Naujienų srautas

Muzika2019.08.01 12:40

Grupė „ba.“ kelia sparnus – gros Vokietijoje ir Pietų Korėjoje

LRT.lt 2019.08.01 12:40

Viena populiariausių jaunosios kartos Lietuvos grupių „ba.“ turi puikių naujienų. Vasaros pradžioje pristatę naują albumą „H8“, muzikantai jau pakuoja jį į keliones.

Šįkart „ba.“ pakviesti sugroti koncertus „Reeperbahn“ festivalyje, Vokietijoje bei pirmąkart kitame žemyne – Pietų Korėjos festivalyje „Zandari Festa“.

„Man asmeniškai tai bus tolimiausia kelionė nuo namų. Prieš pradedant groti netekdavo pakeliauti kažkur toliau. Džiaugiuosi, jog muzika atvėrė duris į pasaulį“, – apie būsimą kelionę į Korėją pasakoja „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius.

Benas prasitaria, jog karjeros pradžioje tikrai nebūtų patikėjęs, jog 2019-ais teks koncertuoti Korėjoje. Seule vykstančiame „Zandari Festa“ „ba.“ pasirodys rugsėjo pabaigoje – tikslią dieną organizatoriai kol kas nutyli – rugsėjo 27 arba 28 dieną.

„ba.“ taps antrąja čia koncertuosiančia lietuvių grupe – prieš metus „Zandari Festa“ pasirodė „Sheep Got Waxed“. Prie sėkmingo „ba.“ pasirodymo Korėjos festivalyje prisideda Lietuvos muzikos verslo asociacija ir Lietuvos kultūros institutas.

Į Hamburge vyksiantį „Reeperbahn“ festivalį muzikantai vyks anksčiau – rugsėjo 19 dieną. „Grįžtame po metų pertraukos, sugroti antrą kartą. Pirmasis paliko didelį įspūdį. Labai mėgstu festivalius, kurie vyksta mieste, nes būna galimybė susipažinti su įvairiausiomis miesto vietomis“, – prisiminimais apie vizitą didžiausiame klubiniame Vokietijos muzikos festivalyje dalinasi Benas.

„Didžiausias įvertinimas, kai žmogus po koncerto nusiperka vinilą arba festivalis pakviečia groti antrą kartą. Reiškia, kad kažką darome gerai. Į užsienį nesiveržiam, bet džiaugiamės, kad esame vis dažniau pastebimi. Iš tikrųjų, labai smagu, kad su lietuviškais tekstais mums jau pavyko nemažai pakeliauti. Be artimiausių Latvijos ir Estijos, jau ne kartą esame groję Vokietijoje, Vengrijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje“, – sako Benas.

Prieš naujo albumo „H8“ pristatymą gerbėjų pasiilgta ir beveik metus nekoncertavusi grupė išduoda, kad naujų tikslų turi visada: „Jie vis auga, didėja, sunkėja, bet su jais susitvarkome. Kartais galbūt užtrunka ilgiau nei galėtų, bet viską stengiamės išlaižyti ir neskubėti.“

Pasikeitusį grupės skambesį ir gyvai sugrotą naująjį albumą dar spės išgirsti ir Lietuvos klausytojai. Grupė „ba.“ rugpjūčio 8 d. žada užsukti į „Lauką“ Kaune, 23 d. į Palangoje įsikūrusį „Kablio“ klubą, o prieš keliones, rugsėjo 14 d. sugros koncertą Vilniuje, „Loftas Fest“. Grįžę iš kelionių vaikinai žada surengti turą Lietuvoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi