Naujienų srautas

Muzika2019.08.30 23:01

Prasidėjo „Sostinės dienos“: minią žmonių džiugino ir „Eurovizijos“ žvaigždė iš Švedijos

LRT.lt 2019.08.30 23:01

Vilniuje penktadienį prasidėjo didžiausia miesto šventė – kasmet vasaros pabaigoje ar rudens pradžioje rengiamos „Sostinės dienos“, miestiečius iš svečius viliojančios daugybe pramogų ir veiklų.

Kaip LRT RADIJUI sakė šventę rengiančios įstaigos „Vilniaus festivaliai“ vadovas Remigijus Merkelys, pernai ją aplankė apie 350 tūkstančių žmonių. Šįmet tikimasi panašaus skaičiaus – juolab kad, sprendžiant iš sinoptikų prognozių, savaitgalis vilniečius turėtų lepinti saulėtais orais.

Kaip įprasta, „Sostinės dienų“ šurmulys užliejo visą miesto centrą – Gedimino prospektą, Katedros, V. Kudirkos ir Lukiškių aikštes, Neries krantinę bei skverą prie Karaliaus Mindaugo paminklo.

Šventės lankytojų laukia daugybė veiklų ir pramogų – Gedimino prospekte tradiciškai įsikūrė gardžių lauktuvių kelias, knygų prekeiviai, stilingų drabužių ir aksesuarų kūrėjai.

Neries krantinėje laukia ne tik maisto vagonėliai ir muzikinė scena „Atradimai“, skirta įvairių pasaulio kraštų įkvėptai muzikai, bet ir sutemus rodomas unikalus reginys – trimatis vizualinis projekras, kuriame vaizdai rodomi ant galinga įranga pakelto upės vandens, suformuojančio ekraną.

Čia susilies nufilmuoti ir specialiai sukurti, animuoti vaizdai, taip pat įspūdingos projekcinės, lazerinės ir šviesų technologijos bei šiam kūriniui skirta muzika, kurios dalis bus atliekama gyvai.

Sekmadienį nuo ryto iki pavakarės Katedros aikštėje vyks socialinės įtraukties renginys „Tau, Vilniau!“. Ši šventė prisideda prie neįgaliųjų ir negalios neturinčių žmonių suartėjimo. „Už miestą tau ir man“ – toks šūkis šiemet suvienys kasmetinės šventės, kuri tradiciškai yra tapusi skirtumus dėl negalios ištrinančiu renginiu, dalyvius.

Renginys prasidės iškilminga dalyvių eisena, kurią nuo Rotušės aikštės ves Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos orkestras. Katedros aikštėje ir ir jos prieigose koncertuos žmonių su negalia meno mėgėjų kolektyvai, o taip pat grupė „Biplan“, dainininkai Jurgis Brūzga, Evelina Sašenko, Vaida Genytė, kiti atlikėjai.

Miesto šventinėje programoje bus ir kiti išskirtiniai renginiai – skvere prie Karaliaus Mindaugo paminklo ir Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus įsikūrė „Žaidimų ir atrakcijų parkas“, o Lukiškių aikštėje karaliaus „Vilniaus sporto festivalis“.

Penktadienio vakarą festivalio atidarymą paskelbė renginiai trijose erdvėse – V. Kudirkos aikštėje užgrojo Lietuvos Respublikos VRM Reprezentacinis pučiamųjų orkestras, Neries krantinės scenoje – savo kūryboje jungiantis elektroninį ir folklorinį sąskambius eksperimentinės muzikos atlikėjas Saulius Spindi, o skvere prie Karaliaus Mindaugo paminklo šokio žingsniais apie laukiamiausią šventę pranešė Lietuvos vaikų ir jaunimo centro šiuolaikinio šokio studija „Gama“.

Vienas svarbiausių festivalio akcentų – keturiose scenose skambanti muzika, atliekama daugiau nei 70-ies grupių ir atlikėjų.

Šįmet jų spektras itin platus – nemokamai galima išgirsti ir popmuzikos žvaigždes, tokias kaip Jurga, ir jaunosios kartos trepo atlikėjus „Flying Saucer Gang“ ar vieną madingiausių per šiuos metus išpopuliarėjusių atlikėjų Free Finga.

Svarbiausi, daugiausiai žmonių pritraukiantys koncertai, kaip įprasta, vyksta Katedros aikštėje. Šeštadienio vakarą čia šėls didele populiarumo banga besidžiaugiantis elektroninės popmuzikos duetas „Beissoul & Einius”, taip pat – tarptautinė, muzikantų iš JAV ir Čekijos suburta grupė „N.O.H.A.“, prieš devynerius metus jau koncertavusi „Sostinės dienose“.

Penktadienio vakarą tūkstančiai „Sostinės dienų“ lankytojų turėjo progą prisiminti prieš trejus metus vykusią „Euroviziją“ – į sceną kilo joje penktąją vietą užėmęs švedų dainininkas Fransas.

Tąsyk lyriška 17-mečio švedo daina „If I Were Sorry“ pelnė daug simpatijų ir Lietuvoje – netrukus dainininkas jau koncertavo festivalyje „Granatos Live“ Rumšiškėse.

Dabar jo populiarumas – jau kiek išblėsęs, vėlesni Franso kūriniai nesulaukė tokio dėmesio, tačiau lietuviai, panašu, jo nepamiršo. Katedros aikštėje švedas buvo sutiktas šiltai, nors labiausiai, žinoma, visi laukė jo „eurovizinio“ hito.

Pats Fransas atrodė net lengvai sutrikęs dėl didelės aikštėje susirinkusios minios, po pasirodymo apstulbęs dalijosi nufilmuotais jos vaizdais socialiniuose tinkluose, koncerto pradžioje atrodė, kad jaudulys jam net atėmė kvapą.

"Jau esu buvęs Lietuvoje, anas koncertas buvo beprotiškas, bet šis bus visiškai kitoks. Šįkart visos dainos, kurias atliksiu, yra mano, nors kai kurios - dar neišleistos", - trejų metų senumo istoriją, kai į Lietuvą vyko, net neturėdamas pakankamai dainų pasirodymui, prisiminė Fransas.

Kita vakaro žvaigžde tapo Daddy Was A Milkman – prieš kelerius metus išpopuliarėjęs dainininkas Ignas Pociūnas, pastaruoju metu gerai žinomas ir kaimyninėje Latvijoje.

Rami, melancholiška, stilinga elektroninė popmuzika, gražaus tembro balsas – šio jau didžiausiose Lietuvos arenose koncertuojančio atlikėjo pasirodymas atrodė tobulai tinkamas tokiam saulėtam vasaros vakarui.

Koncerto žiūrovai sulaukė ir staigmenos - padainuoti kartu su Daddy Was A Milkman į sceną kilo geras jo bičiulis, kartu dainą įrašęs atlikėjas Justinas Jarutis, kuris pastaruoju metu irgi yra vienas iš labiausiai didmiesčių publikos mėgstamų šalies dainininkų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi