Naujienų srautas

Muzika2019.08.28 17:56

Prieš susitikimą su Bregovičiumi „Baltic Balkan“ šokdino tūkstantinę britų festivalio minią

LRT.lt 2019.08.28 17:56

Praėjusiais metais kultinio muzikos ir menų festivalio „Boomtown Fair“ scenoje debiutavę „Baltic Balkan“ šiemet vėl šokdino tūkstantinę publiką.

Išskirtinę Jungtinėje Karalystėje vykusią fiestą grupės nariai prisimins dar ilgai, o patirtomis emocijomis netrukus pasidalins ir su Trakų ir Vilniaus publika – kolektyvas šią savaitę ruošia net kelis koncertus.

Netoli Vinčesterio organizuojamas festivalis „Boomtown Fair“ grupės „Baltic Balkan“ nariams – ypatinga šventė. Dar praėjusiais metais čia vykęs jų pasirodymas tapo gražiu muzikinės veiklos dešimtmečio įprasminimu, o šiemet be diskusijų buvo nuspręsta – būtina sugrįžti vėl.

Kaip tarė, taip ir padarė, o įspūdis, kaip patys sako, liko neišdildomas – ypatinga vien jau tai, kad festivalį aplanko apie 80 tūkst. žiūrovų, o kur dar muzikinė programa, siurrealistinės dekoracijos, spalvingi kostiumai.

„Čia važiavome jau antrus metus iš eilės, todėl šįkart jau žinojome, ko tikėtis. Smagu, kad atvyko daug draugų, pažįstamų muzikantų, su kuriais jau esame groję anksčiau, kai kurie jų yra koncertavę ir Lietuvoje, tarp jų – „Gypsy Sound System Orkestra“, DJ Sasha Dieu, „Balkan Hotsteppers“, – pasakojo „Baltic Balkan“ nariai.

Pasak jų, festivalis stebino muzikinės programos pasirinkimu, čia didelis dėmesys buvo skirtas alternatyviam skambesiui, dauguma scenų – dedikuotos dramenbeisui, jungle muzikai, senajai repo mokyklai, taip pat – world ir folk stiliams.

„Tradiciško britiško indie skambesio čia nėra, daugiau elektroninės muzikos. Vien dramenbeiso scenoje susirenka apie 30–40 tūkst. žmonių, tai labai įspūdinga. Teko savo akimis pamatyti ir tokias legendines grupes kaip „Salt-N-Pepa“, „Prophets of Rage“, kurioje dabar vienas narys groja iš „Cypress Hill“, kitas – iš „Public Enemy“ – tai buvo tikra vyšnia ant torto“, – kalbėjo „Baltic Balkan“.

Tarp šių garsių, festivalio scenoje grojusių vardų sąrašo buvo galima išvyksti ir lietuvių pavardes. „Baltic Balkan“ savo programa uždarė „Old Town Square“ sceną. „Grojome paskutiniai ir šiek tiek bijojome, kad visi tokiu metu nueis miegoti, tačiau viskas buvo labai gerai. Atvyko ir nemažai gerbėjų – iš Varšuvos, Rumunijos, taip pat – britai. Vienas net priėjęs sveikinosi ir sakė, kad specialiai dėl mūsų festivalyje apsilankė – mums tai girdėti labai smagu“, – kalbėjo grupės nariai.

Pasirodymą kiek trikdė lietingi ir itin vėjuoti orai, tačiau vakarėlio dvasios neužgožė – publika įrodė, kad moka smagiai linksmintis.

„Mums šis pasirodymas – neeilinis. Nors buvo ir įvairių nuotykių – be ekstremalių oro sąlygų kempinge buvome apvogti, vėliau vos nepavėlavome į lėktuvą. Tačiau lėktuvas, kuriuo turėjome skristi sugedo, skrydis buvo atidėtas, galiausiai viskas sėkmingai baigėsi.

Tiesa, pernai scenoje buvome iškėlę Lietuvos vėliavą, todėl dabar juokavome, kad aplenkėme Dynoro“, – įspūdžiais dalijosi balkaniškos muzikos atstovai.

Artimiausiu metu išgirsti „Baltic Balkan“ įspūdžius bus galima net keliuose grupės pasirodymuose – ketvirtadienį, rugpjūčio 29-ąją kolektyvas apšildys Trakų pilyje pasirodysiantį bene garsiausią balkaniško žanro atstovą Goraną Bregovičių, o rugpjūčio 30-ąją tradiciškai šokdins Vilniaus publiką „Sostinės dienų“ koncerte Neries krantinėje.

„Tai mūsų simboliniai vasaros uždarymo koncertai. Atsisveikinimas su vasara ir įžanga į naują sezoną“, – sakė „Baltic Balkan“.

Grupė planus braižo ir pasirodymais užsienyje – spalį jų laukia koncertas Liuksemburge, lapkritį – Švedijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi