Naujienų srautas

Muzika2019.09.27 11:59

Grupės „Arbata” lyderis Andrius Zalieska 40-ąjį gimtadienį paminės ypatingu koncertu

LRT.lt 2019.09.27 11:59

Šį šeštadienį Andrius Zalieska-Zala kviečia į šventinį 40-mečio koncertą ir naujo albumo „Autentiškai gilus“ pristatymą sostinės Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Išskirtinio koncerto metu derės džiazo, roko ir dainuojamosios poezijos sintezė. Čia tekstą papildys profesionalių džiazo muzikantų atliekamos improvizacijos ir gausus būrys draugų.

Andrius Zalieska-Zala – roko grupės „Arbata” lyderis. Per 20 aktyvios kūrybos metų su grupe išleido 6 studijinius albumus, rinktinių dainų plokštelę. Taip pat aktyviai kuria eilėraščius, kurie virsta dainomis, eksperimentais ir sugula į solinės veiklos albumus.

Būtent artėjančio 40-mečio proga pasirodysiantis albumas „Autentiškai gilus“ pirmiausia yra duoklė sau. Žinoma, nepamirštant klausytojų, kuriems melodija ir jausmas vienu mostu pernešamas į ausis tiesiai iš atlikėjo širdies.

Atlikėjas sėkmingai mindo savo pasirinktą muzikinį taką, viso to įrodymas – pavasarį užgimęs, o rudenį fizinį pavidalą įgysiantis naujas albumas. Kaip pats Andrius liudija – tai muzikinis eksperimentas virtęs albumu, apie kurį ilgai svajojo. Tai tekstai ir natos, kurias norėjo nupiešti kitokiomis spalvomis, tai dainos ir atlikimas, artimas pirminiam pavidalui, kai jos radosi.

Andrius šiame albume ne vienas, šalia stovi žmonės, kuriems artimas džiazo pasaulis – tai Gediminas Stankevičius (mušamieji), Gediminas Svilas (kontrabosas), Tadas Dešukas (smuikas, mandolina) ir galiausiai – Germanas Skoris, kuris dirbo ties garso korekcija ir suvedimu. Tad jų matymas, girdėjimas ir jausmas albumui įneša naujų sluoksnių, bet Andrius tikrai neatsisako savęs. Albumas - su kvėpavimo pauzėmis, sulaikymais ir atoslūgiais, brandžia melodijos dikcija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi