Muzika

2019.08.19 11:15

Gyvai ant laivo stogo publikos mėgstamą dainą atlikęs Ramūnas Difartas: Tąkart mistikos netrūko

LRT.lt 2019.08.19 11:15

„Sunku pasakyti, kodėl mums taip pasisekė“, – apie gyvai ant laivo, plaukiančio Kauno mariomis, stogo atliktos dainos „Jeigu“ įamžinimą su šypsena kalbėjo vienu talentingiausių Lietuvoje muzikos bei tekstų autoriumi vadinamas Ramūnas Difartas.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, jis prieš dešimt metų savo parašytą kūrinį šįkart sugrojo kartu su styginių instrumentų kvartetu.

„Naujam gyvenimui nusprendžiau prikelti lygiai prieš dešimt metų sukurtą „Jeigu“. Dainos „live“ versijos filmavimui pasirinkome užburiančią vietą, bet... iškilo daugybė nenumatytų situacijų, kurios gerokai pakoregavo mūsų pirminį sumanymą“, – sakė R. Difartas.

Į Kauno jachtklubą jis su žmona Aušra Difarte važiavo kas vakarą beveik savaitę. Iš pradžių norėta filmuoti prie marių įsikūrusio restorano teritorijoje, bet paaiškėjo, jog numatytąją dieną jis yra užimtas. Netiko ir iškyšulys, ir netoliese esančios prieplaukos – savaitgaliais čia būna daug triukšmo, į vandenį nuleidžiami bei nuolat iškeliami papramogauti susiruošę laivai.

Po varginančių paieškų pagalbos ranką ištiesė kapitonas Jonas Pugevičius, pasiūlęs muzikantams įsikurti ant laivo „Jūrų vilkas“ stogo.

Nusprendęs, kur bus įamžinta gyvai atliekamos dainos versija, kolektyvas susidūrė su dar vienu iššūkiu – oru.

„Tai buvo viena lietingiausių ir niūriausių šios vasaros dienų. Nuolat sulaukdavome pranešimų, kad tai vienoje, tai kitoje Lietuvos vietoje skendo gatvės, virto medžiai... Bet mes vis tiek ruošėmės, nes teturėjome vienintelę progą į būrį sutelkti atostogaujantį kolektyvą“, – prisiminė R. Difartas.

Apie 18 valandą dangus nušvito, pradėjo šildyti saulė, suklego paukščiai, nurimo marios. Ir ši idilė truko tol, kol komanda baigė savo darbą.

„Mums belipant iš laivo, dangus vėl „prakiuro“, – sakė muzikantas, neabejojantis, kad šios gamtos ir muzikos dueto sukurtos magijos netruks ir po dviejų dienų svetingumo komplekse „Monte Pacis“ vyksiančiame koncerte.

Rugpjūčio 21 d. jis rengia savo kūrybinį vakarą po atviru vasaros dangumi, vienoje gražiausių vietų Lietuvoje – Pažaislio vienuolyno liepų alėjoje. Pritariant styginių kvartetui, čia liesis beveik 20 pastarųjų metų kūrybos vaisiai.

„Metai atradimų, ieškojimų, nusivylimų, palaimos. Muzika, kuri keitėsi ir augo kartu, kuri ieškojo kelio į klausytojų širdis. Nuo pirmųjų dainų iki pačių naujausių kūrinių ir netgi kelių premjerų! Nuo pop iki rock, nuo baladžių iki pilnų energijos gitaros ir smuiko rifų“, – apie publikai paruoštą programą pasakojo R. Difartas.

Jis – vienas iš grupių „Rebelheart“ ir „Dreams“ įkūrėjų, Burgundiškojo choro narys, LRT muzikiniame projekte „Iššūkis žvaigždėms“ pripažintas profesionaliausiu dalyviu, lietuviškoje Eurovizijos atrankoje iš komisijos daugiausiai balų sulaukęs už dainą „Blues of life“. Ir tai tik nedidelė R. Difarto kūrybinio kelio dalis.

„Visada turėjau svajonę sudainuoti „Malda žemei“ su operos soliste. Ir štai – ji pildosi! Nuostabi jaunosios kartos operos atlikėja Ieva Goleckytė – Jarašė bus mūsų dar vienas svečias Pažaislyje!“, – programos paslapties šydą šiek tiek praskleidė R. Difartas.

Jis laukia ir dueto su bliuzo karaliene Arina, ir bendro debiuto su savo penkiamečiu sūnumi Oskaru.

„Debiutų, staigmenų, atradimų, premjerų tikrai netruks“, – patikino liepų alėjoje skambėsiančio koncerto kaltininkas.