Naujienų srautas

Muzika2019.08.04 18:41

Nuo Jazzu ašarų iki erotinio švedės šou: festivalis „Granatos Live“ baigėsi su trenksmu

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.08.04 18:41

Savaitgalį Rumšiškėse aidėjęs festivalis „Granatos Live“, jo rengėjų teigimu, tapo sėkmingiausiu per visą renginio septynerių metų istoriją.

Lietuvos liaudies buities muziejaus pievose penktadienį ir šeštadienį linksminosi apie dvidešimt tūkstančių lankytojų, kuriems penkiose scenose koncertavo per septyniasdešimt grupių ir atlikėjų iš Lietuvos ir užsienio.

Penktadienio vakarą šėlę pagal britų grupės „Years & Years”, amerikiečių „Gogol Bordello“, lietuvių Justino Jaručio, „G & G Sindikato” ir kitų garsių atlikėjų muziką, šeštadienį festivalininkai gavo dar galingesnę koncertų ir pramogų dozę.

Pagrindinėje festivalio scenoje linksmybes „užkūrė“ neseniai iš kelionės po JAV grįžęs Vidas Bareikis – su savo išprotėjusia muzikantų kompanija, į svečius užsukusia grupe „8 Kambarys” ir tona sukauptos energijos.

Trankiaisiais savo hitais „Nervai“, „Man taip patinka“ ir daugybe kitų apsiginklavęs Vidas iš jam skirtos valandos scenoje išspaudė viską, ką galėjo. Jau pasirodymo pradžioje jis nušoko nuo scenos ir dūko tarp žiūrovų, laistė juos vandeniu, tada išsirengė iki apatinių kelnaičių ir rimtai ar juokais žadėjo, kad striptizas tuo dar nesibaigė.

Neišvengė ir užuominos į estų reperį Tommy Cashą, su kuriuo pastaruoju metu dažnai yra lyginamas. Mat pastarasis prieš savaitę festivalyje „Galapagai“ taip pat koncertą baigė tik su apatiniais.

„Žinau, ką jis padarė, galvojau, gal mes galime daugiau? Jau įsivaizduoju komentarus. Vieni sakys – aišku, jis tik „triusikus“ rodyt ir moka, kiti – koks jo mažas“, - juokėsi Vidas.

Hitu „Ežero dugne“ visą festivalio minią išjudinęs Vidas užleido vietą grupei „Golden Parazyth“, kurios muziką publika kur kas santūriau. Panašu, kad melancholiška popmuzika tiesiog nėra tai, ko žiūrovams norisi karštą vasaros pavakarę, juolab – pradėjus lyti.

Minia vėl atkuto, į sceną žengus ekstravagantiškajam duetui „Beissoul & Einius” - su jo vizitine kortele tapusiais neįprastais kostiumais ir valanda seksualios, šokiams užvedančios elektroninės popmuzikos.

Smagiu koncerto akcentu tapo žiūrovai, atsinešę didelę, įspūdingai atrodančią skrybėlę – vokalistas Artūras Žabas-Beissoul, tai pastebėjęs, paprašė ją pasimatuoti ir vieną dainą atliko su ja.

„Ar galiu ją pasilikti? Ne? Na, ką padarysi“, - atsiduso dainininkas.

Atmosferai kaistant, į sceną žengė Jazzu – vos prieš savaitę grįžusi į sceną po priverstinės pertraukos dėl balso stygų traumos.

Klausydamasis jos, to nebūtum atspėjęs – dainininkė atrodė pasitikinti savimi ir beprotiškai laiminga, būdama didžiausio Lietuvos festivalio scenoje.

Juolab kad kone kiekvieną jos kūrinį minia dainavo žodis žodin – nuo „Aš skiriu tau šį lietų“, „Lower Than The Ground“, „Dumblas“, „Ką tu su manim darai“ aidėjo visa muziejaus teritorija.

Sujaudinta žiūrovų reakcijos, prieš dainą „Po mano oda“ Jazzu net nesugebėjo sulaikyti ašarų ir beveik minutę bandė susitvardyti.

„Aš jus visus labai myliu. Ačiū, kad mane taip palaikote“, - apsiverkusi dėkojo Jazzu, pasirodymo pabaigoje minią išjudinusi ir kartu su didžėjumi Jovani įrašytu šokių muzikos hitu „Keep It To Myself“.

Po jos į sceną žengusią švedę Tove Lo galima vadinti bene skandalingiausia šių metų „Granatos Live“ žvaigžde.

Pernai Vilniuje koncertavusi atlikėja rašo įsimenančias, hitais abiejose Atlanto pusėse jau tapusias dainas, tačiau turi ir dar vieną akcentą, dėl kurio dažnai atsiduria portalų antraštėse.

Priežastis – kone visi jos kūriniai yra apie seksą, pati atlikėja atvirai vadina save pamišusia dėl šio užsiėmimo, jos apranga ir klipai – labai erotiški.

Pati atlikėja sako, kad toks elgesys yra moteriško išsilaisvinimo iš senamadiškų normų ženklas – kodėl vyrams daugybė nuotykių yra įprasta, o moterims atvirai apie tai kalbėti turėtų būti gėda?

Pasirodymas „Granatos Live“ nebuvo išimtis - „Disco Tits“, „Talking Body“ ir kitus ryškiausius savo hitus dainavusi švedė į sceną žengė su trumpais šortais ir peršviečiama palaidine, po kuria nedėvėjo liemenėlės. Jos judesiai didžiąją dalį koncerto priminė erotinį filmą ar striptizo čempionatą, vieną kūrinį Tove dainavo, imituodama masturbaciją.

Koncerte Tove neapsiėjo ir be jos vizitine kortele jau tapusio poelgio – skambant dainai „Talking Body“, atlikėja jau kelerius metus kiekvieną sykį trumpam apnuogina krūtis.

Gerbėjai šios akimirkos jau laukia, išsitraukę mobiliuosius telefonus – taip buvo ir Rumšiškėse.

„Darau tai, nes tiesiog smagu. Kada nebedarysiu? Kai žiūrovai ir žiniasklaida nustos kreipti dėmesį“, - kai pernai teko imti iš jos interviu, sakė T. Lo.

„Dabar žinome, ką reikia parodyti. Ji parodė per septintą dainą? Mes parodysime per pirmą.

Jei rimtai – gerai, kad mes į sceną einame ne iškart po jos“, - užkulisiuose juokėsi Andrius Mamontovas.

Po T. Lo į sceną žengęs britų dainininkas Jamesas Arthuras atrodė kaip kuklus mokyklinukas – savo šalyje „X faktorių“ laimėjęs atlikėjas atvyko be specialių vaizdo projekcijų ir scenoje beveik nesistengė kurti šou.

Tačiau publiką užvesti dainininkui, kuris prieš kelerius metus koncertavo ir Vilniuje, vis dėlto pavyko – dainuodamas ir balades, ir trankius kūrinius, įpindamas repo elementų, jis žiūrovams neleido išsiskirstyti, nors daug kas spėliojo, kodėl kur kas populiaresnė T. Lo koncertavo anksčiau už jį.

Užkulisiuose, beje, kartu su drauge atvykęs J. Arthuras užsidirbo įnoringiausio šių metų svečio etiketę – buvo griežtai prisakyta, kad prie jo artintis ir užkalbinti negali joks žmogus, o kiekvieną publikuojamą koncerto nuotrauką reikia suderinti su jo vadybininkais.

Po J. Arthuro į sceną pakilęs Andrius Mamontovas, kaip ir prieš metus, sugrojo energingą, žinomų dainų prikimštą koncertą, o vakarą vainikavo prie didžėjaus pulto stojęs Lietuvos elektroninės šokių muzikos didvyris – vieną populiariausių pasaulyje praėjusių metų šio stiliaus hitų „In My Mind“ įrašęs Dynoro.

Prieš savaitę garsiajame šokių muzikos festivalyje „Tomorrowland“ Belgijoje grojęs, daug dėmesio dėl į programą įtraukto Lietuvos himno sulaukęs devyniolikmetis didžėjus nustebino ir „Granatos Live“ publiką – į savo pasirodymą įtraukė ir grupės „69 danguje” dainą.

Linksmai nusiteikęs lietuvis, į Rumšiškes atskubėjęs tiesiai iš Latvijoje šį savaitgalį vykusio festivalio „Summer Sound“, festivalio rengėjus nustebino ir kuklumu – jo pageidavimai užkulisiuose apsiribojo prašymu suteikti vietą pastatyti palapinę.

Tiesa, vienai savo taisyklei Dynoro, kurio tikrasis vardas – Edvinas Pechovskis, liko ištikimas. Mistišką įvaizdį saugantis atlikėjas ir toliau nesutinka duoti interviu žiniasklaidai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi