Muzika

2019.07.25 13:11

Leonas Somovas pristato dainą su olandų žvaigžde: įrašėme taip greitai, kad net išsigandau

LRT.lt2019.07.25 13:11

Muzikos prodiuserį Leoną Somovą ir Olandijos šokių muzikos topuose įsitvirtinusį atlikėją Monty Wellsą-xøLove suvedė internetas. Jų kolaboracija tapo didžiuliu įkvėpimu abiems. Pirmas bendras kūrinys su xøLove „Bad Decisions“ jau pasiekė muzikines platformas. Ir nėra abejonių – tokios muzikos bus daugiau.

„Su talentais dirbti žiauriai malonu. Viskas labai sklandžiai vyksta. Natūraliai ir greitai. Bet šitą dainą įrašėme taip greitai, kad net išsigandau. Maniau, reikia atidėti, pailsėti ir pažvelgti kitomis akimis.

Praėjo beveik dveji metai, kol šios dainos ėmėmės iš naujo. Tačiau su Monty nusprendėme, kad pirmasis variantas, jo nuotaika, buvo pati geriausia, – pasakoja L. Somovas. – Paskutiniai gimę gabalai visada yra fainiausi. Tačiau tai, ką įrašėme kartu su juo, man išties yra labai brangu ir vertinga. „Bad Decisions“ skamba mano muzika, tekstas buvo Monty idėja.“

Kas gi tas Monty? Visiškai teisinga apie jį sakyti: „Per kančias – į žvaigždes“. Buvo praėjusios trys dienos po jo 18-ojo gimtadienio, kai vaikinui diagnozavo onkologinę ligą. Prasidėjo ilgas gydymas, teko pereiti pragaro kambarius.

Vieną dieną po terapijos vaikinas paėmė į rankas akustinę gitarą ir netikėtai atrado, kad muzikinė vibracija malšino jo skausmą. M. Wellsas ėmė groti kasdien, rašyti dainas, pasveikęs pradėjo muzikanto karjerą. Su juo dirbo tokie industrijos galiūnai kaip Andrew Goldsteinas, kurio dainas atlieka „Linkin Park“, Selena Gomez.

Paties Monty parašytas kūrinys „I Hate That I Love You“ karaliavo Majamyje. Jo daina „House of Cards“ Olandijoje, kur M. Wellsas ir gyvena, atsidūrė šokių muzikos topų pirmoje vietoje.

Leonas Somovas tuo metu vystė švediškąjį projektą „Highly Sedated“, kurio koncertas su Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos kameriniu orkestru, įvykęs „Midsummer Vilnius“ festivalyje, neseniai taip pat pasirodė interneto platformose. „Tai vienas gražiausių dalykų, kokį esame sukūrę. Tikiu, kad jis gyvens ilgai, nes turi išliekamąją vertę“, – sako L. Somovas.

Jo studijoje gimė daug šaunių dalykų. „Išgirdau Leono instrumentalą, ir jis mane tiesiog nupūtė. Tai buvo toks gaivaus oro gūsis! Pasidomėjau Leono kūryba plačiau ir neliko jokių abejonių: aš noriu su juo dirbti! Ir štai šiandien mes turime dainą „Bad Decisions“!“ – pasakoja Monty.

Jų kūrinys – apie galvoje susipynusius jausmus, emocijų chaosą. O viskas prasideda nuo žinutės, paliktos telefono atsakiklyje: „Nežinau, kas mes, ir ką mes darome…“

„Asmeniškai aš tokios žinutės, kokia skamba dainoje, niekam nesu siuntęs. Manosios būdavo kur kas nepadoresnės“, – juokiasi Monty.

Jis džiaugiasi įrašu ir nuoširdžiai tikisi, kad žmonėms patiks ši daina. „Galiu pasakyti, kad xøLove – pirmas po ilgo laiko gimęs mano projektas, kurį darau su didžiausia aistra. O horizonte labai aiškiai matau būsimus mūsų darbus su Leonu!“ – sako M. Wells, užsimindamas, kad galima tikėtis ir jų bendro gyvo performanso.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt