Muzika

2019.07.02 12:45

Festivalis „Midsummer Vilnius“ stebins užmoju: visi atlikėjai net netilps į sceną

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.07.02 12:45

Po poros savaičių Vilniaus centre prasidėsiančio festivalio „Midsummer Vilnius“ organizatoriai antradienio rytą Katedros aikštėje surengė pusryčius, kurių metu atskleidė daugiau detalių apie artėjantį renginį.

Ketvirtą sykį LDK Valdovų rūmų kieme vyksiantis festivalis suvienija skirtingas meno šakas – roko, pop ir klasikinę muziką, šokį ir teatrą.

Nuo liepos 15 iki liepos 26 dienos jame koncertus rengs Jazzu, Andrius Mamontovas, Mantas, „Garbanotas“, „Solo Ansamblis“, Asmik Grigorian, Gidonas Kremeris, bus rodomas Eimunto Nekrošiaus režisuotas spektaklis „Bado meistras“ ir šokio spektaklis „Flying Bach“.

„Vienas festivalio siekių – kad kiekvienas koncertas būtų išskirtinis. Pavyzdžiui, Mantas šįkart atliks grupės „Queen“ muziką, pritariant vargonams, Andriaus Mamontovo kūriniai irgi skambės neįprastai“, – sakė festivalio rengėjas Valdas Petreikis.

Beje, būtent „Midsummer Vilnius“ pernai A. Mamontovas pirmąsyk savo albumo „Šiaurės naktis. Pusė penkių“ dainas atliko su orkestru – vėliau ši programa buvo įrašyta legendinėje Londono studijoje „Abbey Road“, o šįmet atlikta ir didžiausiose Lietuvos arenose.

Festivalį liepos 26-ąją vainikuos bene ambicingiausias projektas per visą jo istoriją. Garsaus JAV šiuolaikinio kompozitoriaus, „Grammy“ apdovanojimo laimėtojo Erico Whitacre‘o programą „Deep Field“ atliks choras „Bel Canto“ ir išplėstos sudėties Lietuvos kamerinis orkestras, diriguojamas Modesto Pitrėno.

„Scenoje bus per šimtą žmonių. Jie visi net netilps scenoje, dėl šio pasirodymo bus statomos papildomos konstrukcijos.

Tai bus išskirtinis koncertas daugeliu prasmių. Jo finalą tiesiogiai transliuosime į Katedros aikštę, praeiviai taip pat galės parsisiųsti „Deep Field“ programėlę ir interaktyviai dalyvauti renginyje, net nebūdami jame.

Tai ne tik muzikos, bet ir vizualinis projektas su specialiu apšvietimu ir vaizdo projekcijomis, kurioms naudojami NASA teleskopų užfiksuoti vaizdai. Jie bus rodomi ant Valdovų rūmų sienų“, – skambant grupės „Garbanotas“ muzikai, festivalio naujienas pasakojo V. Petreikis.

Nuo specialaus festivalio leidinio iki nuolaidų į jį iš kitų miestų atkeliaujantiems traukiniais – „Midsummer Vilnius“ kasmet vis daugiau dėmesio skiria detalėms.

Anot festivalio rengėjų, kasmet jį aplanko vis daugiau žiūrovų, o į renginį dalis jų jau eina dėl paties „Midsummer Vilnius“ vardo. Pavyzdžiui, šįmet žiūrovų skaičius vėl augs, nors, kitaip nei ankstesniais metais, „Midsummer Vilnius“ nebus ryškesnių alternatyvios ar popmuzikos žvaigždžių iš užsienio.

„Augame visomis prasmėmis. Pernai buvo apie 13 tūkstančių žiūrovų, šįmet sulauksime maždaug 15–16 tūkstančių.
Manau, liepą esame ryškiausias festivalis Vilniuje. Jau pastebime ir bandymų pamėgdžioti mūsų idėją.

Smagu, kad kokybiškų kultūros renginių norinčiai publikai „Midsummer Vilnius“ pamažu tampa vasaros tradicija“, – sakė V. Petreikis.