Naujienų srautas

Muzika2019.06.11 12:44

Kviečia nauja pramogų erdvė gamtoje: Palūšės valtinės atgimimą paskelbė „Baltasis Kiras”

LRT.lt 2019.06.11 12:44

Praėjusį šeštadienį Palūšėje skambėjo gyva muzika ir rinkosi būriai susidomėjusių lankytojų – tądien duris atvėrė ir vasaros sezoną pradėjo atsinaujinusi Palūšės valtinė, kur nuo šiol visą vasarą svečių lauks baras, o savaitgaliais bus organizuojami įvairūs koncertai, pokalbiai, kultūrinės bei aktyvaus laisvalaikio pramogos.

Išties daug žmonių iš įvairių Lietuvos kampelių suvažiavo pasveikinti atsinaujinusios valtinės ir karštą šeštadienio popietę praleisti ant Lūšių ežero kranto. Birželio 8-ąją baro atidarymui organizatoriai pasirinko neatsitiktinai – be to, kad ši diena minima kaip Pasaulinė vandenynų diena, Palūšėje tądien buvo švenčiamas ir Valčių žygių 60-metis.

Šiai ypatingai progai paminėti Palūšės bibliotekos darbuotojai surengė pokalbį su buvusiais valčių žygių instruktoriais, o po oficialiosios atidarymo dalies svečius šokti kvietė poros valandų akustinę programą paruošęs grupės „Baltasis Kiras” lyderis Tautvydas Augustinas.

Palūšės valtinės-baro įkūrėjas, festivalių „Roko naktys“, „Bliuzo naktys“ bei „Galapagai“ siela Algirdas Barniškis-Blėka sako, jog šioje poilsiautojų pamėgtoje pakrantėje seniai trūko vietos, kuri sukviestų žmones pabūti kartu, paklausyti kokybiškos gyvos muzikos ir turiningai praleisti laisvalaikį.

„Matėme didelį ir neišnaudotą šios vietos potencialą, tad gavę pasiūlymą vasarai čia įkurti barą bei kultūrinę erdvę nedvejodami sutikome, – pasakoja A. Barniškis-Blėka. – Renginio metu sulaukėme bičiulių ir iš Vilniaus, ir iš Kauno, gausiai rinkosi ir vietiniai gyventojai – buvo aišku, jog visi su nekantrumu laukė naujosios vietos atidarymo. Šiltojo sezono metu čia planuojame surengti nemažai koncertų, pasirodymų, pokalbių ir diskusijų, net aktyvaus laisvalaikio užsiėmimų, todėl tikimės, jog Palūšės valtinė-baras taps mėgstamiausia šios vasaros atostogų, susitikimų ir pramogų vieta.“

A. Barniškis-Blėka atskleidžia, jog ir jam, ir visai Palūšės valtinės-baro komandai, šioje vietoje tarsi sustoja laikas. „Čia gera atvažiuoti norint pailsėti, atsijungti nuo kasdienio skubėjimo. Mums įstrigo užrašas ant Palūšės bažnyčios įėjimo: „Įeini geras – išeini geresnis“. Stengsimės, kad ši vieta būtų būtent tokia“, – sako jis.

Palūšės valtinė-baras bus įtrauktas ir į šių metų festivalio „Galapagai“ žemėlapį. Kitoje ežero pusėje liepos 26-27 dienomis vykstantis festivalis vieną iš muzikos scenų įkurdins ir paklausyti žinomų atlikėjų pasirodymų kvies būtent į valtinę.

1959 m. įkurta Palūšės valtinė – viena seniausių ir bene didžiausia valtinė Lietuvoje. Čia sudaromi kelionių maršrutai, organizuojami žygiai, ir, žinoma, veikia vandens transporto nuoma.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi