Muzika

2019.08.20 17:31

Grupė „Skyders“ lietuviškos muzikos gerbėjams dovanoja albumą „Romeo ir Rutina“

LRT.lt2019.08.20 17:31

Vilniečių roko grupė „Skyders“ po gan ilgos pertraukos pristato naują albumą „Romeo ir Rutina“. Šį diską grupė pristatys jau trečiadienį, išskirtiniame koncerte Vilniuje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Romeo ir Rutina“ yra trečiasis, po šešerių metų pertraukos, išleidžiamas grupės albumas. Jame skamba devynios originalios, lietuviškos dainos. Jos ir perteikia pagrindinę albumo žinutę, kad šiandienos žmogaus pasirinkimai nėra paprasti, vien tik geri arba blogi, jie balansuoja tarp dviejų ar kelių vertybinių pasaulių.

Pasak „Skyders“, tikėtina, kad tie viduje banguojantys pasauliai ir nulemia, kad šių laikų žmonės yra netobuli, kartais pažeidžiami, bet kartu ir žavingi bei nenuspėjami.

Paprašytas pakomentuoti, kodėl pasirinko tokį albumo pavadinimą, Skyders dainų autorius ir vokalistas Tomas Šileika sako, kad „Romeo ir Rutina“ gerai skamba ir apibūdina tam tikrus šiandienos gyvenimo tempo sukurtus kraštutinumus.

„Romeo“ yra romantikas ir idealistas. O tai tikras dvasios rokenrolas bei gebėjimas ištrūkti iš vyraujančių gyvenimo dėsnių ar požiūrių dėžės. „Rutina“ yra praktiška ir sumani. Ji mato ir vertina išorę, daiktus bei garsius prekių ženklus. Galėtų žvelgti giliau ir plačiau, bet tai jai neteikia prasmės ir vargina.

Įdomu, kad abu šie pasauliai konfliktuoja, bet ir negali egzistuoti vienas be kito“, – sako Tomas Šileika, pridurdamas, kad visos šios dviejų pasaulių jausmų ir poelgių peripetijos suskamba albumo dainose.

Skyders narius džiugina ir pirmieji albumo „Romeo ir Rutina“ įvertinimai. Visą naująjį albumą nuo praėjusios savaitės jau galima nemokamai perklausyti tiek Spotify, tiek Pakartot, tiek ir kitose muzikinėse platformose.

Be to, džiugu, kad albumo dainos „Spąstai“, „Reikia dirbt“ bei „Dvyniai“ neliko nepastebėtos radijo stočių auditorijos. Gerbėjai giria ir albumo viršelį, kurį sukūrė talentinga menininkė Armanda Capaitė.

Albumą „Romeo ir Rutina“ gyvo garso koncertu „Skyders“ pristatys jau šį trečiadienį. Rugpjūčio 21-osios vakare, 20 val., Vilniaus klube „Paviljonas“, ji surengs išskirtinį koncertą. Jo metu grupė atliks ne tik naujas, bet ir senesnes, grupės gerbėjams puikiai pažįstamas dainas. Be to, šiame renginyje koncertuos ir alternatyvaus roko grupė iš Vilniaus „Bitter Roots“.

Šiuo metu į grupę „Skyders“ yra susibūrę penki nariai. Be Tomo Šileikos, čia kuria ir groja bosistas Stanislav Kropa, gitaristas Tadas Kupčiūnas, būgnininkas Kirill Ščerbak bei klavišininkas Ugnius Bagvilas.