Muzika

2019.06.20 22:46

Vokiečiai „Jazzanova“ surengė intymų koncertą Vilniuje: prisiminė ir muštynes Maskvoje

Ramūnas Zilnys, LRT.lt2019.06.20 22:46

Melomanams puikiai žinoma Vokietijos grupė „Jazzanova“ ketvirtadienio vakarą surengė pasirodymą Vilniuje – neįprastoje erdvėje, kurioje tilpo tik keli šimtai jos gerbėjų.

Prieš beveik ketvirtį amžiaus Berlyne suburta didžėjų, prodiuserių ir gyvai grojančių muzikantų grupė greitai tapo vienais „nu-jazz“ žanro vėliavnešių.

Elektroninės muzikos, džiazo, soulo garsus derinanti grupė netrukus tapo labai madinga ir iki šiol visoje Europoje turi nemenką gerbėjų būrį, nors per porą karjeros dešimtmečių išleido tik keturis albumus.

Naujausias jų, pavadintas „The Pool“, po šešerių metų pertraukos pasirodė pernai. Jį pristatydama, grupė šią vasarą nusprendė surengti vos kelis koncertus Europoje – vieną jų „nugriebė“ sostinės menų fabriko „Loftas“ šeimininkas Viktoras Diawara.

Tiesą, jį rengti nusprendė ne „Lofte“, kuriame „Jazzanova“ jau koncertavo 2011-aisiais, o greta esančioje „Brazzi“ studijoje – gerokai mažesnėje erdvėje, talpinančioje kelis šimtus žmonių.

„Tai šiam koncertui suteiks daugiau jaukumo“, - savo sprendimą aiškino Viktoras, ketvirtadienio rytą su „Jazzanova“ vokalistu Paulu Randolphu apsilankęs portalo LRT.lt tiesioginėje transliacijoje.

Ankstesnį kartą „Jazzanova“ Vilniuje viešėjo prieš trejus metus – tąsyk Sostinės dienų kvietimu surengė baigiamąjį šios šventės koncertą Katedros aikštėje.

Šįkart grupė grojo ir naujojo albumo dainas, ir gerbėjų pamėgtus senus kūrinius – o iš Detroito kilęs vokalistas P. Randolphas energingai stengėsi įtraukti publiką į pasirodymą, ragindamas ploti ir dainuoti kartu.

„Yra grupių, kurios savo muziką pristato ramiai, lyg rodytų paveikslą. Mes – ne tokie, mes tikrai stengiamės, kad publika gerai praleistų laiką“, - juokėsi Paulas.

Prieš 11 metų su vokiečių muzikantais susipažinęs amerikietis iš pradžių buvo pakviestas prisijungti porai koncertų, bet nuo to laiko yra nuolatinis „Jazzanova“ bendražygis ir net tapo savotiška šios grupės vizitine kortele.

„Net išmokau valgyti vokišką maistą, kurio gal neturėčiau mėgti. Berlyne jau jaučiuosi kaip namie“, - juokėsi Paulas.
Muzikantai džiaugėsi, kad Vilniuje visada yra sutinkami šiltai, tačiau P. Randolphas prisiminė ir ne tokių gražių istorijų, nutikusių per gastroles.

„Kartą Maskvoje kiti grupės vaikinai panoro ketvirtą ryto nueiti į Raudonąją aikštę. Aš – iš Detroito, kur didelis nusikalstamumas, tad man tai iškart nepasirodė gera idėja.

Bet jie užsispyrė. Nuėjome, sutikome gaują vyrą, viskas baigėsi muštynėmis ir sužeidimais. Paskui rusai man sakė, kad nespręstume apie visą šalį pagal kelis žmones, ir tai tiesa. Bet žinau, kad nuo to laiko Maskvoje niekur neinu pėsčiomis, visur važiuoju taksi. Net ir dieną norisi taip elgtis“, - pasakojo dainininkas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.