Muzika

2019.08.14 12:59

Lietuvių roko grupė Vokietijoje sulaukė publikos dėmesio: užsienio gerbėjai gyrė lietuvių kalbos skambesį

LRT.lt2019.08.14 12:59

„Neįmanoma suskaičiuoti, kiek kartų užsienio gerbėjai pagyrė lietuvių kalbą už jos skambesį“. Progresyvaus roko grupė „Timid Kooky“ gimtąja kalba uždainavo net 7-iuose koncertuose, vykusiuose Vokietijoje, Prancūzijoje ir Olandijoje.

Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad nuo 1992 metų vykstančios kūrybinės stovyklos idėja – suburiant jaunus muzikos kūrėjus iš visos Europos, skatinti juos kurti, mokytis ir dalintis patirtimi bei užmegzti naujus ryšius.

Tiesa, paskutinį kartą Lietuvos vardas šiame projekte skambėjo 2008 metais, kuomet galimybė jame dalyvauti buvo suteikta grupei „Freaks On Floor“.

Nuo pirmų stovyklos akimirkų, „Euro Rock“ idėjos autorius ir pagrindinis organizatorius – vokiečių progresyvaus roko grupės „Bröselmaschine“ lyderis Peteris Burschas neslėpė džiaugsmo, jog Lietuva vėl tapo jo dalimi, dalinosi įspūdžiais ir istorijomis iš savo koncertų Lietuvoje bei negailėjo pagyrų grupei „Timid Kooky“.

Šiemet kūrybinėje stovykloje susitiko Lietuvos atstovai „Timid Kooky“, prancūzai „RI333N“, vokiečiai „Bakali“ ir olandas Tom Cherry su grupe.

Kasdien visų kūrėjų laukė intensyvios dienotvarkės – rytais buvo organizuojamos būgnų, gitaros, vokalo pamokos, įrašų sesijos, popietės – skirtos kūrybai, o vakarais grupės savo kūrinius pristatydavo skirtingose Vokietijos, Prancūzijos ir Olandijos koncertų vietose.

27 kartą vykęs projektas lietuviams „Timid Kooky“ buvo itin sėkmingas. Vos po pirmo koncerto grupė sulaukė Vokietijos spaudos ir televizijos dėmesio bei kvietimų koncertuoti, žiūrovai iššlavė visas, „Timid Kooky“ su savimi atsivežtas albumo „Tanzen“ kopijas.

O legendinio kompozitoriaus Hanso Zimmerio bičiulis, daugybės platininių albumų Vokietijoje prodiuseris Mickis Meuseris po vieno iš pasirodymų teigė, jog tai viena kokybiškiausių ir išskirtiniausių jo girdėtų grupių bei pakvietė „Timid Kooky“ apsilankyti savo studijoje Berlyne.

„Žinote, kiekvieno krūto rokerio gyvenime ateina momentas, kai reikia drožti kietą roką. Taip atsitiko ir mums, dėl to virinom negalvodami apie pasekmes. Bet taip pat norėtume pridurti, kad muzika nėra ir nebuvo svarbiausias dalykas. Svarbiausia yra tai, kad galėjome pasauliui papasakoti apie Lietuvą.

Neįmanoma suskaičiuoti, kiek kartų girdėjome užsienio gerbėjus sakant, kad jie niekada negirdėjo tokios gražios kalbos arba net tokių pareiškimų, kad, kai lietuviai pradeda kalbėti, apima jausmas, tarsi klausytum rojaus soduose čiurlenančių šaltinių.

Žinoma, mums buvo labai malonu tai girdėti, dėl to neretai užsieniečiams dovanodavom lietuvišką dainą, ir kiekvieną kartą mums užtraukus visi pripažindavo, kad lietuviai tikrai yra pati dainingiausia tauta pasaulyje“, – pasakojo „Timid Kooky“ narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt