Naujienų srautas

Muzika2019.10.09 16:34

Nauja Lietuvos muzikos intriga: debiutuoja paslaptingas, veidą slepiantis atlikėjas GAMO

LRT.lt 2019.10.09 16:34

Naujas veidas veržiasi į Lietuvos elektroninės muzikos kūrėjų gretas, pristatydamas pirmąjį savo singlą.

Sakyti „veidas“ čia būtų neteisinga, scenos naujokas neribotą laiką slėps savo veidą, nedalins interviu ir nepasakos apie save. GAMO nenori būti tapatinamas su niekuo, išskyrus su savo kuriama muzika, rašoma pranešime spaudai.

Debiutinis kūrinys „I ain‘t comming back to you“ įrašytas kartu su jauna, talentinga atlikėja Goda Savarauskaite (Goddy), kilusia iš Utenos. Goda sukūrė ir įdainavo kūrinio vokalinę partiją bei parašė dainos tekstą. Šis šiuolaikiškas kūrinys, kuriame susipina pop ir dancehall muzikos stiliai, dar kartą patvirtina leidyklos „BDMusic“ kolektyvo šūkį: „Geriausias stilius – neturėti stiliaus“.

Kaip pasakoja vienas iš prodiuserinės ir leidybinės kompanijos „BDMusic“ įkūrėjų Andrius Glušakovas – Pushaz: „GAMO daug dirba „BDMusic“ studijoje ir, atrodo, nei valgo nei miega, tik – kuria muziką. Tiek užsidegimo ir idėjų turinčio, taip aistringai muzika „sergančio“ žmogaus jis nematė jau senai. O gal ir niekada.“

Per kelis mėnesius GAMO jau įrašė 3 kūrinius ir netolimoje ateityje ketina pristatyti ir pirmąjį savo elektroninės muzikos albumą. Dirbama su hauso, trance, dabstepo, trepo elektroninės muzikos stiliais, kūryboje naudojama daug hauso, brazilian bass elementų. Taip pat šiuo metu vyksta bendras darbas su roko grupe „Rebelheart“, ruošiant elektroninę, vasaros pabaigoje pristatytos baladės „Tik Sapnai“ versiją, skirtą radijo stotims ir šokių aikštelėms.

Gavusi pasiūlymą padaryti populiarios baladės remiksą, grupė „Rebelheart“ iš pradžių žiūrėjo skeptiškai, tačiau rokeriai buvo stipriai nustebinta, pamačiusi, ką šis prodiuseris nuveikė per savaitę, vos gavęs dainos garso takelį. Nauji GAMO kūriniai bus pristatyti Lietuvai artimiausiu metu.

Prie GAMO įvaizdžio dirbo vieninga dizainerių komanda. Įvaizdžio eskizus piešė stilistė ir rūbų dizainerė Indrė Uogianskienė. Prie jos prisijungė 3D spaudos darbų virtuozas Liudvikas Gužauskas. Jo sukurtas įspūdingas šalmas vainikavo GAMO kostiumą.

Prie galutinio kostiumo rezultato buvo dirbama 2 mėnesius. Kuriant kostiumą buvo stengiamasi maksimaliai išpildyti projekto viziją - nesivaikant to, kas madinga šiandien, ir neįsispaudžiant į jokius rėmus sukurti kitokį produktą. Odinis kostiumas primena roko muzikos dvasią? „Juk elektroninė muzika ir yra XXI amžiaus rokenrolas!“ – pasakojo įvaizdžio kūrėjai.

„Iki šiol „BDMusic“ daugiausiai dirbo su hiphopo atlikėjais, tačiau ši paslaptinga ir nepaprastai talentinga asmenybė visus sužavėjo savo įdėjomis bei dideliu užsispyrimu jas įgyvendinti. Į leidybos kompanijas paprastai kreipiasi žmonės, kurie nori būti ne tik išgirsti, bet ir pamatyti – GAMO atvejis visiškai kitoks. Mums patiko jo požiūris į privatumą ir asmeninį gyvenimą. Jis iš karto perspėjo, jog nedalins interviu, neatsakinės į žurnalistų klausimus, jo noras yra kurti ir likti nematomu – tai žmogus, kurio kalba yra jo muzika.

Ten kur reikia, naujai gimstantiems kūrėjams bei atlikėjams, mes padedame suprasti tai, kas dažnai būna mūsų pačių suprasta tik per laiką ir patirtį. Tačiau kai kuriais atvejais reikia leisti, kad viskas tekėtų savo vaga. Nesikišti į talentingos asmenybės kūrybinius procesus. Mūsų užduotis yra suteikti sąlygas, palaikyti, suteikti pasitikėjimo savo jėgomis tiems, kurie nori dirbti šia kryptimi ir auginti savo talentą. Panaši situacija įvyko prieš maždaug 23 metus, kuomet Zarasų Kultūros centras pirmajai mano grupei „Zenitaz“ suteikė patalpas mūsų repeticijoms ir pirmiesiems garso įrašams. Tai buvo reikšmingas įvykis mano muzikinės karjeros pradžioje“, – prisimena Pushaz.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi