Muzika

2019.09.25 14:01

Išskirtiniuose koncertuose Lietuvos scenos žvaigždės pagerbs Stasio Povilaičio atminimą

LRT.lt 2019.09.25 14:01

Šviesaus atminimo maestro Stasio Povilaičio Lietuvos muzikinėje padangėje nebėra jau ketverius metus, tačiau jo dainos skamba toliau. Būtent tai parodyti bei pagerbti maestro nusprendė būrys Lietuvos muzikos atlikėjų, susivienydami ir surengdami atminimo koncertus.

Prie atlikėjų prisijungs ir Šv. Kristoforo kamerinis orkestras.

Koncertų serija maestro atminimui prasidės jau spalio 5 dieną Kėdainių arenoje, gruodžio 7 d. tęsis Šiaulių arenoje, o finalinis pasirodymas įvyks gruodžio 22 d. Klaipėdos Žvejų rūmuose.

Šiems koncertams savo balsus suvienijo tokie atlikėjai kaip Inga Valinskienė, Ovidijus Vyšniauskas, Radžis, Viktoras Malinauskas, Justas Lapatinskas, Nerijus Liubertas, Aleksas Lemanas, „2 Donatai“.

Dainininkams scenoje talkins savo gerbėjus visada stebinantis ir šiais metais savo veiklos 25 metų jubiliejų minintis Šv. Kristoforo orkestras ir jų meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas Modestas Brakauskas. Klausytojus pradžiugins ir į rankas dirigento lazdelę vėl paims buvęs ilgametis orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas, Nacionalinės premijos laureatas ir charizmatiškasis profesorius Donatas Katkus.

Įspūdinguose koncertuose skambės maestro S. Povilaičio kūryba, tokie hitai kaip „Vėl švieski man vėl“, „Tik rytoj“, „Pago Pago“, „Senelė“, „Pienė“ ir daugelis kitų.

Pasak renginio organizatorių, šie koncertai tai duoklė maestro už begalinį atsidavimą scenai bei galimybė gerbėjams dar kartą prisiminti vieną ryškiausių Lietuvos muzikinio pasaulio atstovų.

„Džiaugiamės, kad kartu su būriu šalies atlikėjų taip galėsime pagerbti šviesų maestro atminimą bei prisiminti ryškiausias Lietuvos estrados dainas, su kuriomis užaugo ne viena karta. Dauguma koncertuose pasirodysiančių atlikėjų ir asmeniškai pažinojo dainininką, tai tik dar labiau priartins prie gražių prisiminimų“, - tegia organizatoriai.

Apsilankę koncerte žiūrovai prisidės ir prie kilnios iniciatyvos, dalis lėšų už parduotus bilietus bus skirta krepšininko Rimanto Kaukėno paramos grupei, kuri padeda onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams.