Naujienų srautas

Muzika2019.06.28 19:00

Sostinės širdyje vyko koncertas „Ačiū – už 10 metų kartu“

LRT.lt 2019.06.28 19:00

Sostinės Simono Daukanto aikštėje, prie prezidentūros vyko padėkos koncertas „Ačiū – už 10 metų kartu“. Susirinkusieji dėkojo kadenciją baigiančiai prezidentei Daliai Grybauskaitei už dešimtmetį būnant valstybės vadove, o ji savo ruožtu dėkojo visiems ir ragino pasidžiaugti asmeniniais laimėjimais ir padėkoti vieni kitiems.

Simono Daukanto aikštė jau nuo ryto pilna žmonių – vidurdienį čia vyko piknikas, o vakare suskambo ir šventinis padėkos koncertas „Ačiū – už 10 metų kartu“. Tai puiki proga vilniečiams ir sostinės svečiams pasiklausyti grupės Biplan ir Lemon Joy, Ieva Narkutė, Jurga, Donatas Montvydas, Vaidas Baumila, Domantas Razauskas ir Grupė VOS VOS dainų.

Renginio nepraleido ir kadenciją baigianti prezidentė D. Grybauskaitė. „Lietuva turėjo daug sunkumų: ir okupacija, ir tremtys, ir šiaip panieka. Visa tai išgyvenome, atsistojome ant kojų, ir tik todėl, kad mūsų žmonės tiki savimi, pasitiki savo šalimi, gerbia ir vertina savo istoriją, nes gyvename su Lietuva širdyje. Todėl niekas negali mūsų nurungti ar sunaikinti, nes jūs, Lietuvos žmonės, sugebėsite išsaugoti tai, kas svarbiausia. Laisvė, meilė tėvynei ir kiekvienam iš mūsų.
Todėl šiandien galime dėkoti sau ir visiems. Tik jūsų dėka Lietuva sustiprėjo, pagražėjo. Mūsų šalis yra išgirsta ir gerbiama, todėl, kad jūs to nusipelnėte. Man buvo pareiga, didžiulė garbė ir atsakomybė tarnauti jums tarnauti jums, vykdyti jūsų valią ir dirbti taip, kaip galėjau tai padaryti“, – dėkojo prezientė D. Grybauskaitė ir pasidžiaugė, kad mes visi mokame džiaugtis.

„Nors pirmieji atsisveikinimai ir padėkos prezidentei už net dvi prezidento kadencijas skamba jau kurį laiką, visa komanda esame susitelkę į darbus – jų netrūks iki pats paskutinės D. Grybauskaitės kadencijos dienos“, – patikina prezidentės patarėja Marija Dautartaitė.

Šios šventės tikslas – pasidžiaugti tuo, kas gero per dešimtmetį nutiko mums visiems ir už tai padėkoti, pastebi prezidentės patarėja.

„Dešimtmetis – kiekvieno iš mūsų asmeninė epocha, su savais džiaugsmais, sėkmėmis. Per tiek laiko kai kurių iš mūsų gyvenimai pasikeitė – kažkas surado naują darbą, susilaukė vaikų, sutiko naujų draugų ir pan.

Prezidentė su visa komanda labai džiaugiasi – išsipildė svajonė surengti ką nors smagaus prezidentūros kieme. Tai bus puiki proga visiems prisiminti, kas gero nutiko kiekvieno iš mūsų gyvenime“, – svarsto M. Dautartaitė.

Jai antrina ir Lietuvos gretutinių teisių asociacijos (AGATA) vadovė Agnė Begetė: „Tokia koncerto idėja gimė ne atsitiktinai. Prezidentūros erdvė jau ne vienerius metus yra atvira jauniesiems atlikėjams, čia vyksta koncertai. Prie tos šventės ir džiaugsmingos nuotaikos savo dainomis prisideda gausus būrys atlikėjų, taip pat paminėsiančių tai, kas džiaugaus nutiko jų ir valstybės gyvenime.“

Ant koncerto scenos – ir atlikėjas V. Baumila, per dešimtmetį valstybės vadovę sutikęs ne kartą.

„Galbūt kartais nusižengdavau protokolui, bent jau mano bičiulis, prezidentės patarėjas, man nuolat primindavo, jog negalima pirmam tiesti rankos valstybės vadovei ar panašiai.

Ne visada paisydavau jo patarimų, nes prezidentė D. Grybauskaitė man atrodo labai artima, žmogiška, turintį subtilų ir kiekvienam suprantamą humoro jausmą. Ji labai jaunatviška ir visuomet atidi jaunimui. Niekada neteko matyti pikto jos žvilgsnio“, – pasakoja atlikėjas, dirbdamas televizijoje net ir pats kažkada ėmęs iš prezidentės interviu.

Galimybę pasirodyti koncerte „Ačiū – už 10 metų kartu“ Vaidas vadina didele garbe: „Džiaugiuosi ir aš galėdamas padėkoti prezidentei už dvi kadencijas. Manau, kad mums pasisekė, jog dešimtmetį praleidome turėdami tokią vadovę.“

Koncerto akimirkos – nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi