Naujienų srautas

Muzika2019.08.30 13:08

Intriga baigėsi: 2020-ųjų „Eurovizija“ vyks Roterdame

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.08.30 13:08

Penktadienio popietę pagaliau atskleista žinia, kurios nekantriai laukė „Eurovizijos“ dainų konkurso gerbėjai.

Po tris mėnesius trukusių diskusijų atskleista, kuriam Nyderlandų miestui patikėta 2020-ųjų gegužę surengti didžiausią Europos dainų konkursą.
„Eurovizijos“ rengėjai paskelbė, kad ši garbė teks Roterdamui – antram pagal dydį Nyderlandų miestui, kuriame gyvena per 610 tūkstančių žmonių.

Roterdamas nurungė Mastrichtą – kovoje dėl teisės rengti „Euroviziją“ pastarąjį mėnesį buvo likę šie du miestai.

Dar septynių miestų, pretendavusių rengti „Euroviziją“, kandidatūros atmestos anksčiau.

Tarp jų – Amsterdamo, kurio valdžia kandidatūrą atsiėmė, nes kitų metų gegužę šiame mieste vyks kiti renginiai, užimsiantys miesto sales ir arenas. Be to, planams rengti „Euroviziją“ priešinosi ir miesto gyventojai, ne pirmus metus keliantys diskusijas dėl gausėjančio ir varginančio turistų srauto.

Nors intrigą dėl konkursą rengsiančio miesto norėta išlaikyti iki paskutinės akimirkos, panašu, kad žinia „nutekėjo“ anksčiau – kaip interneto forumuose skundėsi „Eurovizijos“ gerbėjai, kitų metų gegužei Roterdamo viešbučiuose jau beveik neįmanoma užsisakyti nebrangių kambarių, o štai Mastrichte jų netrūksta.

Be to, ketvirtadienį oficialioje konkurso svetainėje netikėtai trumpam buvo atsiradusi emblema su užrašu „Roterdamas 2020“ – atrodo, apsižioplinę jos administratoriai per anksti išdavė, kuris miestas pasirinktas.

Didžiausią Europoje uostą turintis Roterdamas „Euroviziją“ surengs pirmą sykį. Konkurso pusfinaliai įvyks gegužės 12 ir 14 dienomis, finalas – gegužės 16 dieną.

„Eurovizija“ vyks 16 tūkstančių žiūrovų talpinančioje „Ahoy“ arenoje, kurioje yra vykę daugybė garsių atlikėjų koncertų, 1997 ir 2016 metų MTV Europos apdovanojimų ceremonijos, 2007 metų vaikų „Eurovizijos“ konkursas.

Tai bus penktas sykis, kai Nyderlandai surengs „Eurovizijos“ dainų konkursą. Iki šiol jis yra vykęs Hilversumo, Amsterdamo ir Hagos miestuose, pastarajame - du kartus.

Nyderlandai „Euroviziją“ yra laimėję penkis sykius. Šalis konkursą galėjo rengti ir 1960-aisiais, tačiau dėl didelių išlaidų šią teisę perleido Didžiajai Britanijai.

Teisę rengti „Euroviziją“, kuri 2020-aisiais įvyks jau 65-ąjį kartą, Nyderlandams šių metų gegužę iškovojo dainininkas Duncanas Laurence‘as. Izraelyje vykusiame 64-ajame „Eurovizijos“ konkurse jo daina „Arcade“ užėmė pirmąją vietą, pelniusi 498 taškus.

Nyderlandai „Euroviziją“ laimėjo po 44 metų pertraukos. Konkurse Roterdame dalyvaus ir Lietuva – apie mūsų šalies atranką daugiau žinių bus paskelbta rudenį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi