Naujienų srautas

Muzika2019.08.13 17:30

Koncertavęs prestižinėse pasaulio salėse, Bernardas grįžta į gimtuosius Šiaulius

LRT.lt 2019.08.13 17:30

Valstybiniame Šiaulių dramos teatre, Bernardas Garbačiauskas surengs savo vienintelį Lietuvoje solinį autorinių dainų gyvos muzikos koncertą, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Vis rečiau į Lietuvą sugrįžtantis daininikas, dainų autorius ir kompozitorius teigia, kad koncertai gimtuosiuose Šiauliuose yra jam dovana sielai, širdžiai bei kūrybinis atokvėpis ir vidinės energijos pasikrovimas.

Nors didesnę savo gyvenimo dalį Bernardas praleidžia koncertuodamas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Jungtinėje Karalystėje, Bernardas stengiasi neužmiršti savo šaknų – jau kelinti metai iš eilės, jis grįžta rugpjūčio mėnesį dalintis savo kūryba su muzikos mylėtojais Lietuvoje.

Gimęs ir užaugęs Šiauliuose, Bernardas Garbačiauskas, būdamas vos 15 metų, pakėlė sparnus į Hamburgą, kur išskirtine privilegija dar nebaigęs gimnazijos, buvo priimtas į prestižinį Hamburgo Muzikos ir Teatro Universitetą.

Vos po metų, Bernardas buvo pirmasis lietuvis dainininkas istorijoje priimtas studijuoti į prestižiškiausią pasaulio menų meką Niujorke (JAV) – Džiulijardą (The Juilliard School). Būdamas daugelio konkursų laureatu ir nugalėtoju, 2016 m.

Lietuvos Respublikos kultūros ministras Šarūnas Birutis apdovanojo Bernardą vardine stipendija už nuopelnus kultūros srityje ir Lietuvos vardo garsinimą tarptautiniu mastu.

2017 m. pasirodė pirmasis Bernardo autorinės muzikos fortepijonui ir smuikui albumas „Empty Vases“ (liet. „Tuščios vazos“), kurį išleido kartu su lietuvių kilmės smuikininke Auguste Emilija Janonyte.

Garrett Taylor, vienas garsiausių Brodvėjaus (Niujorkas, JAV) dirigentų ir pianistų, savo recenzijoje Bernardo kūrybą pavadino „jaudinančia ir įtraukiančia“, o albumą įvardijo: „Tai tiltas, sujungiantis klasikinę muziką su dvidešimt pirmo amžiaus muzika.“ Taip albumas sulaukė tarptautinio kritikų pripažinimo, o savo pasirodymuose Bernardas išgirdo asmeninių komplimentų iš tokių atlikėjų, kaip Yoko Ono ir Bibbe Hansen.

Koncertavęs prestižinėse pasaulio koncertų salėse Hamburge, Niujorke, Londone ir Barselonoje, Bernardas grįžta į savo gimtąjį saulės miestą – Šiaulius – dalintis savo kūryba solinio autorinių dainų gyvos muzikos koncerto metu – rugpjūčio 29 d., 19 val., Valstybiniame Šiaulių dramos teatre.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą