Naujienų srautas

Muzika2019.10.07 10:12

Vilniuje savaitgalį koncertuos eksperimentinės sunkiosios muzikos žvaigždės „Sunn O)))“

LRT.lt 2019.10.07 10:12

Sunkiu, tačiau į vieno žanro rėmus vargiai įspraudžiamu, skambesiu bei intensyviais, itin garsiais gyvais pasirodymais išsiskirianti amerikiečių grupė „Sunn O)))“ savo koncertu jau šį sekmadienį pradžiugins Lietuvos alternatyviosios muzikos gerbėjus.

Netrukus antrąjį studijinį albumą šiemet išleisiantys sunkiosios muzikos veteranai visą savo muzikos svorį gerbėjams pajusti leis Vilniaus klube „Kablys“, kuriam teks atlaikyti tikrą decibelų ir žemų dažnių cunamį.

Nuo 1998 metų įrašinėjantys ir gyvai koncertuojantys „Sunn O)))“ neabejotinai yra vienas svarbiausių vardų eksperimentinės sunkiosios muzikos padangėje. Grupės skambesys peržengia tradicinio metalo ribas ir laisvai klaidžioja po drone, minimalistinės muzikos ir net džiazo teritorijas, taip sudomindamas skirtingų muzikinių interesų klausytojus.

Po ketverių metų pertraukos šiemet grupė sugrįžo net su dviem naujais studijiniais albumais – pavasarį išleistu ir iš karto kritikų pagyrų sulaukusiu „Life Metal“ bei netrukus pasirodysiančiu „Pyroclasts“. Abu albumus prodiusavo muzikos pasaulyje itin gerbiamas, preciziškumu ir dėmesiu detalėms garsėjantis Steve'as Albini, anksčiau dirbęs su tokiomis grupėmis kaip „Nirvana“ ar „Godspeed You! Black Emperor”. Siekiant perteikti net pačias subtiliausias „Sunn O)))“ skambesio detales abiejų albumų suvedimui naudotos tik analoginės technologijos.

Be pagrindinių grupės narių – Grego Andersono ir Stephen O‘Malley – prie naujųjų grupės albumų įrašymo prisidėjo ir keletas garbingų kviestinių muzikantų. Tarp jų – Islandijos violončelininkė, kompozitorė Hildur Guðnadóttir, praeityje grojusi su tokiomis grupėmis kaip „Múm“, „Pan Sonic“ ir „Angel“; taip pat „Silkworm“, „Bottomless Pit“ ir „Mint Mile“ grupių narys Timas Midyettas bei pianistas ir elektroninės muzikos kompozitorius Anthony Pateras.

Vis tik daugelis klausytojų sutinka, kad joks įrašas neatstoja gyvo „Sunn O)))“ pasirodymo patirties. Bekompromisis grupės požiūris į garsą, koncerto erdvę užpildančios ir kūną persmelkiančios žemų dažnių vibracijos, ypatingą atmosferą kurianti scenografija, iš lėto lipdomos hipnotizuojančios garsinės struktūros suteikia unikalią, netgi siurrealistinę patirtį. Ne veltui, „Sunn O)))“ pasirodymai yra vieni labiausiai laukiamų muzikos festivaliuose, o juose pabuvoję žmonės pasakoja, kad bent kartą gyvenime tai patirti – būtina.

Liaupsių gyviems grupės pasirodymams negaili ir kritikai. Pavyzdžiui, įtakingasis muzikos portalas „Resident Advisor“ „Sunn O)))“ koncertą išrinko geriausiu vasarą vykusio „Dekmantel“ festivalio gyvu pasirodymu. Savo ruožtu „Pitchfork“ apžvelgdami naujausią grupės albumą pabrėžia, kad jo muzika sutverta koncertų salėms ir galingoms garso sistemoms.

Į Vilnių alternatyviosios muzikos sunkiasvoriai atvyks tiesiai iš Krokuvoje spalį vykstančio aktualios šiuolaikinės muzikos festivalio „Unsound“, kuriame šiemet „Sunn O)))“ yra vieni pagrindinių atlikėjų. Kartu su savimi į Lietuvą grupė atsiveža ir Vokietijoje kultiniu gitaristu laikomą Casparą Brötzmanną, kuris apšildys vakaro žvaigždes.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi