Muzika

2019.06.18 11:04

LRT.lt studijoje Giedrė pristatė naują albumą ir papasakojo apie savo kūrybos kelius

LRT.lt2019.06.18 11:04

Antradienio rytą naujienų portalo LRT.lt studijoje lankėsi dainininkė Giedrė Kilčiauskienė, pristatanti po šešerių metų pertraukos išleidžiamą antrąjį solinį albumą „Nuolat pildoma“.

Naują albumą lydi originali idėja –jis neapsiribos baigtiniu dainų skaičiumi ir internetinėse platformose bus nuolat pildomas naujais kūriniais.

Ramūnas Zilnys kalbina. Giedrė Kilčiauskienė: save laikau labai gera tekstų rašytoja

Giedrės albumo pristatymo koncertas, vyks šį ketvirtadienį įvyks Vilniaus kokteilių bare „Salionas“.

Tiesa, jau šią savaitę dainos, kurios jau įrašytos, bus išleistos kompaktinėje plokštelėje.

Elektroninės muzikos scenoje Giedrė atsirado kiek daugiau nei prieš dvidešimt metų – jos balsas klausytojams puikiai pažįstamas jau nuo „Empti“ bei „Pieno lazerių“ laikų. Pastaruosius kelerius metus į džiazo muziką pasinėrusi dainininkė sugrįžta ten, nuo kur ir prasidėjo jos muzikinis kelias – pop-elektronikos, tačiau ji sako, jog tai yra nauja, kiek brandesnė ir šiek tiek bauginanti pradžia.  

„Ko gero, mano nauja muzika visada bus siejama ar lyginama su „Empti” ir „Pieno lazeriais”, nors man tai jau pakankamai sena istorija. Būtų mažų mažiausiai keista, jeigu vis dar kurčiau ir dainuočiau taip pat, – sako Giedrė. – Jaučiuosi dar labiau prisijaukinusi lietuvių kalbą muzikoje ir vis dar galiu surimuoti dviejų žmonių meilę ir išsiskyrimus, džiaugsmą ir liūdesį. Sakau „vis dar”, nes, patikėkit, yra reikalų tokių pamatinių dalykų kaip meilė nepaversti banalybe.“

Ji pripažįsta, jog nors, pagal visas taisykles, turėtų beprotiškai džiaugtis naujojo albumo išleidimu ir laukti jo pristatymo klausytojams, visgi šiuo metu Giedrę labiau valdo baimė ir jaudulys.

„Ir visiškai nesvarbu, jog man autoritetingi žmonės, perklausę albumą, tikino, kad jis puikus. Na, bet taip man ir reikia – jeigu būčiau norėjusi ramybės, tai būčiau sėdėjusi su katinu ant kelių ir virbalais rankose, o ne prie pianino, įrašų studijoje ar repeticijose. Vis tik pildyti savo svajones yra labai atsakingas, jaudinantis ir kruopštumo reikalaujantis pomėgis“, – šypsosi dainininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt