Naujienų srautas

Muzika2019.08.08 15:35

Trakų pilies kieme magišką vakarą sukūrusi Alina Orlova: džiaugiuosi, kad tiek daug žmonių susirinko

LRT.lt 2019.08.08 15:35

Šilta rugpjūčio melancholija nuspalvintą trečiadienio vakarą į didįjį Trakų pilies kiemą rinkosi gausios minios atlikėjos Alinos Orlovos gerbėjų.

Jiems virš galvų lyg užsakyti skriejo oro balionai, vakaro spinduliuose laigė kregždės. Pasipylė „Instagram Stories“ nuo ežero tiltų: žiūrovai aikčiojo, kad atmosfera – lyg susapnuota. Netrukus prasidėjo A. Orlovos koncertas su styginių kvintetu ir viskas išties virto pasaka.

Pačiai Alinai šis vakaras įsimins ilgam. Pirma, ji niekada lig šiol nekoncertavo Trakų pilyje.

„Aš netgi nebuvau jokiame kitame ten vykusiame koncerte. Pastarąjį kartą šiame pilies kieme lankiausi gal ketvirtokė. Tada jis man atrodė gerokai didesnis, – šypsosi A. Orlova. – Vakar koncertas tikrai labai gražus buvo. Džiaugiuosi, kad tiek daug žmonių susirinko. Ačiū visiems, jūs labai gražiai šypsojotės. Ir oras buvo geras.

Man dažnai tenka groti per lietų, kai koncertas vyksta po atviru dangumi. Kai tik festivalis – taip ir lyja. Bet vakar buvo šilta, gera. Ir tie balionai kilo, ir kregždės skraidė... Aš pati esu skridusi oro balionu, tiesa, jau senokai. Nusileidimas buvo įdomus – plojomės su krepšiu į žemę. Bet buvo smagu. Kaip tik skridome virš Trakų.“

Pilies kieme nereikėjo nė oro balionų – nuo žemės kėlė muzika. Gyvai skambančius klavišus šįkart papildė elektroniniai vargonėliai, buvo ir armonika, ir styginių kvintetas.

„Kadangi ruošėme išties didelį koncertą, norėjosi plačiai išpildyti, perteikti kūrybą, jos retrospektyvą. Pabandėme kitus tembrus panaudoti. Ir armonika, ir styginiai gražiai įsiliejo“, – sako A. Orlova.

Koncerto repertuare daugiausia buvo dainų iš naujausio Alinos albumo „Daybreak“, tačiau gerbėjai galėjo išgirsti ir savo mylimus hitus – „Mėnulis“, „Lijo“. Skambėjo ir „Paskutinio mamuto daina“. Ypač gražiai pilies kuorais nuvilnijo su styginiais atliekamas kūrinys „Elegantiškai sninga“.

„Tai nėra daina apie žiemą, ji – apie pavasarį. Nes juk sninga medžių žiedais, – šypsosi Alina. – Dabar jau vasara – į pabaigą, bet manęs dar laukia koncertai prie jūros. Tikiuosi, pamatysiu ją, išsimaudysiu. Kol kas dar neatostogavau, buvo virtinė koncertų.

Bet šiaip ar taip aš nelabai ir pavargstu: man tai labiau gyvenimo būdas, nei darbas. Be to, tai yra nuolatiniai energetiniai mainai. Po koncertų, žinoma, būnu dar šiek tiek išsitaškiusi: mąstau, kaip viską atlikau, kaip sugrojau. O paskui reikia sugrįžti į kasdienybę, ir tai ne visuomet yra lengva, bet įmanoma.

Geriausia ką nors paprasta daryti: tvarkytis, miegoti, valgyti, ilsėtis.“

Po magiško koncerto Trakų pilies kieme poilsiui skirtas laikas neprailgs: rugpjūčio 14 dieną įvyks Alinos Orlovos koncertas Palangos muzikos klube „Vandenis“, rugpjūčio 15 d. – „Nida on air“ renginių ciklo koncertas Nidos šiauriniame paplūdimyje, 21 d. – pasirodymas „Downtown forest hostel & camping“ Vilniuje, „Miškas ošia“ programoje. Rudeniop atlikėjos laukia ir keli svarbūs koncertai užsienyje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi