Muzika

2019.07.31 17:51

Išskirtinės Vido Bareikio atostogos: 5 savaitės JAV, sportas, pažintys ir žemės drebėjimas

LRT.lt2019.07.31 17:51

Po daugiau nei 1,5 metų trukusio maratono – didžiųjų scenų drebinimo, rekordinio 100 koncertų turo ir sėkmingo hitų generavimo – atlikėjas Vidas Bareikis nusprendė dalį šios vasaros paskirti išskirtiniam poilsiui.

Birželio viduryje, vos išleidęs savo pirmąją aktorių laidą bei pabaigęs atsakingą 4 metų pedagogikos etapą, energingasis muzikantas ir režisierius išvyko į JAV. Ten vienas praleido net 5 savaites, o grįžęs stačia galva nėrė į festivalių siautulį.

„Jaučiau, kad jau žūtbūt reikėjo atostogų tiek fiziškai, tiek psichologiškai, mat buvo labai aktyvus laikotarpis, po kurio norėjau šios tylos ir laiko su savimi. Esu dėkingas savo artimiesiems, kad man suteikė galimybę tokioms nestandartinėms atostogoms. Visiems linkėčiau kažkuriuo etapu išvykti į panašią kelionę „su savimi“. Tikrai turėjau marias laiko sudėlioti mintis, pasikalbėti su pačiu savim ir pozityviai pažvelgti į ateitį“, – pasakoja V. Bareikis.

Per pirmąją savo kelionę į JAV atlikėjas ne tik aplankė Rytų ir Vakarų pakrantes, bet ir susitiko su gausybe Amerikoje gyvenančių lietuvių.

„Be viso gamtos grožio ir nesuvokiamų mastelių, didžiausias šios kelionės atradimas man buvo būtent lietuviai. Tokio palaikymo, susitelkimo ir bendro pozityvumo galėtų pavydėti bet kuri tauta. Smagu, kad emigracijoje esantys žmonės tokie patriotiški ir pasiruošę padėti ar tiesiog draugiškai patarti. Didžiuojuosi savo šalimi ir tautiečiais“, – sako Vidas.

Per šias atostogas jis labai pasiilgo namiškių ir draugų, ir netgi ne kartą kelionės metu ieškojo ankstesnio skrydžio namo. Ypač tada, kai atlikėjui viešint Los Andželo „Staples center“ arenoje įvyko 7,1 balo žemės drebėjimas.

„Kita vertus, buvo liūdna palikti tą keistą ir nepakartojamą kraštą. Ypač Kaliforniją, kurioje galbūt kas pusvalandį dreba žemė, bet ten VISADA geras oras. Ši didžiulių atstumų ir tokių pat galimybių šalis palieka įspūdį milžiniškais pinigais (arba jų stoka), visi čia lygiai taip pat vargsta, kad sumokėtų savo kiekvieno mėnesio sąskaitas ir dirba smaugiami milžiniškų mokslo, namo, mašinų, buities paskolų, – teigia V. Bareikis. – Taip pat supratau, kad klaidinga sakyti „vykstu į Ameriką“. Ji – pernelyg didelė. Realiau vykti į kažkurią vieną valstiją, nes jos visos labai skiriasi. Kai būni Niujorke ir perskrendi į Los Andželą, ir mintyse bandai suvokti, kad keliauji per vieną šalį, tai šauna, kad tai daugmaž tas pats, kaip vieną dieną lankytis Estijoje, o kitą – skristi į Portugaliją.“

Po atostogų grįžęs į Lietuvą ir dar „jetlag‘o“ kankinamas V. Bareikis visgi su didžiausiu trenksmu ir tik jam būdinga energija iškart – per vieną dieną! – sudrebino du didžiuosius festivalius „Galapagai“ bei „Radistai Village“.

Ten Vidas dar kartą įrodė, kad šiuo metu jis yra bene geriausiai publiką valdantis Lietuvos artistas. Festivaliautojai negailėjo pagyrimų bei epitetų nestandartiniams Bareikio pasirodymams. Vieni tai vadino geriausiu vakaro šou, kiti teigė, kad jis pažadino festivalį, o net keli „Radistų“ festivalio lankytojai gretino Vidą Bareikį su charizmatiškuoju Freddie Mercury, kuris vienu rankos mostu sugeba suvaldyti daugiatūkstantinę minią.

„Per atostogas daug sportavau ir palaikiau formą. Be to, buvau išsiilgęs koncertų. Todėl šie du pirmieji pasirodymai buvo tikra emocijų bomba. Pasiilgau visko: ir savo nuostabiosios „VB Gang“ grupės, ir ištikimųjų fanų. Žinoma, ir dainų, kuriomis taip gera dalintis su klausytojais. Labai laukiu būsimųjų vasaros koncertų“, – kalba V. Bareikis.

Hito „Ežero dugne“ kūrėjas jau netrukus žada sudrebinti didžiąsias „Granatos Live“ bei „Karklė“ festivalių scenas, o rugpjūčio 5 d. surengs karštą koncertą „LRT OPUS terasoje“ Vilniaus „Lofte“. Be to, žmogumi-orkestru vadinamas V. Bareikis tęsia savo naujojo albumo darbus, – klausytojus jis turėtų pasiekti vėlyvą rudenį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.