Naujienų srautas

Muzika2019.07.02 14:08

LRT.lt studijoje australų atlikėjas RY X papasakojo apie muziką, poeziją, jogą ir savo barzdą

LRT.lt 2019.07.02 14:08

Antradienio popietę naujienų portalo LRT.lt studijoje lankėsi garsus Australijos atlikėjas RY X, trečiadienį surengsiantis koncertą Vilniuje.

RY X LRT.lt studijoje pasakojo apie artėjantį koncertą, savo muziką ir kūrybos užkulisius.

Ramūnas Zilnys kalbina. RY X: man įdomiau klausytis kitų, nei pasakoti apie save

Melodingą ir svaigų pop, elektroninės, alteranatyvios muzikos mišinį atliekantis dainininkas jau yra pažįstamas Lietuvos publikai.

Prieš dvejus metus jis surengė koncertą Vilniaus centre, o trečiadienio vakarą gerbėjų lauks Kairėnuose, VU Botanikos sode – vietoje, jau pamėgtoje koncertų lankytojų.

Ry Cummingas (tikrasis atlikėjo vardas) ir jį lydinti grupė iš Los Andželo pristatys šįmet išleistą naują albumą „Unfurl“.

Atlikėjas pasakoja, kad pirmąją gitarą į rankas paėmė būdamas penkerių. Bet dar anksčiau jis atsistojo ant banglentės. Vandenyno platybės neišvengiamai paveikė ir jo kūrybą. Išsilaikyti ant bangos reikia gilaus susikaupimo, drąsos ir kartu pasikliovimo atsitiktinumu.

Tiesa, RY X ne tik muzikuoja. Jis taip pat kuria poeziją ir į pasaulį žiūri pro kameros objektyvą. Viename savo eilėraščių jis rašo: „Gimiau saloje / nebuvo daug žmonių ar mašinų ten, kur keitėsi mano batų dydis / nedaug batų reikėjo avėti“. Nieko nuostabaus – vienas įdomiausių australų muzikos kūrėjų gimė saloje, kurios gyventojų skaičius šiandien nesiekia ir 200 žmonių.

Nuotraukose jam taip pat svarbiau perteikti jausmą, o ne tiksliai sufokusuoti objektą. Jis pats režisuoja ir savo dainų vaizdo klipus. Juose daug vandens ir dangaus, erotikos ir sulėtinto šokio. Bet turbūt svarbiausia yra ta visa gaubianti ramybė.

Dar 2010 m. savo tikruoju vardu jis įrašė debiutinį populiariosios muzikos albumą ir pelnė geriausio debiuto apdovanojimą australų muzikos apdovanojimuose. Vėliau su Franku Wiedemannu, pasivadinę „Howling“, išleido trumpametražį albumą „Berlin“.

2014 m. RY tapo trio „The Acid“ nariu – pasirodė įrašas „Liminal“. Bet svarbiausią savo muzikinį amplua kūrėjas atrado pasivadinęs RY X. 2016-aisiais jis išleido 12 kūrinių albumą „Dawn“, kuriame sutelkta visa jo muzikos kvintesencija. Šiame įraše atsiskleidė ne tik kompozitoriaus ir multi-instrumentalisto talentas, bet ir vokalo įvairiapusiškumas.

Trapus, beveik moteriškas falcetas jau tapo skiriamuoju RY X ženklu. Tikrąją pavardę pakeitus nežinomuoju X, tarsi atsirado daugiau drąsos kalbėti iš pačių slapčiausių savo sielos kertelių. Todėl tai labai brandus ir asmeniškas albumas. Jame ne tiek ir daug žodžių, bet pati muzika labai išraiškingai pasakoja apie vienatvę ir liūdesį, meilę ir geismą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi