Muzika

2019.08.07 12:53

Pirmą kartą Trakų pilyje – Alinos Orlovos koncertas su styginiu kvintetu

LRT.lt2019.08.07 12:53

Trečiadienio vakarą Trakų pilies kieme pirmą kartą skambės Alinos Orlovos dainos. Šimtmečius menančiame pilies kieme, pritariant styginių kvintetui, A. Orlova atliks dainas iš savo naujausio albumo „Daybreak“. Koncerto metu gerbėjai taip pat galės išgirsti ir ankstesnės atlikėjos kūrybos dainų.

„Trakų pilyje grosiu pirmą kartą. Tai yra ypatinga vieta ir gana reikšmingas įvykis man. Tokia patirtis man labai įdomi, tikiuosi, kad kartu su visais atėjusiais sukursime ypatingą atmosferą“, – prieš koncertą savo mintimis dalijosi A. Orlova.

Jau vienuolika metų Alina Orlova dovanoja klausytojams poezijos prisirpusią kūrybą. Koncertuose klausytojų dėmesį atlikėja prikausto savo nuoširdumu, nesuvaidintomis emocijomis bei giliais dainų tekstais.

Per šį laikotarpį atlikėja išleido keturis studijinius albumus. Debiutiniame „Laukinis šuo dingo“ (2008 m.) skambėjo ir dabar vieni populiariausių jos kūrinių „Mėnulis“, „Lijo“. Antrasis albumas „Mutabor“ pasirodė 2010 m. su švelniu elektroninės muzikos prisilietimu, o į gilesnius eksperimentus kūrėja pasinėrė albume „88“ (2015 m.). Iš dalies prie ištakų ir gyvo skambesio atlikėja grįžo pernai, išleidusi naujausią savo albumą „Daybreak“ (2018 m.).

„Koncertui Trakų pilies kieme parinkau tokias dainas, kurios, manau, puikiai tiks šiam ypatingam ir jaukiam ir kiek melancholiškam vakarui. Tai bus tarsi daugiau nei dešimtmetį trunkančio mano muzikinės karjeros etapo apibendrinimas, savotiškai retrospektyvinis koncertas, vedantis į naujus kūrybinius ieškojimus ir atradimus.

Gal ir simboliška, kad toks koncertas įvyks šimtmečius menančioje pilyje, bet tinkamesnę erdvę koncertui vargu ar sugalvočiau“, – sako A. Orlova.

Jau šiandien vakare Trakų pilies sienos apsigaubs trapia melancholija, o virš Galvės ežero pasklis išskirtinis A. Orlovos balsas ir dainos, kurios nukels klausytojus į Mėnulį, į paskutinio mamuto pasaulį ar į stebuklingą akimirką, kai brėkšta aušra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.