Naujienų srautas

Muzika2019.08.29 14:00

Nuo Jurgos iki Free Finga: „Sostinės dienų” muzikinėje programoje – laukiamiausi Lietuvos atlikėjai

LRT.lt 2019.08.29 14:00

Didžiausias Vilniaus miesto festivalis „Sostinės dienos 2019” jau nuo rytojaus iki sekmadienio vakaro pagrindines miesto gatves ir erdves pripildys džiugesio, geros nuotaikos bei muzikos garsais.

Vakariniai koncertai Katedros aikštėje – tik mažytė dalis festivalio programos, kadangi didžioji dalis renginių vyks dar trijose scenose: prie V. Kudirkos aikštės, Neries krantinėje ir prie Karaliaus Mindaugo paminklo, kur net tris dienas, rugpjūčio 30 ir 31 d., bei rugsėjo 1 d., vilniečiai bei sostinės svečiai išvys itin pamėgtus lietuvių atlikėjus bei grupes.

„Veiksmai“ – scena prie V. Kudirkos aikštės

Paskutinį kaitrios vasaros penktadienį miesto šventės dalyviai, užsukę į V. Kudirkos aikštės prieigas, išgirs vilniečių poproko grupės „The Roop“ atliekamas dainas, kurios privers smarkiau plakti susirinkusiųjų širdis.

Kartu su grupės lyderiu Vaidotu Valiukevičiumi ši grupė yra apvažiavusi tiek Lietuvą, tiek ir tokias užsienio šalis, kaip Belgiją, Vokietiją, Prancūziją, Austriją, Kolumbiją, Braziliją, Portugaliją ir kitas. Gerbėjai puikiai atsimena populiarumo sulaukusius kūrinius: „Be Mine“, „Keista Draugystė“, „74 Miles“, „Dream On“, „Hello“, „UFO“ ar „Yes, I Do“.

Po lengvojo roko atlikėjų šioje scenoje koncertuos jaunosios kartos numylėtinis Free Finga. Šiuo vardu pasirodo prodiuseris ir R&B atlikėjas Tomas Narkevičius, kurio debiutinio muzikinio vaizdo klipo „Tu maivais“ peržiūrų skaičius YouTube kanale viršijo jau 1 mln. auditoriją.

Daugybę žiūrovų be abejonės turėtų pritraukti ir hiphopo bei trepo grupė „Flying Saucer Gang“. Vaikinų grupė iš Kauno muzikiniuose M.A.M.A. apdovanojimuose šįmet buvo nominuota net dviejose kategorijose – Metų proveržio ir Metų hiphopo grupės. Jų bendradarbiavimas su sparčiai garsėjančiu JAV reperiu Nessly kuriant tarptautinį singlą „Devilish Plans“ sulaukė didžiulio šio muzikos stiliaus gerbėjų palankumo.

Rugpjūčio 31-ąją vilniečių „synthpop“ grupė „Deeper Upper“ sukvies gausybę alternatyvaus roko klausytojų. Šie atlikėjai 2014 m. didžiausiame Europos internetiniame muzikos konkurse „EuroMusic Contest“ iškovojo pagrindinį prizą. Tą vakarą festivalio lankytojai scenoje išvys kiekvieną gerbėją užburiančią dainininkę Jurgą Šeduikytę, kurios dainos kiekvieną pakeri nuoširdumu, natūralumu ir itin jautriu vokalu.

Su didžiuliu susidomėjimu publika laukia Monikos Marijos koncertų. 2017 m. konkurso „Lietuvos Balsas“ laimėtoja Monika Marija Paulauskaitė savo talentu, išskirtiniu balsu, teatrališkumu bei ekspresija žada prikaustyti renginio lankytojų dėmesį. O roko grupė „Garbanotas“ reziumuos šeštadienio muzikinį siautulį šioje scenoje. Bene kiekvienas jų koncertas tampa netikėtu nuotykiu ir grupei, ir visiems klausytojams.

Sekmadienio, rugsėjo 1 d., muzikinę fiestą praturtins trijų merginų suburta alternatyvios muzikos grupė „shishi“. Trash, surf, soulo, repo muziką grojantis kolektyvas kaskart žiūrovus nustebina savo originalumu ir netikėtais kūrybiniais sprendimais. Jaunajai kartai aktualią muziką pateiks roko grupė iš Lietuvos – „Flash Voyage“, kurių nostalgiški garsai ir hipiška energija neseniai pristatytame debiutiniame albume „Voyage in a flash“ atspindi nuolatinius ieškojimus.

Vėliau sceną perims matematinio roko grupė „jautì“, irgi neseniai publikai pristačiusi debiutinį albumą „Too Fat To Run“. Pats grupės pavadinimas sufleruoja jų dainų turinį ir stilių – kuria iš to, ką jaučia ir tai perteikia savo muzikoje. V. Kudirkos aikštės muzikinę sceną „uždarys“ daugiau nei dvidešimt metų savo klausytojų nepaleidžianti grupė „Baltasis kiras“. Lietuviškojo F. Zappos ir L. Giros kiemelyje gimusi muzika iki dabar sukuria nepamirštamą ir išskirtinį sielos rokenrolo skambesį.

„Atspindžiai“ – scena ant Neries krantinės prie Karaliaus Mindaugo tilto

Viena populiariausių tarp vilniečių bei sostinės svečių erdvė – Neries krantinė tampa ne tik sambūrių ar bičiulių susitikimų vieta, bet ir muzikine platforma, atspindinčia įvairių pasaulio kultūrų ir muzikos stilių jungtis ir atveriančia platesnes auditorijas.

Penktadienio vakarą čia pasirodys Gytis Ambrazevičius ir grupė, dainininkė Girmantė su A. Polevikovo trio, taip pat išvysime vis didesnio populiarumo sulaukiančią R&B dainininkę ir dainų autorę Angelou. Lietuvių atlikėjos (tikrasis vardas Andželika Petrauskaitė) sodrus balsas kiekvieną palydi į emocinę kelionę nuo ramybės iki didingo gospeliško finišo. Penktadienio muzikos siutulio Neries krantinėje apogėjus – tai post folk, Balkanų skambesius, klezmerišką aistrą ir lietuvišką muziką savo koncertuose apjungianti grupė „Baltic Balkan“.

Šeštadienį electro afrikietiškais ritmais kiekvieną išjudins muzikinis projektas „Afrodelic“: grupės „Skamp“ narys Viktoras Diawara ir perkusininkas Gediminas Mačiulskis savo koncerte susies lietuvišką elektroninę muziką su tradicine afrikietiška. Vėliau scenoje išgirsime grupę „OKATA“, meistriškai perpinančią lietuvių liaudies dainų grožį, elektroninę muziką ir beatboxo ritmus. Ritmenbliuzo muzikiniais impulsais Sostinės dienų lankytojus pamalonins lietuvių atlikėja Cheri, kurios stiliuje atsispindi ir underground aršumas, ir pop blizgesys. O popiuliarioji grupė „Planeta Polar“ pakvies įsitraukti į Lotynų Amerikos muzikos ir ritmų šėlsmą.

Sekmadienį „Atspindžių“ scenoje išvysime grupę „Cosmic Apple“, kuriančią muziką, kupiną kerinčios elektronikos, pop bei indie muzikos stilių. Po jos scenoje pasirodys keturios talentingos asmenybės – tai gausybę gerbėjų turinti grupė „Baltos varnos“, kurios kūryba netelpa vien į dainuojamosios poezijos rėmus, o atliekamos dainos yra savitos ir kupinos folklorinių elementų. Pasiilgusiems saugaus uosto – grupės „Kabloonak“ (Jono Narbuto) muzikos garsai. Tai koncertas tiems, kurių pilkąsias ląsteles jau kiek per daug išvargino užtikrintai šaižus šiuolaikinio miesto ritmas, arba tiems, kuriems gyvenimo eteryje per daug greičio ir elektros.

„Žaismai“ – scena prie Karaliaus Mindaugo paminklo ir Lietuvos nacionalinio muziejaus

Vis ilgiau užtrunka miestiečiai jaukioje erdvėje prie Karaliaus Mindaugo paminklo. Čia šeimoms įrengtoje scenoje „Žaismai“ penktadienio vakaro „vinis“ – itin laukiama grupė „Kūjeliai“, kuri pateiks padūkusį folklorinį skambesį su energingais pasirodymais. Dviejų brolių Andriaus ir Juliaus Vaicenavičių grupės muzikantai, psidabinę drobiniais marškiniais, persirišę gitaras tautinėmis juostomis, siautėja lyg rokenrolo koncerte – apsiginklavę įvairiausiais instrumentais ir atlapaširdišku bendravimu, „Kūjeliai“ visus suvienija tikroms linksmybėms.

Šeštadienio vakaro finalas šioje scenoje patikėtas jaunųjų dainininkų, vokalinės grupės „Kivi“ pasirodymui (vadovės Danguolė Aukselienė ir Vaiva Kriščiokaitytė). Šiai jaunųjų atlikėjų grupei tikrai netrūksta nei koncertų, nei kelionių, nei įspūdingų laimėjimų įvairiuose tarptautiniuose konkursuose, kuriuose „Kivi“ savo talentu garsina Lietuvos vardą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą