paprašė įrašų kompanijos „Interscope“ pasirašyti sutartį su kūrinio autoriais.

Teisiniai niuansai privertė ketveriukę šiek tiek pakoreguoti pavadinimą ir nuo tada jie visiems žinomi kaip „X Ambassadors“. Tiesa, kiek vėliau pasikeitė ir sudėtis – pasitraukus vienam nariui grupėje liko trys muzikantai: vokalistas ir multiinstrumentalistas Samas Harrisas, jo brolis klavišininkas Casey Harrisas bei būgnininkas Adamas Levinas. Beje, Casey nuo vaikystės aklas, bet tai netrukdo jam nei kurti, nei groti, nei keliauti pasaulinių turų metu.

Nors naujausias darbas „Orion“ grupės „X Ambassadors“ diskografijoje yra tik antras pilnas studijinis albumas, jų muzikinėje sąskaitoje guli ne vienas sėkmingas kūrinys.

Pirmajame albume VHS, kuris JAV „Billboard“ tope pakilo iki 7 vietos, atsidūrė tokios dainos kaip „Renegades“, „Unsteady“ ar kartu su Jamie N Commons įrašyta „Jungle“. Grupė ir vėliau bendradarbiavo su kitais atlikėjais: kartu su „Imagine Dragons“, Wiz Khalifa, Logic & Ty Dolla $ign atliko filmo „Savižudžių būrys“ pagrindinę dainą „Sucker for Pain“, su Bebe Rexha ir Machine Gun Kelly įrašytas kūrinys „Home“ skambėjo filmo „Bright“ garso takelyje, o 2017 m. grupė prisidėjo prie Eminemo dainos „Bad Husband“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt