Muzika

2019.07.04 13:22

Atlikėjas Free Finga išleido Palangos įkvėptą albumą: tai – lyg nauja Jūratės ir Kastyčio istorija

LRT.lt2019.07.04 13:22

Kalendorinei vasarai beveik įpusėjus, prodiuseris Free Finga dalinasi kurortinėmis naujienomis – šiandien išleidžia Palangai ir Jūratei dedikuotą minialbumą „Praleisti skambučiai“.

Šis minialbumas tęsia debiutiniame Free Finga albume pradėtą bendravimo ir komunikacijos temą, tačiau čia veiksmas keliasi į vasarojančią Palangą, kuri prodiuseriui asocijuojasi su daugybe prisiminimų.

„Palanga yra vieta, kur vaikystėje praleidau visas vasaras, koncertuodamas su „Tele Bim Bam“ matydavau nuolat čia pasirodančius estrados atlikėjus, klausiau Vytauto Kernagio „Anapilio” bare, o mano tėtis su kitais „Tele Bim Bam“ tėvais paplūdimyje poilsiautojams dalindavo skrajutes, kviečiančias į koncertus vasaros estradoje“, – prisimena kūrėjas.

Lietuviškos popmuzikos įkvėptu dainų rinkiniu Free Finga pasakoja istoriją apie Jūratę, pradėjusią vasaros romaną su Free Finga-Kastyčiu bei šešias jų istorijas – pažintį, „Vėsumos“ kambarį, aistrą, grįžimą namo ir draugus, kurie išblėsus aistrai niekada nepalieka.

Atlikėjas atskleidžia, jog „Praleisti skambučiai“ tyčia primena apie lietuvišką popmuziką, o dainose girdisi „L+“, Lukos, „Pikaso“ palikimas.

„Nors Palanga keičiasi ir tampa „šiuolaikiška”, „hipsteriška”, aš manau, kad po nauju fasadu vis dar slypi estradinis, lietuviškai paprastas miestelio veidas“, – teigia Free Finga.

Su atsiminimais, vasaromis ir prabėgusiu laiku susijęs ir mini albumo viršelis, kuriame – sekretas. „Toks, kokius vaikystėje darydavom smėlio dėžese, miesto džiunglėse“, – pasakoja Free Finga. Tik čia jis – simbolinės mobiliojo telefono, apdainuoto debiutiniame Free Finga albume „Pick Up Line“, laidotuvės.

Naują minialbumą prodiuseris su visa komanda šiandien, liepos ketvirtąją, pristatys bare „Vingio Istorijos“. Jo metu susirinkusieji ne tik pirmieji galės išgirsti naujausius Free Finga kūrinius, tačiau taip pat – įsigyti visą albumo „Pick Up Line“ etapą lydėjusius, vienetinius Lietuvos dizainerių apipavidalintus mobiliuosius telefonus, kuriuose įrašyta dalis debiutinio Free Finga albumo „Pick Up Line“ istorijos.

Populiariausi