Naujienų srautas

Muzika2019.07.15 22:29

Įspūdingai prasidėjo festivalis „Midsummer Vilnius“: spalvinga minia ir „Queen“ muzika kitaip

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.07.15 22:29

Pirmadienio vakarą minia muzikos gerbėjų rinkosi sostinės LDK Valdovų rūmų kieme – čia prasidėjo jau ketvirtą sykį rengiamas festivalis „Midsummer Vilnius“.

Iki liepos 26 dienos vyksiantis festivalis pasiūlys dešimt koncertų ir spektaklių. Dvi savaites įspūdingoje erdvėje renginiai vyks kasdien, nuo pirmadienio iki penktadienio.

Klasikinę ir populiariąją muziką, šokį, teatrą sujungęs festivalis kvies pasiklausyti labai skirtingų atlikėjų – nuo šią savaitę grosiančių alternatyvos žvaigždžių „Solo Ansamblis“ iki kitą savaitę dainuosiančios operos solistės Asmik Grigorian, į kurios pasirodymą jau išgraibstyti visi bilietai.

Kitą savaitę festivalyje bus surengtas ir Gidono Kremerio bei „Kremerata Baltica“ koncertas, gros alternatyvaus roko grupė „Garbanotas“ su pučiamųjų orkestru, o dar šią savaitę bus galima išgirsti dainininkę Jazzu, Andrių Mamontovą, pamatyti Eimunto Nekrošiaus spektaklį „Bado meistras“.

Pirmadienio vakarą festivalį pradėjo ypatingas projektas – scenoje pasirodęs dainininkas Mantas Jankavičius atliko legendinės britų roko grupės „Queen“ dainas.

Perteikti jų magiją lietuvis jau yra mėginęs ir anksčiau – net rengęs „Queen“ dainų koncertus didžiausiose Lietuvos arenose.

Tačiau šįkart milijonų žmonių visame pasaulyje dievinama muzika skambėjo visiškai kitaip – greta įprastų roko instrument jai didingumo ir jėgos suteikė scenoje sumontuoti vargonai.

„Ilgai laukiau, kol ši idėja virs kūnu. Man tai – visiškai neįprasta patirtis“, – sake M. Jankavičius.

Į pirmąjį festivalio vakarą susirinko marga minia žiūrovų ir kviestinių svečių, tarp kurių netrūko žinomų meno ir verslo pasaulio atstovų.

„Kai manes klausia, kas yra „Midsummer Vilnius“, atsakau, kad tai – ryškiausias liepos renginys Vilniuje. Scenos menų festivalis, kurį gal tiksliau vadinti renginių serija. Kiekvienas vakaras turi kitokią temą, stengiamės, kad kiekvienas pasirodymas būtų išskirtinis“, – pasakojo festivalio įkūrėjas Valdas Petreikis.

„Yra tekę ir pačiam čia groti, ir kituose festivalio koncertuose lankytis. Man atrodo, šis renginys kuria ypatingą nuotaiką ir traukia publiką, kuriai gal nėra patrauklu vykti į festivalį gamtoje, miegoti palapinėje.

Neįsivaizduoju, kas šiame festivalyje gali nepatikti, nebent oras. Jo nuotaiką sukuria pati renginio vieta – Valdovų rūmai, miesto centras, tai jau sukuria šventės pojūtį, dar žingsniuojant į Katedros aikštę.

Ateini į koncertą ir matai Gedimino pilį – to nepatirsi niekur kitur“, – svarstė penktadienį festivalyje koncertuosiantis Andrius Mamontovas.

Jo pasirodymas, beje, taip pat bus išskirtinis – A. Mamontovas į sceną žengs vienas su, kaip pats juokais sakė LRT.lt konferencijoje, specialiai šiam koncertui sukonstruotu „robotu“.

„Man visada patiko elektroninė muzika. Jos šiame koncerte bus daug – žinomos dainos skambės neįprastai. Kol kas tai – vienintelis toks, eksperimentinis koncertas“, – sakė Andrius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi