Muzika

2019.08.01 23:49

Festivalio „Untold City“ atidarymas: meilės taisyklės suskambo magiškoje erdvėje

LRT.lt 2019.08.01 23:49

Ketvirtadienio vakarą pačiame sostinės Senamiesčio centre, Vilniaus universiteto didžiajame kieme, suskambo pirmieji naujojo festivalio „Untold City“ akordai – atidarymo koncertą „Vasaros meilės taisyklės“ surengė Ieva Narkutė.

Visą rugpjūtį šalia Šv. Jonų bažnyčios esančioje išskirtinėje erdvėje bus galima išgirsti specialiai festivaliui parengtus pasirodymus: geriausias dainas pristatys grupė „Skylė“; „Queen“ superhitus atliks Jeronimas Milius; neapolietiškas melodijas ir Luciano Pavarotti iš naujo atrasti kvies Merūnas Vitulskis ir Baltijos gitarų kvartetas. Festivalį „Untold City“ uždarys Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ su koncertu-spektakliu „Poetai ateina“, kuris vienintelį kartą bus parodytas po atviru dangumi, sakoma pranešime žiniasklaidai.

VU didysis kiemas – išskirtinio grožio istorinė Senamiesčio vieta, kurioje koncertai anksčiau beveik nevykdavo. „Untold City“ žiūrovai nuo pirmųjų I. Narkutės dainų pajuto magišką muzikos ir erdvės sinergiją.

Skirtingus laikotarpius vienijantis barokinis kiemas su unikaliomis arkadomis ir nuosavu deimantu – Šv. Jonų bažnyčia – elegantiškai apgaubė Ievos dainas. Šios suskambo dar švelniau ir romantiškiau.

O kur dar galimybė pakelti žvilgsnį iki pat bažnyčios viršaus ir dar aukščiau – į dangų, kuriame tarsi muzikos ritmu nardė paukščiai. Temstant kiemo arkos ir bažnyčios fasadas nušvito ryškiomis spalvomis. Modernios iliuminacijos, šimtametės istorijos ir jautrios muzikos derinys buvo išties užburiantis.

I. Narkutės „Vasaros meilės taisyklėse“ skambėjo net 19 dainų ir beveik tiek pat taisyklių. Dainos – iš visų trijų albumų. Galima buvo išgirsti ir pačias garsiausias: „Švelnesnis žvėris“, „Metų laikai“, „Kaip taip gali būt?“, „Nedaryk kavos“ „Siaubas, kaip gražu“; ir tokias, kurias į koncertines programas rečiau įtraukia: „Lėtai, lėtai“, „1000 metų“. Dainą „Apie Šiaurę“ ji atliko drauge su altininku Kęstučiu Pleita.

Koncerte prie fortepijono sėdusiai I. Narkutei akompanavo gitaristas Aurimas Driukas ir būgnininkas Vytis Vainilaitis. Pasirodymą Ieva baigė nauja tradicija – energingiausiu savo kūriniu „Šviesos“.

„Kitais metais pasirodysiu su šokine programa“, – pašmaikštavo ji, kai publika, prapliupo gausiais aplodismentais.

Kiti festivalio „Untold City“ renginiai: rugpjūčio 7 d. – A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ „10 000 nuogų mėnulių“, 20 d. – „Queen Show“ su Jeronimu Miliumi, 22 d. – Merūnas ir Baltijos gitarų kvartetas „Rediscovered Luciano Pavarotti“ , 27 d. – Rolandas Kazlas ir „Pakeleiviai“ „Poetai ateina“.