Naujienų srautas

Muzika2019.07.12 16:03

Per inauguracijos koncertą vieni minėjo savo gimtadienį, kitiems ateiti buvo pareiga

Simono Daukanto aikštėje, prie Prezidentūros, vyko šventinis inauguracijos koncertas, į kurį žmonės susirinko iš įvairių Lietuvos kampelių. Tai buvo viena paskutinių progų švente pasidžiaugti kartu su prezidentu Gitanu Nausėda. Šventinio koncerto metu pasirodę atlikėjai atstovavo skirtingoms Lietuvos apskritims.

Nors sinoptikai per prezidento inauguraciją grasino lietumi, tačiau susirinkusieji džiaugėsi puikiu oru. Muzika į Simono Daukanto aikštę subūrė tiek jaunus, tiek vyresnio amžiaus žmones, kurie jaukiai atlikėjų klausėsi prisėdę ant kėdučių priešais sceną. Kai kurie nuo saulės dengėsi skėčiais.

Dauguma į šventinį koncertą atėjo su šeimomis, draugais, o kai kurie – netgi su savo augintiniais.

Koncertą stebėjusi vilnietė Birutė sakė, kad prezidento G. Nausėdos inauguracijos diena sutapo su jos gimtadieniu. Šis netikėtumas ją ypač džiugino, todėl moters nuotaika buvo ypatinga.

Ji inauguracijos renginiuose lankytis pradėjo nuo Šv. Mišių. Birutė patikino, kad jai labai patikusi prezidento kalba, kurią jis tarė susirinkusiems į koncertą. Taip pat ji džiaugėsi, kad prieš kiekvieno atlikėjo pasirodymą nuoširdžiai kalbama apie Lietuvą.

„Prezidentas labai laisvai bendrauja. Jis atrodo toks prieinamas, artimas, savas, patikimas“, – portalui LRT.lt sakė moteris.

Ilgus metus Vilniuje gyvenanti Jūratė sakė, kad iš visų inauguracijos renginių išsirinko būtent šventinį koncertą.

„Gražus renginys, graži diena. Visur daug žmonių – kitokia šiandien nuotaika, net mano pačios. Linksma, gera“, – sakė mergina. Ji vertinti prezidento kol kas neskubėjo. „Reikia dar palaukti“, – pridūrė ji.

Merginai antrino ir koncertą vienas stebėjęs Saulius. Anot jo, tik darbai parodys, kokį išsirinkome prezidentą.

„Buvau ne visuose inauguracijos renginiuose, bet bent viename tikrai reikia apsilankyti. Kiekvienas Lietuvos pilietis privalo atlikti savo pareigą“, – tvirtino vilnietis.

Prezidento inauguracijos koncertas prasidėjo kūriniu „Lietuva nenugalėta“, kurį atliko pučiamųjų orkestras „Trimitas“, vadovaujamas maestro Ugniaus Vaiginio. Netrukus į sceną žengė naujai prisiekęs prezidentas G. Nausėda, kuris pirmiausia padėkojo susirinkusiesiems.

„Šis koncertas būtent toks ir yra – padėka visiems ir kiekvienam, kurie lydėjo mane šiame kelyje ar dar lydės ateityje, kurie už mane balsavo ar vis dar abejoja. Neketinu užsidaryti valdžios bokšte ir nematyti, kas vyksta už jo sienų.

Šiame koncerte išvysime bei išgirsime kaip atskiriems Lietuvos regionams atstovaujantys atlikėjai įsilies į bendrą Lietuvos dainą. Yra laikas dirbti darbus, tačiau yra laikas ir švęsti, tad šiandien leiskime sau pašvęsti. Tad švęskime“, – į susirinkusiuosius kreipėsi G. Nausėda.

Į sceną, kurioje iš rankų į rankas buvo perduota prezidento vėliava, lipo atlikėjai iš visos Lietuvos – visų dešimties šalies apskričių. Šią iškilmingą dieną norėta pabrėžti, kad Lietuva yra viena.

Prieš scenoje pasirodant atlikėjams visiems susirinkusiems buvo išsamiai papasakota apie atstovaujamo regiono išskirtinumą. Pirmoji ant scenos lipo Alytaus apskričiai atstovavusi Veronika Povilionienė. Po jos – Kauno apskrities atstovas Merūnas Vitulskis, Klaipėdos apskrities atstovas Stepas Januška, Marijampolės atstovas Saulius Prūsaitis.

Savo dainas dovanojo Panevėžio apskrities atstovė Valerija Iljinaitė, Utenos atstovės Milda ir Teresė Andrijauskaitės, Tauragės apskrities atstovė Gintarė Jautakaitė, Šiaulių atstovai Rapolas Meškauskas su mama Aurelija, Telšių atstovas Česlovas Gabalis. Apskričių pasirodymus scenoje užbaigė Vilniaus apskrities atstovas Jurgis Brūzga.

Finalinį koncerto kūrinį atliko M. Vitulskis ir Miglė Pivoriūnaitė. Pasibaigus koncertui visiems atlikėjams buvo įteiktos padėkos puokštės. Dauguma žiūrovų iš Simono Daukanto aikštės greitai išsiskirstė, o dalis jų nuskubėjo stebėti, kaip į prezidentūrą po truputį pradėjo rinktis kviestiniai svečiai.

Prieš koncertą kalbinti inauguracijos koncerto atlikėjai sakė, kad pasirodyti tokia proga yra didelė garbė ir atsakomybė. Marijampolės apskričiai atstovavęs S. Prūsaitis inauguracijos koncerto metu atliko dainą „Būkim draugais“.

„Jaučiuosi pakylėtas, nes man, kaip atlikėjui, ir visam kolektyvui kvietimas dalyvauti inauguracijos šventiniame koncerte yra tarsi pripažinimo ženklas. Sulaukti pakvietimo iš aukščiausios šalies institucijos yra labai gerai. Jeigu esame laukiami, tai reiškia, kad mumis pasitiki“, – portalui LRT.lt sakė S. Prūsaitis.

Šventiniame koncerte taip pat pasirodė Telšių apskrities atstovas Č. Gabalis. Iš Plungės kilęs atlikėjas patikino, kad su gimtuoju kraštu ryšys iki šiol yra išlikęs labai stiprus. Ten gyvena jo mama ir brolis.

„Jaučiuosi pagerbtas. Juk ne visiems atlikėjams tenka stovėti prieš minią per inauguracijos šventę. Rinkdamasis dainą, pirmiausiai galvojau apie tai, kad jos tekstas būtų prasmingas ir įtaigus“, – kalbėjo Č. Gabalis.

Vilniaus apskričiai atstovavęs J. Brūzga sakė, kad pakvietimas koncertuoti per inauguraciją yra didelis malonumas. Tokia proga jam dar nėra tekę pasirodyti.

„Tai yra reikšminga diena Lietuvai, todėl gera būti jos dalimi. Labai malonu, kad man patikėjo Vilnių. Miestą, kuriame užaugau, ir pažįstu kiekvieną jo kampelį. Kad ir kur nuvažiuočiau, gera grįžti ir pasivaikščioti po centrą. Visiems atvykstantiems stengiuosi parodyti kuo daugiau Vilniaus“, – emocijomis dalinosi J. Brūzga.

Jis šventinio koncerto metu atliko dainą „Aš tikrai myliu Lietuvą“. Pasak atlikėjo, tokia iškilminga proga be patriotinių dainų sunkiai įsivaizduojama.

Šiaulių apskričiai atstovavo R. Meškauskas su mama Aurelija. Ji neslėpė, kad pradžioje, išgirdusi pasiūlymą koncertuoti per prezidento inauguracijos šventę, pasimetė ir netgi nesuprato, kaip ką kalbama.

„Nuostabus, labai netikėtas jausmas. Tai yra didelė sėkmė ir likimo dovana mums. Taip pat suvokiau, kokia didelė atsakomybė mūsų laukia ir kad tam turime nedaug laiko. Ši diena man su sūnumi yra didelė šventė“, – patikino A. Meškauskienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi