Muzika

2019.09.03 14:53

Naujame klubo „Tamsta“ sezone – garsų kelionės į tolimąją Pietų Ameriką

LRT.lt 2019.09.03 14:53

Vilniuje yra vieta, kur renkasi gimtosios šalies išsiilgę pietų amerikiečiai bei nuotykių ištroškę lietuviai, tų kraštų kultūrą nešiojantys savo širdyse. Nauja, rugsėjo 13 d. startuojanti „Tamstos“ vakarėlių serija simboliškai pavadinta „Toli nuo namų / Lejos de Casa“ – tarsi muzikinė kelionių agentūra.

Per vieną vakarą apkeliauti visą Pietų Amerikos žemyną – įmanoma! Tuo įsitikinęs ir renginių ciklo kaltininkas, kolektyvo „Los Secretos de Pablo“ lyderis Federico.

Argentinoje gimęs ir pusę gyvenimo ten praleidęs lietuvis pasakoja: „Į Lietuvą atvažiavau kaip turistas aplankyti senelių gimtinės, susipažinti su šia šalimi, su tolimais giminaičiais, apie kuriuos tėvai ir seneliai šnekėjo. Atvykęs į Vilnių turėjau tik kelioninę kuprinę, pilną vasarinių rūbų, užsienio pasą su Lietuvos viza ir porą šimtų dolerių pragyvenimui.“

Pasilikęs sostinėje, savo ilgesį Lotynų Amerikai Federico malšino muzikuodamas, taip po kurio laiko įkūrė kone spalvingiausią miesto grupę „Los Secretos de Pablo“ ir kartu su dešimt energingų muzikantų ėmė klaidžioti po paslaptingus pietietiškos muzikos labirintus.

Mūsų koncertuose atliekama muzika sukelia dvejopus jausmus – prisipažįsta Federico: „Vieniems tai – vieno vakaro kelionė per visą Lotynų Ameriką, kitiems – teleportas namo.“ Paties atlikėjo egzotiška istorija ir lietuviškos šaknys išties susipynę.

„Mano seneliai lietuviai, emigravę maždaug 1935 metais, susipažino Argentinoje. Netoli Vištyčio ežero gimęs senelis įsimylėjo močiutės grožį, tvirtą charakterį bei nuostabų soprano balsą. Ji dažnai koncertuodavo įvairiuose lietuvių ir kitų tautų organizuotuose renginiuose. Tėvai taip pat gimė ir susipažino Argentinoje, lietuvių bendruomenėje. Mama grodavo pianinu per šventes, tėtis ieškojo meilės ir pamatęs ją nusprendė šiame gyvenime žengti kartu“, – savo lotyniškai lietuvišką kilmę pasakoja Federico.

Vakarai, vienijantys pasiilgusius namų pietų amerikiečius ir kelionių bei nuotykių ištroškusius tautiečius užgimė jau prieš keletą metų. Mėgstantys salsos, cumbia, bachata, regio ar ska stilių muziką ar šokius galėjo išvysti audringus „Los Secretos de Pablo“ koncertus. Būtent darant juos, Federico ir kilo mintis visa tai įprasminti renginių ciklu, skirtu tropinei muzikai ir ja besidomintiems žmonėms.

Organizatoriai žada rengti vakarėlius kiekvieną mėnesį. „Los Secretos de Pablo“ sąstatas – netradicinis, šiuo metu grupėje groja Federico (vokalas), Alvaro Hernandezas (perkusija / vokalas), Aurimas Rimeikis (trimitas), Lukas Pivoriūnas (suzafonas), Aleksandras Kazakevičius (mušamieji), Domantas Aleksa (bosinė gitara), Motiejus Bazaras (klavišiniai), Viktoras Krasauskas (perkusija) ir Nerijus Laukaitis (trombonas).

Bijantys, jog nepakankamai gerai judina klubus, turėtų nurimti. „Los Secretos de Pablo“ niekada nepretendavo tapti tik Lotynų Amerijos šokių grupe – atlikėjai į pietietiškos muzikos labirintus leidžiasi gerokai giliau. „Toli nuo namų / Lejos de Casa“ vakarėliai – tiesiausias kelias į Pietų Amerikos muziką ir kultūrą.