Muzika

2019.06.20 21:21

Neįprastą albumą koncerte pristačiusi Giedrė: ko neišsakau vyrui, išdainuoju visai Lietuvai

Ramūnas Zilnys, LRT.lt 2019.06.20 21:21

Viena įdomiausių Lietuvos popscenos atlikėjų Giedrė Kilčiauskienė ketvirtadienio vakarą džiaugėsi švente – Vilniaus bare „Salionas“ ji surengė koncertą, kuriame pristatė naujutėlį albumą „Nuolat pildoma“.

Buvusi grupių „Empti“ ir „Pieno lazeriai“ vokalistė – viena tų atlikėjų, kurie artimi įvairių žanrų klausytojams.

Kadaise nuo roko grupėse „Dog Bones“ ir „Summerland“ pradėjusi atlikėja vėliau pasuko į elektroninę popmuziką grupėje „Empti“, jai iširus jau dešimtmetį dainuoja džiazą, o dabar vėl sugrįžo į modernios popmuzikos vandenis.

Naujasis albumas „Nuolat pildoma“ – pirmas solinis Giedrės diskas po šešerių metų pertraukos. Ankstesnis jos solinis albumas „Optinė apgaulė“ nuskynė ne vieną muzikinį apdovanojimą. Tačiau prabėgusius šešerius metus ji buvo atsidavusi džiazui – grupėje „Džiazo miniatiūros“, kuri per tą laiką spėjo įrašyti du albumus.

„Vis klausiu savęs, ar tai mano tragedija, ar privalumas. Vienodai gerai jaučiuosi įvairiuose žanruose, bet neturiu aiškaus muzikinio identiteto, neaišku, kurio stiliaus dainininkė esu.

Tarp džiazo muzikantų esu ta, kuri dainuoja popmuziką, o tikra popdainininke irgi niekada nesijutau.

Bet pati gal tai vertinčiau kaip privalumą, nes turiu galimybę nepataikauti ir daryti tai, ką noriu. Lapkritį bus dešimt metų, kai verdu džiaze. Turbūt atsibuvau ten, prikūriau dainų, kurioms norėjosi kitokį pavidalą suteikti“, – portalo LRT.lt transliacijoje šią savaitę pasakojo Giedrė.

Į jos koncertą „Salione“ visi bilietai buvo išgraibstyti. Naujo albumo dainas Giedrė atliko su bosistu Juliumi Valančausku ir būgnininku Dariumi Rudžiu, lydint elektroniniam fonui, sukurtam albumo prodiuserio Fausto Venckaus ir grupės „Happyendless“ nario Andriaus Kauklio.

Būtent „Happyendless“ Giedrę ir paskatino po pertraukos nerti į elektroninės popmuzikos vandenis.

„Pernai jie išleido albumą, kurio keturiose dainose skambėjo mano vokalas. Panižo mintis, kad man vėl kažko tokio norisi, papraščiau, kad sukurtų mano dainos remiksą. Tada jų vadybininkas Justas Čekuolis pasigavo ir sako – ką mes darom, kur tave dėti? Taip ir prasidėjo viskas“, - juokėsi G. Kilčiauskienė.

Naujame albume – dešimt dainų, tačiau jo idėja – kiek neįprasta.

Mat dešimt kūrinių įrašyta kompaktinėje plokštelėje, kurią galėjo įsigyti koncerto žiūrovai, bet internete, tikėtina, albumas bus ilgesnis.

Tai sufleruoja ir naujienų portalų antraščių įkvėptas albumo pavadinimas – „Nuolat pildoma“.

„Idėja tokia – jei gims dar dainų, kurios tinka šiam albumui, pridėsiu jas prie internetinio leidinio. Kadangi man jau nebe dvidešimt, tai tikrai nenutiks per mėnesį ar du, bet per pusmetį – ką gali žinoti?

Dabar aš labai vertinu kiekvieną dainą. Nebėra taip, kad atsisėsčiau ir tekstai lietųsi. Daug kitų muzikantų prašo, kad parašyčiau jiems tekstus. Anksčiau tai darydavau, dabar nebedarau. Nesinori savęs kartoti, o kad nekartočiau, jau reikia pasistengti“, - atviravo dainininkė.

Portalo skaitytojams liejant komplimentus ir jos balsui, ir dainų tekstams, Giedrė prisipažino, kad pastaraisiais ypač didžiuojasi.

„Manau, kad visų atlikėjų tekstai yra asmeniški. Kas sako kitaip – gal meluoja. Aš, pavyzdžiui, rašau apie jausmus, aplinką, tai, ką matau aplink. Ko neišsakau vyrui, išdainuoju visai Lietuvai. Ar jis pyksta? Ne, mes septyniolika metų vedę, rudenį bus dvidešimt metų, kai esame kartu.

Su tekstais taip – gal esu padori dainininkė, bet laikau save tikrai gera tekstų rašytoja“, - šypsojosi dainininkė.

Prieš du dešimtmečius „Empti“ buvo viena ryškiausių Lietuvos nekvailos popscenos grupių. Tada ji išsiskirstė, praėjusio dešimtmečio pabaigoje trumpam sugrįžo, galiausiai Giedrė ir jos scenos partneris Paulius Kilbauskas vėl pasuko savais keliais.

„Ką daryčiau kitaip? Nieko, bet gerai, kad tais senais laikais naujienų portalų nebuvo, nes mes buvome velniškai pasiutę. Būčiau jautriai reagavus į komentarus, straipsnius. Buvo laukiniai laikai, gerai, kad tai išliko tik laikraščiuose, jie tuo metu nesivaikė skandalingų antraščių, išlikom saugūs ir geros reputacijos. O rašyti tikrai buvo apie ką“, – juokėsi G. Kilčiauskienė.

Ji neatmeta galimybės, kad „Empti“ kada nors sugrįš į sceną – su P. Kilbausku pastarąjį sykį kalbėjosi prieš keletą dienų.

„Neįmanoma dėti taško kūryboje, bet mes su Pauliumi tokie - neprievartausim savęs ir nedarysim to, ko nenorim. Kai „Empti“ sugrįžo, pagrojome, sukūrėme kelias dainas, tada atsirado mano naujų dainų, kurios netiko tai grupei, nenorėjau laikyti stalčiuje. Taip atsirado mano albumas „Optinė apgaulė“.

Jei mums su Pauliumi šiuo metu nesinori groti kartu, tai nereiškia kad nesinorės kada nors ateityje“, - svarstė Giedrė.

Ne vienus metus grupėje „Pieno lazeriai“ dainavusi vokalistė neslėpė – pastarąją atkurti keliems koncertams irgi būtų smagu.

„Tik reikėtų kalbėti ne su manimi, o su grupės lyderiu Andriumi Šarapovu, kuris dabar pasinėręs ir į vaizdo, ir į muzikos projektus. Kita vertus, „Pieno lazeriai“ gal grojo muziką, iš kurios išaugama, joje buvo daug humoro“, - prisiminė Giedrė.

Kurią ne savo parašytą lietuvišką dainą ji pati norėtų sudainuoti? Pasirodo, tai būtų kuris nors grupės „Rondo“ kūrinys – tų laikų, kai šioje grupėje dainavo Laimontas Dinius.

„Man jo balsas – nuostabus. Su juo pačiu norėčiau padainuoti“, - kalbėjo Giedrė.

Bet kol kas visos jos mintys sukasi aplink naują albumą – išleistą gražioje, netipinio formato dėžutėje su dideliais spalvingais lapais, ant kurių išspausdinti tekstai. Dainų, kurias per artimiausius kelis mėnesius Giedrė tikisi gyvai atlikti ne viename mieste.

„Kai pirmą sykį pamačiau albumą, net rankos sudrebėjo. Turėti jį kiekvienam dainininkui yra didelis džiaugsmas“, - šypsojosi Giedrė.