Muzika

2019.08.20 13:21

Į Lietuvą atvyksta sparčiai populiarėjantis Jacobas Banksas

LRT.lt2019.08.20 13:21

Kitų metų sausio 23-ąją menų fabriko „Loftas“ sienas jautriai virpins sparčiai kylanti žvaigždė Jacobas Banksas. Kai akis užklius už jo plakato mieste, neleiskite ausiai praeiti pro šalį. Jam tai bus pirmoji viešnagė Baltijos šalyse, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Iš Nigerijos kilęs ir šiuo metu savo dienas Jungtinėje Karalystėje leidžiantis J. Banksas yra ganėtinai naujas vardas muzikos pasaulyje. Pirmoji jo pažintis su muzika buvo bažnyčia ir „Disney“ filmų garso takeliai. Vėliau su šeima persikėlė gyventi į Birmingemą, pats išmoko groti gitara ir muzikinę karjerą pradėjo 2011-aisiais.

Atviro mikrofono vakarai buvo pirmoji jo platforma. Jacobas išleido jautrų minialbumą „The Monologue“ ir susilaukė labai greitos sėkmės. Šiandien jis plaukia ant cunamio dydžio bangos ir jam pranašaujama labai šviesi ateitis. Soul, bliuzas ir r&b! O dar prisideda ir „Interscope“ leidyklos gerumas. Ponas jau dalinosi viena scena su Samu Smithu, Emeli Sandé ar pačia Alicia Keys.

Dabar jo šlovės dienos. Pilnametražis albumas „Village“ buvo sutiktas puikiai. Kritikai ir fanai negailėjo gerų atsiliepimų ir šūksnių. Vien singlas „Unknown (To You)“ platformoje „Spotify“ perklausytas beveik 25 milijonus kartų.

Atlikėjas patikrintas didžiųjų festivalių ir rimtų leidybinių kompanijų: apie jo pasirodymą „Coachella“ festivalyje iki šiol netyla kalbos. Kritikų nuomone, tai – įtraukiantis potyris, kurio metu išraiškingas Bankso baritonas randa savo kelią tarp įtaigių muzikos stilių ir skambesių.

Tai aliuzija į seną pratarmę: reikia viso kaimo, kad užaugintų vieną vaiką. Šis albumas pasakoja jo gyvenimo istoriją. Geros ir blogos patirtys Afrikoje, meilė ir atstūmimas, vidiniai išgyvenimai, nerimas dėl ateities ir kiti jausmai.

„Pasiruošk būti nustebintas, jo sodrus balsas palįs tau po oda nuo pirmo akordo“, – rašo žurnalas „Time“. Nors yra vadinamas naująja soul žvaigžde, jis nesiekia imituoti legendų. Alas Greenas ar Samas Cookas – jam tik didis įkvėpimas. „Galiu pasiimti jų idėjas ir paversti moderniomis, bet, gink Dieve, nenoriu jų kopijuoti“, – sakė jis duodamas interviu „Paper“ žurnalui.

Jacobas Banksas kuria muziką, nes tik tai daro jį laimingu. Jis – nėra tik dar vienas geras balsas ar prekės ženklas. Kai Jacobas dainuoja, žmonės juo tiki. Jo muzika turi širdį. Soul ir gospelo muzika yra sena jo meilė.

Jo rankose tai suskamba tinkamai ir atspindi mūsų laikus. Gyvo pasirodymo viziją jam padeda išpildyti nuoširdi grupė muzikantų. Visos Jacobo dainos – apie kovą ir pergalę. Kaip pats sako, nori savo muzika įkvėpti žmones sunkiomis dienomis eiti pirmyn, kai visi ir viskas aplink liepia sustoti.

Didybė – taip galima apibūdinti šio atlikėjo iš Nigerijos muzikos katalogą. „Manau, kad toks jausmas kyla dėl mano afrikietiškos kilmės. Kario, didingumo ir išgyvenimo jausmas turi daug ką bendro iš ten, kur esu“, – pasakoja sausį Vilniuje laukiamas artistas.

Laikas yra vienintelė valiuta, kuri jam rūpi. Jeigu klausytojai savo valandą išnaudoja ateidami į jo koncertą, gali būti užtikrintas – Jacobas Banksas atiduos save šimtu procentų. Būtent tokius atlikėjus visi ir nori matyti.

Favoritų sąrašuose jis nuo Zane‘o Love radijo laidos. O dabar ir debiutinį albumą išleido. Tik laiko klausimas buvo, kada jis aplankys mūsų sostinę. Perleiskime mikrofoną Jacobui. Jis tikrai turi ką pasakyti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt