Muzika

2019.08.25 21:26

Vilniuje prasidėjo festivalis „Garden“: garsūs Lietuvos atlikėjai ir pramogos mažiesiems

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.08.25 21:26

Sekmadienį Vilniuje prasidėjo vienas paskutinių šios vasaros muzikos festivalių – į Kairėnuose įsikūrusį VU botanikos sodą pakvietęs „Garden“.

Dviejų dienų renginį turbūt tiksliau vadinti „mikrofestivaliu“ ar nedidele koncertų serija - per dvi dienas jame suplanuoti tik kelių atlikėjų pasirodymai.

Tačiau ne mažiau svarbus akcentas čia – dėmesys šeimoms ir mažiesiems lankytojams.

Vilniečių jau pamėgtoje renginių vietoje, vaizdingoje botanikos sodo aplinkoje, įsikūrė ne tik koncertų scena, bet ir daug maisto furgonų ir pramogų zona vaikams.

Čia jų laukia įvairūs konkursai, žaidimai, kūrybinės dirbtuvės, ekskursijos po botanikos sodo teritoriją, o sekmadienį buvo parodytas ir mažiesiems skirtas spektaklis „Laimė yra lapė“.

Vaikai iki trylikos metų, beje, į festivalį įleidžiami nemokamai. Žinoma, kartu su tėvais ar kitais artimais žmonėmis.

„Idėja gana paprasta – organizuodamas renginius, neretai girdžiu, jog koncertų ar festivalių, kur galėtum patogiai jaustis su vaikais, nėra tiek jau daug.

„Garden“ užpildo šią nišą – čia galima ateiti su mažyliais, kuriems nebus nuobodu. Parko teritorija – labai graži ir išpuoselėta, puiki vieta leisti vakarą su visa šeima.

Jau pernai pamatėme, kad sumanymas pasiteisino – tąkart į festivalį per dvi dienas susirinko apie penkis tūkstančius žmonių“, - pasakojo ne tik „Garden“, bet ir festivalius „Midsummer Vilnius“ bei „Nida On Air“ rengiantis Valdas Petreikis.

Pernai pirmąsyk surengtame festivalyje tąsyk koncertavo dainininkai Andrius Mamontovas ir Jazzu.

Šįmet iš jų estafetę perėmė kiti žinomi Lietuvos scenos veikėjai – pirmadienį festivalyje pasirodys vieni Lietuvos hiphopo lyderių, šiuo metu ryškų karjeros pakilimą išgyvenantys „G & G Sindikatas” ir jauna “urban” muzikos atlikėja, šįmet „Eurovizijos“ atrankoje daug kam įsiminusi atlikėja Cheri.

Sekmadienio vakarą festivalio publiką pirmoji linksminti į sceną kilo Monika Liu – TV projektų žiūrovams ir melomanams gerai žinoma atlikėja, ne vienus metus praleidusi Londone.

Lietuvos scenoje ji vis pasirodo ir vėl dingsta, tačiau šįmet, užsimenama užkulisiuose, turėtų būti kitaip – dainininkė ruošiasi išleisti pilnos trukmės albumą ir dažniau koncertuoti gimtinėje.

„Garden“ scenoje ir jau žinomus kūrinius, ir naujas dainas atlikusi Monika demonstravo, jog ir toliau ketina eiti popmuzikos, nešančios įdomesnes mintis ir skambesį, keliu.

Pagrindine vakaro žvaigžde tapo dainininkas Mantas Jankavičius, kurio gyvenime šie metai – irgi pilni pokyčių.

Su vadybos kompanija, kuri jo karjera rūpinosi daug metų, atsisveikinęs dainininkas, atrodo, ruošiasi šiek tiek keisti savo pasirinktą kryptį. Jei pastaruosius kelerius metus jis buvo geriausiai žinomas iš pasirodymų didelėse arenose rengiamuose miuzikluose ir šou, kuriuose dainavo „Queen“, Robbie Williamso ar Franko Sinatros dainas, dabar, panašu, Mantas ketina vėl sutelkti dėmesį į savo muziką.

Šiek tiek ironiškas, šiek tiek valiūkiškas, šiek tiek keistas – Mantas turi savitą pasirodymų braižą, o tuo pačiu – ir kone dešimt dainų, kurios tikrai yra gerai žinomos Lietuvos popmuzikos klausytojams.

Sekmadienio vakarą viso to netrūko – nuotaikingi Manto kūriniai skelbė pirmosios festivalio dienos pabaigą.

„Jau dabar neabejoju, kad norėsime festivalį rengti ir kitais metais. Akivaizdu, kad „Garden“ jau rado savo publiką, ir jos turėtų tik daugėti“, - sakė V. Petreikis.