Naujienų srautas

Muzika2019.09.11 11:02

LRT.lt studijoje – apie festivalį „Loftas Fest“ ir tai, kuo kvėpuoja miestas

LRT.lt 2019.09.11 11:02

Muzikos ir šiuolaikinio meno festivalis „Loftas Fest“ šį savaitgalį jau aštuntą kartą sostinės Naujamiestyje esančią buvusių gamyklų teritoriją pavers muzikos ir kultūros traukos centru. Trečiadienio rytą portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje lankėsi festivalio rengėjas, muzikantas Viktoras Diawara ir „Loftas Fest“ grosiančios grupės „Solo Ansamblis“ narys Jonas Šarkus.

Jie plačiau papasakojo apie festivalį.

Ramūnas Zilnys kalbina. Viktoras Diawara ir Jonas Šarkus apie sostinės festivalį „Loftas Fest“

Rugsėjo 13-14 dienomis Vilniaus menų fabrike „Loftas“ net septyniose scenose pasirodys daugiau kaip 60 atlikėjų.

Nuo legendinės Berlyno elektronikos iki rokenrolo iš Pietų Londono, nuo techno rūsio iki šviesos instaliacijų ir baleto – festivalis siūlo daugybę atradimų ir didžiulę muzikos bei kultūros dozę, o daugelį pramogų siūlo nemokamai.

Mokama yra tik festivalio pagrindinė scena, į kurią patekti bus galima tik su bilietais. Joje pasirodymus surengs legendiniai elektroninės muzikos prodiuseriai ir atlikėjai iš Berlyno „Modeselektor”, paslaptingi ir tamsūs liūdnojo šokio atstovai „Solo Ansamblis”, chuliganiškas energijos užtaisas iš Pietų Londono „shame” ir Lietuvos roko pranašais tituluojami „ba“.

Visos kitos festivalio zonos yra nemokamos – į jas įėjimas laisvas visiems norintiems.

Festivalio „Europavox“ scenoje pasirodys skandalingą reputaciją jau spėję užsitarnauti rusai „shortparis“, Ukrainos hiphopo sensacija tapusi alyona alyona, prancūzų garažinio roko atstovai „MNNQNS“ ir itin spalvinga asmenybė, Kristianijos hipių komunoje užaugusi soul ir R&B atstovė Iris Gold. Taip pat šioje scenoje koncertus surengs ir itin populiari lietuvių roko grupė „Freaks on Floor“ bei V. Diawaros ir A.Kaušpėdo projektas „KAnDIs“.

Festivalyje taip pat įsikurs ir dvi „What’s Next in Music?” scenos, kuriose gros vieni perspektyviausių jaunų atlikėjų, tokių kaip „Crucial Features“, „Timid Kooky“, „Kedrostuburas“, Angelou ir kiti. Garsioji techno rūsio scena šokdins iki paryčių, o joje gyvą pasirodymą surengs ir demoniškai įtraukiančia muzika garsėjantis Brokenchord. DJ pasirodymai lauks ir ant stogo įsikursiančioje „Rooftop stage“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi