Muzika

2019.08.05 12:20

Šią savaitę „LRT OPUS terasoje” – publikos numylėtinis Vidas Bareikis, Omerta ir „Mood Sellers“

LRT.lt2019.08.05 12:20

Rugpjūčio pradžioje Vilniaus menų fabrike „Loftas“ įsikūrusioje „LRT OPUS terasoje“ – neeilinis energijos užtaisas, nes pirmadienio vakarą čia koncertą surengs niekada vietoje nestovintis Vidas Bareikis. Itin griausmingais pasirodymais garsėjantis atlikėjas pradės naują muzikinę savaitę „Lofte“.

Vidas Bareikis per pastaruosius keletą metų tapo tikru Lietuvos scenos fenomenu. Paskutinieji metai Vidui buvo beprotiški ir itin sėkmingi – jis surengė rekordinį 100 koncertų turą per Lietuvą, kurį vainikavo įspūdingas renginys „Siemens“ arenoje, o kartu su grupe „8 Kambarys“ išleistas kūrinys „Ežero dugne“ susilaukė stulbinančio populiarumo.

Po daugiau nei 1,5 metų trukusio maratono Vidas Bareikis nusprendė dalį šios vasaros paskirti išskirtinai tik poilsiui. Birželio viduryje energingasis muzikantas ir režisierius išvyko į JAV. Ten vienas praleido net 5 savaites, bet vos grįžęs pasinėrė į koncertinę veiklą.

Vido Bareikio pasirodymai yra neįsivaizduojami be ryškių spalvų, nesuvaldomos energijos, netikėtų improvizacijų scenoje. Atlikėjo koncerte galima išgirsti ir tokius populiarius kūrinius, kaip „Trys Kanados“, „Pusvalanduko“, „Babkės" ar „Nervai“ bei programą papildžiusiais naujais kūriniais, tokiais kaip „Ežero dugne“ ir „Kai aš verkiu“.

Antradienį į „LRT OPUS terasos“ sceną lips vienas žinomiausių Lietuvos hiphopo atlikėjų Omerta.

„Omerta Goes Live“ projektas su gyvai grojančiais muzikantais dar niekada nieko nepaliko abejingais. Muzika, kuri paliečia, įsigeria po oda ir lieka ilgam. Koncerto metu skambės jau gerai žinomi ir naujausi atlikėjo hitai.

Omerta yra ne kartą nominuotas „M.A.M.A.“ apdovanojimuose, Lietuvos hiphopo muzikos apdovanojimuose pripažintas kaip geriausias metų MC, išleidęs pirmą trigubą ir pirmą akustinį lietuviško repo albumą.

10-metį šiemet griausmingai atšventusi grupė „Mood Sellers“ neeilinius šokius surengs jau trečiadienį, rugpjūčio 7 dieną, „LRT OPUS terasoje“.

Varinių pučiamųjų grupė, pinanti laužytus elektroninės muzikos ritmus su džiazo estetika ir disco plastika, visa tai pagardinta Naujojo Orleano prieskoniais bei Balkanų šurmuliu – būtent taip skamba dūdų šokių muzika.

Terasoje „Mood Sellers“ programą paįvairins kartu su vokaliste Dominyka Kriščiūnaite, žinoma iš grupių „Ministry of Echology" ir „shishi". Su ja grupė atliks ypatingą ir turbūt daugeliui negirdėtą kūrinį, kuris pasakos apie „Mood Sellers“ gyvavimo pradžią. O taip pat pasirodys su balkaniškų, čigoniškų ir žydiškų ritmų užvaldytais „Rakija Klezmer Orkestar". Iš viso ant scenos bus net 14 muzikantų.

Ketvirtadieniai „LRT OPUS terasoje“ skirti išskirtinai elektroninės muzikos garsams. Rugpjūčio 8 d. terasoje pasirodymą surengs tarptautinio jaunų grupių konkurso „Novus“ laimėtojai, elektroniką ir džiazą maišantys „JUZT“, o taip pat selekcijomis dalinsis „Moon Disco“ ir kiti didžėjai, pasklidę net po tris scenas. Sporto mėgėjai ketvirtadienį po trumpos pertraukos vėl galės išbandyti jėgas „Kašio stumyklos“ turnyre.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt