Muzika

2019.07.22 12:53

Grupė „The Station“ pristato naują dainą ir klipą: tai veikia kaip išvirkščias „FaceApp“

LRT.lt2019.07.22 12:53

Dešimtojo dešimtmečio Vilnius nebuvo Europos vakarėlių sostinė. Tačiau pasitaikė gerų, dabar jau legendinių, bandymų paįvairinti gana provincialų tų laikų klubinį gyvenimą. Kaip tik juos (ir save juose) alternatyvaus roko grupė „The Station“ prisimena naujausioje dainoje „Baltas Baltas“.

Tie, kuriems šiandien – apie 40, turi ne tiek ir daug progų renginiuose nusirauti taip, kad kitą dieną būtų truputį gėda: ne kasdien Vilniuje vyksta „Franz Ferdinand“ koncertai, kuriuose šoka visi.

Bet kartais jie nuskrenda į Berlyną, pasiskolina verslo partnerio ne pirmos jaunystės „Porsche 928“, kurį šis įsigijo kažin kokios asmeninės nostalgijos vedinas. Važiuoja greitkeliu, klausosi „Kraftwerk“, „Depeche Mode“ ir Marco Almondo. Valgo ledus iš degalinės. Vakare apsivilks juodą striukę ir pasiners į didelio miesto reivą.

Jie – iš tų, kurie turi praktiškai viską, apie ką svajojo Mileniumo išvakarėse. Ir kurie vis dar nori prie visu garsu daužančių kolonėlių susprogti taip, kaip anksčiau. Taip, kaip kitados rengtuose uždaruose „Balto Bato“ vakarėliuose. Auksinis jaunimas, Vilniaus reiveriai, pirmieji „selebričiai“ ten šventė gyvenimą pilna koja. Šiandien jų veidai dar „beveik tokie patys“, bet gyvenimas kažkodėl kitoks – lyg dirbtinis intelektas būtų panaudojęs iškraipančią programėlę.

„Tai lyg išvirkščias „FaceApp“: kokie mes buvome tada ir kaip atrodome dabar, – šypteli „The Station“ vokalistas Mykolas Katkus. – Dainos pavadinimas – užuomina į legendinius vakarėlius „Baltas Batas“. Klipui pasirinkome 1990-ųjų stilistiką. Montažas, visi efektai – iš tų laikų. Klipą kūrė režisierius Vytautas Pauliukevičius, jį nufilmavome „Vėjuose“. Pagrindinius vaidmenis atliko garsi šokėja Evelina Kauklienė ir Luka Supranavičiūtė.“

Į dainą įveda šaižūs sintezatorių klykavimai. Kadre – migla, raudonos, mėlynos šviesos. Mykolo balsas ramus – vakarėlis tik prasideda. Bet kokteilis po kokteilio – ir ateina laikas „taškyti žvaigždes“. Penkios minutės aistringos roko kelionės galiausiai sukuria tokią 5D būseną, kad beveik gali užuosti penktos valandos ryto tvaiką bare, kuriame visą naktį šokai kaip už pinigus. Gal ir už pinigus.

Tai – antras singlas iš būsimojo „The Station“ albumo, kuris pasirodys 2020-ųjų pradžioje. „Po tamsaus albumo „Drama“ mūsų muzikoje atsirado daugiau elektronikos, ypač prisijungus būgnininkui Šarui Kvaraciejui“, – priduria M. Katkus.

Ką tik „The Station“ su visu Lietuvos roko sąstatu linksminosi festivalyje „Rockmergė“. Šią vasarą dar laukia „Galapagai“ – ten grupė gros liepos 27-ąją ir trinktelės gyvybės „Kitokių pasikalbėjimų“ šou metu. Festivaliautojams bus gera proga atsigauti ir pilna jėga nerti į antrosios dienos siautulį. Kitas „The Station“ koncertas – „Granatose“, ten jie pasirodys rugpjūčio 3 d.

Didžiausias solinis metų „The Station“ koncertas Vilniuje – rugpjūčio 20 d. LRT OPUS terasoje „Lofte“. „Lauksime visų, pasiilgusių muzikos ir prasmės“, – kviečia „The Station“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt