Muzika

2019.07.18 21:51

Romantiškoji Katie Melua uždainavo Trakų pilyje: minia gerbėjų ir dainininkės brolis scenoje

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.07.18 21:51

„Ši vieta – visiškai nuostabi“, - ketvirtadienio vakarą Trakų pilies kieme šypsojosi Didžiosios Britanijos muzikos žvaigždė Katie Melua, pirmąsyk surengusi koncertą šioje vaizdingoje erdvėje.

34-erių atlikėja – itin mėgstama Lietuvos publikos. Švelnių, romantiškų kūrinių atlikėja į mūsų šalį atvyko jau ketvirtąjį kartą.

Tiesa, anksčiau Vilniuje ir Kaune koncertavusios artistės lietuviai jau spėjo pasiilgti – pastarąjį sykį mūsų šalyje ji dainavo 2014-ųjų pavasarį.

Nors K. Melua dažnai vadinama britų atlikėja ir turi šios šalies pasą, saviške šią atlikėją visiškai teisingai vadina ir kartvelai.

Sakartvele gimusi ir augusi Katie, kurios tikrasis vardas – Ketevan, būdama devynerių su tėvais emigravo į Šiaurės Airiją, vėliau persikraustė į Londoną.

Čia muzikai gabią merginą pastebėjo žinomas prodiuseris Mike’as Battas – būdama vos devyniolikos, Katie išleido debiutinį albumą „Call Off The Search”, kuris Europoje sulaukė milžiniško populiarumo.

Ramių, melodingų dainų atlikėja jau yra išleidusi septynis albumus, keliolika jos kūrinių nuolat skamba populiariausių radijo stočių eteryje, dainininkę lydi brandžios publikos numylėtinės šlovė.

Hitų „The Closest Thing To Crazy”, „Nine Million Bicycles”, „The Flood”, „Piece By Piece” ir daugybės kitų populiarių dainų atlikėja į Lietuvą atvyko vėlų trečiadienio vakarą ir apsistojo sostinės viešbutyje „Kempinski”.

„Pernai išleidau geriausių dainų rinkinį, tad šįkart atliksiu geriausias dainas, kurias esu įrašiusi per visus 15 karjeros metų. Pasirodysiu su nuostabiais muzikantais, tarp kurių bus ir daugybę metų kartu grojantis bosistas Timas Harrisas, būgnininkas Joe Yoshida, taip pat – gitara grojantis mano brolis Zurabas Melua.

Šio turo koncertuose stengiuosi kiek įmanoma jautriau išgyventi dainas, papasakoti jų istorijas. Bus garbė tai padaryti Lietuvoje“, - prieš koncertą LRT.lt pasakojo atlikėja.

Pasiklausyti jos dainų į Trakus plūdo minios žmonių – miestelyje nebuvo lengva rasti vietą pastatyti automobiliui, prieš pasirodymą prie pilies vartų susidarė ilga eilė, o pilies kiemas buvo sausakimšas.

Po devintos vakaro, be jokių „apšildančių“ atlikėjų į sceną žengusi Katie iškart sukūrė jaukumo atmosferą – minioje netrūko porelių, kurios šį pasirodymą stebėjo apsikabinusios ar dovanojo vienas kitam bučinius.

„Yra dainų, kurias tiesiog privalau atlikti kiekviename koncerte. „Nine Million Bicycles“, „The Closest Thing To Crazy“, „I Cried For You“ – publika šių kūrinių reikalauja. Bet man patinka kaskart jas atšviežinti. Naują spalvą joms suteikia ir erdvė, kurioje grojame. Kiekvieną sykį per repeticiją apsidairome ir pajuntame, kad ta ar kita daina šiandien skamvės ypatingai, nes garsas keliauja kitaip“, - pasakojo Katie.

Publikai ji dovanojo ne tik savo ar specialiai jai kitų kūrėjų parašytas dainas, bet ir "The Cure", Black, Leonardo Coheno (kurį visiškai teisingai vadino vienu geriausių visų laikų dainų rašytojų), Louiso Armstrongo dainas.

Jautrių akimirkų šį vakarą buvo per akis - pavyzdžiui, kai Katie uždainavo gimtąja kartvelų kalba arba pasakojo apie ypatingą reikšmę jai turinčią dainą.

"Čia atvykusi išgirdau, kad lietuviai turi puikią tradiciją - per vestuves jaunikis jaunąją plukdo valtimi. Bet ši daina yra apie mano pirmąjį didelį širdies skausmą. Ji padėjo man tai išgyventi", - pristatydama dainą "Piece By Piece", kalbėjo Katie.

Raudona suknele pasidabinusi atlikėja atkreipė dėmesį ir į būrius virš žiūrovų galvų ratus sukančių kregždžių: "Tai visiškai stebuklingas vaizdas".

Kiek ilgiau nei valandą dainavusi ir gitara grojusi atlikėja atsisveikino, o tada sugrįžo bisui, atlikdama dar kelis ryškius savo repertuaro kūrinius.

"Negaliu patikėti, kad susirinko tiek daug žmonių. Žinau, kad Lietuvoje vyksta daug koncertų, esu laiminga, sulaukusi tiek dėmesio", - po pasirodymo LRT.lt kalbėjo dainininkė.

Nors kritikai kartais ir murma, kad prieš 15 metų išgarsėjusi artistė iš esmės visą laiką plaukia ta pačia, nieko neįžeidžiančios ir itin sentimentalios muzikos srove, susirinkusiems Trakuose tai buvo nė motais.

Net jei pačiai Katie kai kurie kūriniai jau atrodo naivoki.

„Pavyzdžiui, „Nine Million Bicycles“. Tai – jauno, nedaug gyvenimo mačiusio žmogaus daina. Dabar man 34-eri, tokios dainos jau nerašyčiau. Bet nuostabu matyti, kaip koncertuose poros per tą dainą bučiuojasi ar susigraudina. Todėl tikrai neketinu jos vengti“, - šypsojosi K. Melua.

Komplimentų Trakų piliai ir Lietuvos publikai negailėjusi dainininkė ne vieną kūrinį pristatė, išsamiai pasakodama jo atsiradimo istoriją – tai buvo ne tik muzikos, bet ir šilto bendravimo kupinas vakaras.

Apgailestavo ji tik dėl vieno – kad ir vėl neturi galimybės daugiau laiko praleisti Lietuvoje – jau penktadienį Katie laukia pasirodymas festivalyje Estijoje.

Beje, ten dainuos ir Lietuvos atlikėja Jurga Šeduikytė, į savo koncertų repertuarą kartais įtraukianti K. Melua kūrinį „Nine Million Bicycles“. Galbūt atlikėjos susipažins ir nuspręs padainuoti kartu? Visko gali būti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt