Naujienų srautas

Muzika2019.07.09 12:46

Grupės „Franz Ferdinand“ pasirodymą Vilniuje „apšildys” energingos lietuvės „shishi“

LRT.lt 2019.07.09 12:46

Liepos 17 dieną Kairėnų Botanikos sode vyks esminis roko įvykis. Indie roko ir šokių muzikos šventę surengs festivalių favoritai „Franz Ferdinand“. Tai bus istorinis škotų pasirodymas Lietuvoje.

Metas dar labiau paryškinti šią datą kalendoriuose. Rankas ir sijonus kilnojančią diskoteką su gitaromis „apšildyti” jie pasirinko stiprų ir energingą lietuviškos alternatyvos vardą – merginų trijulė „shishi“.

Giedrė Nalivaikaitė (elektrinė gitara, vokalas), Elena Neniškytė (būgnai, vokalas), Dominyka Kriščiūnaitė (bosas, vokalas) – švieži ir svarbūs balsai lietuviškoje scenoje. Anksčiau priklausiusios „Ministry of Echology“, „Umiko“, „Kotori“, „Homechestra“, „Elle G“ ir kitoms grupėms, vilnietės nusprendė suvienyti jėgas. T

arpusavyje jos maišo repą, trash, lo-fi, surf, soulo muziką. Dar pridėkite vaikišką džiaugsmą, nuoširdumą ir moterišką energiją. 2018-aisiais išleidusios debiutinį albumą „NA x 80“, „shishi“ buvo greitai pastebėtos sostinės melomanų. Klausant įrašų, atrodo, kad merginoms – amžina vasara, pilna meilės.

Galbūt kažkam keistai skambantis grupės pavadinimas sugalvotas neatsitiktinai. shishi reiškia kinų globėją liūtą su šuns kojomis ir uodega, saugantį nuo blogų dvasių. Merginų trijulė taip pat pasirengusi apsaugoti klausytojų ausis nuo liūdesio kiekvieną kartą, kai užsilipa ant scenos. Joms pačioms patinka jų kuriama muzika, kurią greitai pamilsta ir kiti.

„Mus myli ir vaikai, ir seneliai, ir visi „prie žemės“ esantys žmonės. Nes mes esame žmonės. Norėjome išmokti groti instrumentais gerai, geriau ir geriausiai – tą ir darome. Iš visos širdies linkime laimės ir gėrio sau ir pasauliui. Roko mes dar negrojame, galbūt kada grosime, mūsų stilius laisvas kaip ir sielos. O tai ir teikia džiaugsmą“, – taip apie „shishi“ stilistiką kalba būgnais grojanti E. Neniškytė.

„Mercury“ prizo laimėtojai ir net 5 kartus „Grammy“ nominantai „Franz Ferdinand“ – pirmoji pasaulinio garso grupė, kurią pasitikti patikėta „shishi“. Jos džiaugiasi Vilniuje vykstančiais kokybiškos muzikos renginiais be stogo ir galimybe būti to dalimi. „Būgnai, bosas, gitara, trijų merginų choras ir voilà!“, - sako jos ir naikina stereotipus, jog alternatyvioje scenoje karaliauja tik vyrai. „shishi“ nesvarbu, ar groja vaikinai, ar merginos, nes užsimerkus skirtumas dingsta. Lieka tik muzika.

„Bičai ar mergos ant scenos – nesvarbu. Svarbu, kad gerai ir nuoširdžiai varo. Trinu delnais, laukiu pasimatymo su Alexu Kapranosu ir einu plauti stygas“, – juokauja bosą valdanti Dominyka. Savo kūrybą jos vadina smėlio dėže, kurioje kartu auga, žaidžia ir eksperimentuoja muzikos garsais. Scenoje „shishi“ dovanoja lengvą chaosą, beprotišką energiją ir pozityvą. Būtent tai ir sudomino „Franz Ferdinand“ komanda. Bus įdomu stebėti, kaip jų karjera klostysis toliau.

Vaikystėje jų tėvų ir senelių patefonuose sukosi Luciano Pavarotti, Mahalia Jackson, Erykah Badu ir kiti. Dabar „shishi“ scena dalinsis su pačiais geriausiais.

Hitų „Take Me Out“, „No You Girls“ ir „Do You Want To“ autoriai „Franz Ferdinand“ gyvai skamba taip pat kaip ir prieš daugybę metų. Neapleidžia jausmas, kad bus pašėlusiai geras koncertas. Tokie koncertai Vilniuje vyksta ne kasdien. Jie miestui suteikia gyvybės. Vien dėl „Franz Ferdinand“ koncerto į sostinę atvažiuos penki šimtai melomanų iš kaimyninių šalių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi