Muzika

2019.08.20 16:15

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ viešėjo Kinijoje: vietiniai rodė į mus pirštais

LRT.lt2019.08.20 16:15

„Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ sugrįžo į Kiniją ir iš ten savaitgalį parsivežė dar vieną prizą. Grupė koncertavo Siamene pirmą kartą surengtame jaunų grupių konkurse. Lietuviai kartu su JAV ir Sakartvelo atlikėjais pasirodė kaip specialūs finalo svečiai, kol tarptautinė komisija sprendė konkurso nugalėtoją, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Nors ir nedalyvavo konkursinėje programoje, lietuvių muzikantai neliko be apdovanojimo. Grupei buvo įteikti garbės raštai, tarptautinių kultūrinių mainų apdovanojimo statulėlė ir akustinė gitara. „Tai buvo kažkas panašaus į mūsų „Novus“ ar „Garažą“, tik su kinišku prieskoniu“, – sakė grupės būgnininkas Karolis Steponavičius.

„O kiniški prieskoniai visuomet turi gerą netikėtumo faktorių. Va, prisipirkom visokių dėžučių su hieroglifais ir tikimės, kad tai valgomi dalykai. Tai grįžę bandysim ragaut“, – šypsojosi muzikantas.

Pasirodymo metu „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ žiūrovams prisistatė energingomis dainomis „Tvanas balaganas“ ir „Apie tai, kaip žirafa sumindė kaunietį Antaną“. Muzikantai lakstė po salę, karstėsi kėdžių atlošais, o kūriniu „Tu mano vasara“ ne tik žiūrovus pakėlė iš savo vietų, bet ir privertė pabandyti lietuviškai dainuoti kartu.

Puikiai buvo priimtas grupės hitas „Į Venesuelą“, dėmesio sulaukė naujos dainos – „Mažulė“, „Mangai“ bei jau minėtas „Tvanas balaganas“. Jos bus įtrauktos į rudenį išleidžiamą „Antikvarinių Kašpirovskio dantų“ albumą, kurį grupė pristatys koncertais lapkritį Palangos koncertų salėje ir Vilniuje „Compensoje“.

Laisvu laiku Siamene muzikantai aplankė šventyklą, paplūdimį, turgų ir meno rajoną, spėjo pasidomėti kaip sekasi žvejoti vietiniams meškeriotojams, išbandė tradicinius kinų instrumentus, išsimaudė tropinėje liūtyje ir per kinų sporto kanalą viešbutyje stebėjo senų krepšinio rungtynių tarp Lietuvos ir JAV vaizdo įrašą, žinoma, audringai palaikydami saviškius.

„Šioje kelionėje išsiaiškinome, kad Juozas pasičepsėdamas gali valgyti vaisių durianą, kurio kvapas toks švelniai tariant egzotiškas, o likę grupės nariai tuo tarpu mieliau laikosi pagarbaus atstumo ir nuo Juozo, ir nuo duriano“, – įspūdžiais dalinosi Karolis Steponavičius.

„Bet labiausiai džiaugiausi, kai man su Martynu pavyko gatvės prekeivius įkalbint parduoti savo tradicines pintas Fudziano provincijos skrybėles. Jomis pasipuošę paskui vaikščiojom po miestą, o vietiniai maloniai šypsojosi, juokėsi ir rodė į mus pirštais.“

Tai buvo antrasis grupės vizitas į Kiniją, ne mažiau smagus ir sėkmingas. Prieš pusantrų metų „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ dalyvavo Čengdu vykusio festivalio „Silk Road“ konkursinėje programoje, kur tarp penkiolikos dalyvių iš trylikos šalių laimėjo bronzinį apdovanojimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.