Muzika

2019.07.09 11:04

LRT.lt studijoje – apie brangiausią „Midsummer Vilnius“ koncertą ir elektromechaninį Mamontovo šou

LRT.lt2019.07.09 11:04

Antradienio rytą portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje lankėsi festivalio „Midsummer Vilnius“ rengėjai ir jame dalyvausiantis dainininkas Andrius Mamontovas.

Pokalbio, kurį vedė žurnalistas Ramūnas Zilnys, metu atskleista daugiau jau kitą savaitę Vilniuje prasidėsiančio festivalio detalių.

LDK Valdovų rūmų kieme festivalis „Midsummer Vilnius“ bus rengiamas jau ketvirtus metus iš eilės.

Muziką, šokį ir teatrą, lietuvių ir užsienio artistų pasirodymus, roką, džiazą ir klasiką sujungiantis festivalis jau spėjo publiką nustebinti ne vienu įspūdingu pasirodymu.

Pernai jo renginiuose apsilankė daugiau nei 13 tūkstančių žiūrovų, o visos programos metu ant scenos pasirodė net 261 atlikėjas. Šią vasarą festivalis vyks liepos 15-26 dienomis, o jo organizatoriai žada nustebinti žiūrovus originaliais pasirodymais.

Ankstesniuose festivalio sezonuose žiūrovus žavėjo Andriaus Mamontovo koncertas su orkestru, vėliau pakartotas trijose didžiausiose šalies arenose ir įrašytas legendinėje Londono studijoje „Abbey Road“, garsių užsienio atlikėjų Joss Stone, „The Tiger Lillies“, „Little Dragon“ pasirodymai, Oskaro Koršunovo teatro spektakliai, daugybės Lietuvos scenos žvaigždžių išskirtiniai koncertai – nuo „G & G Sindikato“ iki „Freaks On Floor“.

„Šių metų programa džiaugiuosi. Kiekvienas joje dalyvausiantis atlikėjas – savo žanro superherojus. Siekiame, kad kiekvienas festivalio renginys būtų išskirtinis“, - sakė festivalio sumanytojas Valdas Petreikis.

Festivalį liepos 15-ąją pradės Mantas Jankavičius, surengsiantis koncertą „Rhapsody Recomposed“. Jau ne sykį scenoje grupės „Queen“ muziką atlikęs dainininkas šįkart jos kūrinius atliks visiškai kitaip – pritariant ir vargonams.

Festivalio pabaigai pasirinktas garsaus JAV dirigento ir kompozitoriaus Erico Whitacre'o kūrinys „Deep Field“, atliekamas choro „Bel Canto“ ir orkestro.
Tarp šių pasirodymų per beveik dvi festivalio savaites pasirodymus surengs Lietuvos popmuzikos žvaigždės – Justė Arlauskaitė-Jazzu ir Andrius Mamontovas, savo pasirodymą pavadinęs „elektromechaniniu koncertu“.

Savo dėmesio porciją gaus alternatyvios muzikos gerbėjai – gros grupė „Garbanotas“, kuriai pritars pučiamieji, ir „Solo Ansamblis“, ruošiantis ypatingą audiovizualinį pasirodymą „Iliuzija“.

Teatro gerbėjams skirtas Eimunto Nekrošiaus spektaklis „Bado spektaklis“ pagal Franzo Kafkos kūrybą, kuriuo bus pagerbtas režisieriaus atminimas.
Klasikos mėgėjams – Asmik Grigorian, Gidono Kremerio ir „Kremerata Baltica“ koncertai, o tiems, kurie dievina šokį, - spektaklis „Flying Bach“ pagal J.S. Bacho muziką.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.