Muzika

2019.06.20 14:07

Tragiška netektis: nukritęs nuo pastato, žuvo žymaus prancūzų dueto „Cassius“ narys

LRT.lt 2019.06.20 14:07

Muzikos pasaulį sukrėtė žinia apie tragišką garsaus prancūzų šokių muzikos dueto „Cassius“ nario Philippe`o Zdaro mirtį.

Didžėjus ir prodiuseris, kurio tikrasis vardas – Philippe`as Cerboneschi, žuvo netyčia nukritęs nuo pastato Paryžiuje, skelbia BBC.

Žinią apie 52 metų muzikanto mirtį patvirtino jo agentas.

Kartu su bendražygiu Hubertu Blanc-Francard`u Philippe`as 1989 metais subūrė duetą „Cassius“, kuris praėjusio amžiaus pabaigoje tapo viena geriausiai žinomų Prancūzijos elektroninės muzikos grupių.

„Cassius“ hitas „I Love You So“:

Ph. Zdaras taip pat buvo subūręs duetą „Motorbass“ su kitu žinomu Prancūzijos elektroninės muzikos kūrėju Etienne`u de Crecy.

Muzikantas garsėjo ir kaip prodiuseris – dirbo su tokiomis grupėmis kaip „Phoenix“. Jo prodiusuotas šių muzikantų albumas „Wolfgang Amadeus Phoenix“ 2010-aisiais pelnė prestižinį „Grammy“ apdovanojimą kaip geriausias metų alternatyvios muzikos diskas.

Ši sėkmė atvėrė prancūzui daug durų – vėliau jis dirbo su visame pasaulyje žinomais JAV atlikėjais Kanye Westu, Jay-Z, „Beastie Boys“ ir kitais.

Šį penktadienį bus išleistas naujas „Cassius“ albumas „Dreems“. Pastaruoju metu Ph. Zdaras taip pat prodiusavo naują britų grupės „Hot Chip“ albumą „A Bath Full Of Ecstasy“, kuris irgi pasirodys šią savaitę.

Prancūzų žvaigždė ne sykį yra viešėjusi ir Lietuvoje. 2013-aisiais Ph. Zdaras surengė pasirodymą Vilniaus menų fabrike „Loftas“.