Muzika

2019.07.23 11:58

Grupių konkurso „Novus“ finalas jau šįvakar: komisijoje – Lietuvos muzikos autoritetai

LRT.lt 2019.07.23 11:58

Antradienį, liepos 23 d., menų fabrike „Loftas“ įvyks du mėnesius lauktas didysis muzikos inkubatoriaus „Novus“ finalas. Jame bus išrinkta geriausia grupė ar atlikėjas Baltijos šalyse. Įveikę konkurentus iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos dėl pagrindinių prizų varžysis penki dalyviai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Du mėnesius antradieniais vykęs konkursas pagaliau turi finalinį penketą. Šiais metais į finalą nepateko nei viena Estijos grupė, tad dėl pirmosios konkurso vietos kovos tik lietuviai ir latviai. Finalinius pasirodymus vertins tarptautinė komisija, kuri iš penkių dalyvių išrinks geriausius.

K. Pulli jau trylika metų dirba su grupėmis ir padeda joms atrasti savo auditoriją. Ji pabrėžia, kad finalo metu vertins ne tik muzikinį turinį, bet ir atlikėjų sceninę charizmą. Finalinėje „Novus“ komisijoje taip pat bus Rygos leidybos įmonės „I Love You Records“ įkūrėjas Bruno Roze, muzikantai Saulius Urbonavičius-Samas, Leonas Somovas ir Raminta Naujanytė-Bjelle, „LRT OPUS“ vadovas Darius Užkuraitis, „Squared“ klipų kūrėjų atstovas Laurynas Mataitis, muzikantas ir „Loftas“ įkūrėjas Victoras Diawara bei „Agata“ atstovas Linas Ežerinis.

Konkurse dalyvaujančias grupes tradiciškai pristatys „ba.“ lyderis Benas Aleksandravičius.

Belaukiant finalo – trumpa pažintis su jo dalyviais:

JUZT (LT)

Džiazą su elektronika maišantys JUZT siekia atnešti naują skambesį į Lietuvos muzikinę sceną. Grupės kūrybinė veikla prasidėjo tik šių metų vasario mėnesį, tačiau jau spėjusi pajusti elektroninių garsų scenoje skonį, grupė tęsia savo veiklą bei kuria nauja garsą alternatyviosios muzikos scenose Lietuvoje.

John‘s Shower Band (LT)

Destruktyviu hiphopu savo stilių vadinanti grupė gyvuoja apie metus, bet jau spėjo pasirodyti ne vienoje vilniečių pamėgtoje vietoje. Įkvėpimo grupė semiasi iš alternatyvaus roko ir funk stiliaus muzikantų, o šiuo metu ruošiasi autorinės programos įrašams.

Play4n4 Live Act (LT)

Šis projektas yra studijos Play4n4 atlikėjų kolaboracija, kuri atlieka elektroninę šokių muziką gyvai. Kiekvienam pasirodymui sukuriamas naujas ir išskirtinis turinys, atsižvelgiant į laiką ir vietą. Jack Krass (Linas K.), 0rfeo (Arnas S.) ir Smpl Smpl (Simas P.) kartu ir atskirai pasirodo house ir techno vakarėliuose. Pasitelkdami sintezatorius, ritmo mašinas, saksofoną ir vokalą jie įkvėpimo randa suteikdami jo savo klausytojams.

ELIZABETE BALČUS (LV)

Latvių muzikantė ir performansų menininkė ELIZABETE BALČUS kuria neo-psichodelinį dream pop, kuris bando praplėsti žanro ribas. Eksperimentinę, bet tuo pačiu labai melodingą, muziką koncertų metu puošia vizualinės priemonės, jungiančios modernų siurrealizmą, šiuolaikinę madą ir geometrinius vaizdus. Jos muzikiniame kosmose leidžiama viskas – nuo fleitos iki sintezatorių, kuriais ji groja su daržovėmis.

Good Time Boys (LT)

Nesibaigiantį vakarėlį žadantys pašėlę rokeriai į finalą pateko po publikos balsavimo. Apie savo muziką jie nedaugžodžiauja ir sakosi scenoje turintys vienintelį tikslą – pasilinksminti patys ir šia energija užkrėsti savo klausytojus.