Naujienų srautas

Muzika2019.09.04 10:12

Kritikų išliaupsinti australai HTRK pirmąsyk koncertuos Vilniuje

LRT.lt 2019.09.04 10:12

Aktualios šiuolaikinės muzikos gerbėjai Lietuvoje rugsėjo 12-tą dieną savo kalendoriuose turėtų būti pasižymėję itin ryškiai.

Tą vakarą Lietuvos publikai pirmą kartą koncertuos po ketverių metų tylos į muzikos padangę ką tik su nauju albumu „Venus in Leo“ sugrįžęs ir Berlyno „Atonal“ festivalyje savo koncertinį turą prieš savaitę pradėjęs australų duetas HTRK. Ne vienus metus Lietuvoje lauktos ir melomanų viena geidžiamiausių įvardijamos grupės koncertas kitą savaitę įvyks klube „Kablys“.

Tamsiu melancholišku atmosferinės elektronikos ir postpankiškų gitarų deriniu pasižymintis duetas vos prieš keletą dienų išleistu ketvirtuoju studijiniu albumu verčia naują puslapį savo kūryboje ir klausytojams pristato iki šiol matyt melodingiausią ir minimalistiškiausią savo darbą.

Patys grupės nariai pripažįsta, kad įrašinėdami naująjį albumą jautėsi laisvesni ir mažiau suvaržyti Londono ir Berlyno muzikinėms scenoms būdingo spaudimo skambėti inovatyviai ir madingai.

Grįžimas albumo įrašinėti į gimtąjį Melburną duetui suteikė daugiau laisvės ir erdvės spontaniškesnei kūrybai. Tačiau jai būdingo melancholiško romantizmo ir Davido Lyncho filmų įkvėptos sapniškos atmosferos HTRK muzika dėl to neprarado – tik įgijo naujų atspalvių.

Jų turbūt labiausiai reikėjo patiems grupės nariams. Kaip bebūtų, ankstesni du grupės albumai buvo paženklinti asmeninių netekčių ir sukrėtimų. Po išleisto pirmojo pripažinimo sulaukusio grupės albumo „Mary Me Tonight“, vos persikėlus į Berlyną įrašinėti antrojo, grupę pasiekė žinia apie jos prodiuserio, Australijos alternatyvios scenos ikonos, Nick’o Cave’o bendražygio grupėje „The Birthday Party“ ir artimo grupės draugo Rowlando S. Howardo mirtį. Įpusėjus įrašų sesijai tragiškomis aplinkybėmis iš gyvenimo pasitraukė ir vienas iš HTRK įkūrėjų Seanas Stewartas.

Tačiau likę grupės nariai – vokalistė Jonnine Standish ir gitaristas Nigelis Yangas – kūrybos neapleido ir gerbėjams padovanojo du klausytojų ir kritikų įvertintus albumus „Work (Work, Work)“ 2011 metais bei po trijų metų sekusį „Psychic 9-5 Club“.

Vėliau stojo ketverius metus trukusi tyla, kurią gerbėjų džiaugsmui HTRK nutraukė šiemet grįžę su naujausiu darbu „Venus in Leo“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą