Muzika

2019.10.01 16:49

Istorinėje Dublino salėje – išskirtinis po ligos atsitiesusios Jazzu pasirodymas

LRT.lt2019.10.01 16:49

Atlikėjos Justės Arlauskaitės-Jazzu vasara buvo įelektrinta emocinės įtampos: dėl patirtos balso traumos ji turėjo keisti koncertinius planus, duoti tylos įžadus ir siekti visiško pasveikimo. Todėl praėjęs šeštadienis buvo išties ypatingas – istoriniame „Olympia“ teatre Dublino širdyje, publikos perpildytoje salėje, Jazzu sukūrė stulbinantį koncertą ir parodė, kad sugrįžo į sceną su dviguba jėga.

Ypatingą aurą turinčiame Dublino teatre „Olympia“ pasirodymus yra surengę didieji pasaulio vardai: Charlie Chaplinas, Marcelis Marciau, Davidas Bowie, Adele, Michaelas Buble, „Radiohead“, „Muse“, „Kings of Leon“, – net tada, kai be vargo surenki stadionus bei arenas, negali atsispirti norui koncertuoti tokioje specifinėje 1240-ies vietų salėje.

Dramos iš teatro taip pat neatimsi: 1970-aisiais, repetuojant miuziklą „West Side Story“, įlūžo salės lubos. Prieš 15 metų sunkvežimis rėžėsi ir sumaitojo išskirtinės architektūros įėjimo arką iš stiklo ir plieno. Laimei, visa tai buvo atkurta, o neseniai, investavus dar 4 milijonus eurų, teatras buvo visiškai atnaujintas tiek komforto, tiek techniniu požiūriu.

Šeštadienį šioje išskirtinėje erdvėje, kurios istorinės paralelės atrodo kaip patys keisčiausi ir tiksliausi simboliai, įvyko M.A.M.A geriausios 2018 metų atlikėjos – Jazzu koncertas. Po visų sunkumų atsitiesusios dainininkės gerbėjai buvo rimtai pasiruošę: pasigamino marškinėlius su savo divos vardo raidėmis, kitos atributikos.

Matyti savo vardą nuostabaus grožio salės paauksuotuose balkonuose Justei buvo netikėta ir jaudinančiai malonu. Dar šauniau, kad sklidinai teatrą užpildžiusi publika dainavo ir šoko kartu su savo mėgiama atlikėja, kaip ir ji šlovino gyvenimą, meilę, muziką.

„Šitas koncertas buvo nepakartojamas, vienas įspūdingiausių mano gyvenime. Dublinas – nerealus! Tiesiog neįtikėtinas! Labai džiaugiuosi, kad po sunkaus periodo aš vėl – scenoje, ir galiu dainuoti 100 procentų! Emocijos liejasi per kraštus, negaliu apsakyti savo džiaugsmo, kai vėl jaučiuosi sveika ir gyvybinga, vėl galiu daryti tai, ką moku geriausiai – dainuoti ir dovanoti muziką savo klausytojams. Būkite sveiki ir mylėkite save“, – sakė Jazzu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt