Muzika

2019.07.27 21:37

Po pertraukos į sceną grįžusi Jazzu svaigino vilniečius: ačiū, kad manęs sulaukėte

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.07.27 21:37

Šis savaitgalis tapo ypatingu vienai populiariausių Lietuvos dainininkių Justei Arlauskaitei-Jazzu. Prieš mėnesį ji patyrė šoką, kai atvykusi į koncertą Kaune staiga prarado balsą ir nebegalėjo pasirodyti scenoje.

Gydytojai jai diagnozavo balso stygų traumą ir kelias savaites uždraudė eiti į sceną. Tačiau penktadienio rytą dainininkei jie uždegė „žalią šviesą“ – problema išspręsta, vėl galima dainuoti.

Dėl sveikatos problemų kelis koncertus atšaukusi ar nukėlusi atlikėja į darbus kibo iš peties – penktadienį jau dainavo festivalyje „Radistai Village“ Molėtų rajone, o šeštadienį surengė net du koncertus skirtingose Lietuvos vietose.

Pirmasis iš jų įvyko festivalyje „Galapagai“ Palūšėje – čia Jazzu į sceną žengė neįprastai anksti, penktą valandą vakaro.

Toks neįprastas pasirodymo laikas pasirinktas, nes tiesiai iš Palūšės ji 110 kilometrų lėkė į Vilnių – kad pasirodytų festivalyje „Midsummer Vilnius“, surengtame Valdovų rūmų kieme.

Šis dvi savaites vykęs festivalis turėjo baigtis penktadienį, tačiau planus teko keisti, nes į šio šeštadienio vakarą buvo perkeltas Jazzu koncertas, kuris turėjo vykti dar prieš dešimt dienų.

Į sceną su grupe žengusi atlikėja žiūrovų buvo pasitikta itin šiltai – akivaizdu, kad plojimai ją net sugraudino.

„Noriu visiems padėkoti už palaikymą. Man jis yra be galo svarbus“, – kalbėjo Jazzu, į koncerto programą įtraukusi populiariausius savo solinius ir ankstesniame karjeros etape su Leonu Somovu parašytus kūrinius.

„Older“, „Dumblas“, „Wild“, „Ką tu su manim darai“, „Po mano oda“, „Nieko nesakyk“, „Tik pasilik“, „Lower Than The Ground“ - Jazzu dar sykį priminė, kad savo arsenale jau turi gausybę dainų, nuo kurių tūkstančiams Lietuvos muzikos klausytojų maloniai šiurpsta oda.

Prieš šį koncertą Jazzu LRT.lt sakė, kad mėnuo, kai negalėjo dainuoti, jai buvo baisus.

„Kodėl? Nes balsas – mano pagrindinis instrumentas, darbo įrankis, pašaukimas ir kasdienybė.

Pasakiau sau, kad persidirbau ir reikia iš naujo mokytis save saugoti. Atrodė, kad moku tai daryti, bet ne. Raminau save, kad tie, kurie mažai ar blogai dainuoja, tokių traumų neturi.

Gydytojai skyrė tylos režimą – išvažiavau į sodybą, mėgavausi poilsiu, ramybe. Bet ir labai krimtausi, nes laukiau koncertų, kuriuos teko atšaukti. Juk jie – po nemažos pertraukos, pasibaigus turui po arenas, po kurio buvau išvykusi atostogauti į Filipinus.

Labai nekantravau grįžti į sceną, bet nutiko kaip nutiko. Visiems gerbėjams noriu pasakyti – ačiū, kad manęs sulaukėte“, – kalbėjo Jazzu.

Ką ji veikė priverstinės pertraukos metu?

„Skaičiau Dostojevskio knygas, rašiau dainas ir poeziją. Sodyboje pasikabinau naują bokso kriaušę, reikėjo kažkaip energiją išlieti.

Daug gaminau, tylėjau, meditavau, grojau pianinu, nors daktarai siūlė išvis muzikos neklausyti.

Man atrodo, kad tos tylos kiekvienam reikia, pagalvojau, kad kartais to norėsiu. Galiausiai nusiraminau viduje, daug jėgų įgijau, gerai jaučiuosi. Keista, bet ši pertrauka gal išėjo ir į naudą“, – pasakojo Jazzu.

Iš šios istorijos dainininkė teigė pasimokiusi, jog save reikia dar labiau saugoti.

„Žmonės – keistos būtybės. Žinom, ką daryt dėl saves, bet nedarom, kol neatsiduriam duobėj.

Reikia suprasti, kad man jau nebe dvidešimt, reikia režimo. Reikia kuo mažiau destruktyvių minčių, veiksmų, mažiau būt aplinkoje, kur žmonės garsiai linksminasi. Pažadu, mokysiuosi save saugoti.

Kita vertus, gyvenimas diktuoja savo sąlygas, nes iš tiesų man to ir norėjosi – tylos ir pabūti su savimi. Mano gyvenimo prioritetai smarkiai pasikeitė“, – kalbėjo dainininkė.

Ji užtikrino, kad jaučiasi puikiai ir visi iki šiol suplanuoti koncertai būtinai įvyks.

Šeštadienį rengti net du koncertus per kelias valandas Justei buvo iššūkis, tačiau jį atlikėja priėmė su džiaugsmu.

„Pažįstu save, jei kas būtų negerai, tikrai neičiau dainuoti. Labai norėjau scenos ir žiūrovų energijos. Du kartai per dieną – daug, bet sykį per Naujuosius metus turėjau net šešis pasirodymus per vakarą.

Prikaupiau daug emocijų, kuriomis nekantrauju pasidalinti su klausytojais. Neįsivaizduojate, kaip norėjau grįžti“, – kalbėjo dainininkė.

Ramūnas Zilnys kalbina: festivalio „Galapagai“ organizatorius Algirdas Barniškis-Blėka ir atlikėja Jazzu
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt