Muzika

2019.06.14 21:00

Koncerte „Misija Sibiras‘19“ žinomi žmonės kvietė padėti įgyvendinti šių metų ekspediciją

LRT.lt2019.06.14 21:00

Nuo 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ buvo transliuojamas paramos koncertas „Misija Sibiras`19“, skirtas lėšoms šių metų ekspedicijai surinkti. Aukoti ir taip prisidėti prie misijos įgyvendinimo kvietė žinomi scenos žmonės.

Penktadienį, birželio 14-ąją, Lietuva mini 78-ąsias trėmimų pradžios metines. Siekiant pagerbti tautiečius, nukentėjusius nuo sovietų okupacijos metu patirtų represijų, rengtos specialios akcijos.

Iš LRT TELEVIZIJOS Didžiosios studijos buvo transliuojamas paramos koncertas „Misija Sibiras‘19“. Renginys skirtas lėšoms šių metų ekspedicijai surinkti.

„Visų pagrindinis tikslas yra vienas – padėti šių metų komandai išvykti į Kazachstaną arba Krasnojarską, surinkti paramą, nes ekspedicija projektui yra finansiškai didelė našta. Ten labai svarbu nukeliauti, surasti ir sugrąžinti tuos žmones, apie kuriuos nebėra jokios informacijos, į mūsų istoriją“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ mintimis dalijosi projekto „Misija Sibiras‘19“ vadovė Aistė Eidukaitytė.

Pernai misijos dalyviai negavo vizų ir pasiekti Rusijos negalėjo. Tačiau, anot A. Eidukaitytės, lokacija nėra svarbi – svarbiausias ekspedicijos tikslas: „Tiek Kazachstane, tiek Sibire, tiek Tadžikistane tikslas yra vienodas. Bet kuriuo atveju šių metų misiją mes tikrai įgyvendinsime.“

Paramos koncerte garsiausi scenos vardai, visuomenės veikėjai vienijosi tam, kad padėtų ekspedicijai įvykti. Aukoti bendram tikslui kvietė Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“, Vidas Bareikis, Vaidas Baumila ir Sofija Vasilevskytė, Merūnas, Jurijus Veklenko ir kiti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.