Muzika

2019.05.31 22:51

Lilas ir Innomine surengė išskirtinį koncertą po atviru dangumi: nesame darę nieko panašaus

Ramūnas Zilnys2019.05.31 22:51

Prieš kelerius metus Lilas ir Innomine tapo pirmąja Lietuvos hiphopo grupe, surengusia savo koncertą didžiausioje Lietuvos arenoje. Penktadienio vakarą šis duetas mėgavosi dar vienu įspūdingu pirmuoju kartu.

Sostinės Kalnų parke reperis Konstantinas Kiveris-Lilas ir prodiuseris Rolandas Venckys-Innomine surengė koncertą su orkestru – tokio iki šiol taip pat nėra organizavę nė vieni Lietuvos repo pasaulio atlikėjai.

Kartu su specialiai šiam pasirodymui suburta muzikantų komanda duetas surepetavo per dvi dešimtis kūrinių – ir populiariausių savo hitų, ir naujų dainų iš būsimojo, dar tik ruošiamo albumo.

Nauju skambesiu dainas „aprengė“ vienas populiariausių Lietuvos aranžuotojų Jievaras Jasinskis, dirbantis su daugybe šalies muzikos žvaigždžių.

Po „apšildančių“ atlikėjų „Willie Valo“ ir „Pai X“ pasirodymų, kiek po devintos valandos vakaro, į sceną žengę Lilas ir Innomine pasirūpino ir įdomiu scenos vaizdu – šiam šou užsakė gigantišką kubo formos dekoraciją iš šviečiančių „stulpų“.

Pasiklausyti dueto, kuris M.A.M.A. apdovanojimų ceremonijoje ne sykį pripažintas geriausia Lietuvos hiphopo grupe, susirinko apie penkis tūkstančius klausytojų.

Dar daugiau jų prieš porą mėnesių šėlo Kauno „Žalgirio“ arenoje, kur Lilas ir Innomine šventė savo karjeros dešimtmetį.

Melancholiškos nuotaikos kupinai Lilo ir Innomine muzikai keliolikos gyvų instrumentų orkestras pridėjo neįprastų spalvų – tai eksperimentas, kurio nekantriai laukė ir patys muzikantai.

„Iki tol niekada nesame nieko panašaus darę, bet pasaulyje tai jau nėra didelė naujovė. Nešiojomės šią mintė jau keletą metų. Labai patiko aranžuotės, kurias parašė Jievaras. Nuo jo viskas ir prasidėjo – kai pradėjome bendradarbiauti, iš pradžių koncertuose atsirado pučiamųjų sekcija.

Atradome, kad mūsų kūriniai yra labai patogūs orkestrinėms aranžuotėms. Daug gyvų instrumentų tik prideda naujų sluoksnių, bet neiškraipo muzikos“, - LRT.lt pasakojo Lilas.

Gerbėjų minia, kurios didžiąją dalį sudarė jauni žmonės, ošė pagal didžiausius dueto hitus – „Karina“, „Išgama“, „Žmogus, velniškai bijantis stebuklo“, „Išversk man pasaulį“, „Kai tu žengi, gūžiasi Vilnius“, bisui paliktą „Tu privalai skambėt“ ir kitus.

Porai kūrinių prisijungė seni grupės bendražygiai – daugelį dainų su Lilu ir Innomine įrašiusi dainininkė Jevgenija Redko ir Asafas Yehuda, dabar muzikuojantys duete „Pai X“.

Nors akivaizdu, kad populiariausių kūrinių šio dueto gerbėjams niekad nebus per daug, Lilas jau ne pirmą sykį užsiminė, kad kai kurias dainas jau norėtų „išleisti į pensiją“.

„Yra dainų, kurių žmonės tikisi, bet jos – jau morališkai pasenusios. Ketiname palaipsniui jų atsisakyti.

Liks tos dainos, kurios geriausiai skamba šiuo metu. Daina „Karina“ – labai populiari, bet tikiu, kad anksčiau ar vėliau pasimirš, atsiras naujų „Karinų“.

Yra žmonių, kurie sako, kad pasiilgsta senojo mūsų stiliaus, kad mes keičiamės. Bet tai normalu. Kita vertus, komentarų, kad pasiilgo senojo stiliaus, aš sulaukdavau jau po poros pirmųjų karjeros metų, tad net nežinau, ką tai reiškia“, - juokėsi Lilas.

Dueto pasirodymas Kalnų parke tarsi vainikavo vieną jo karjeros etapą – rudenį turėtų būti išleistas naujas Lilo ir Innomine albumas.

Muzika, žadama, šiek tiek keisis, tačiau grupės įvaizdis išlieka toks pat – ramūs, santūrūs, gal kiek ironiški melancholikai.

LRT.lt konferencijoje apsilankęs ir į skaitytojų klausimus atsakęs Lilas pasakojo, kad neturi ryškių autoritetų, į nieką nebando lygiuotis, nors turbūt neatsisakytų įrašyti ką nors su JAV repo atlikėju Kendricku Lamaru.

Po ne vieno turo per didžiausias šalies arenas Lilas ir Innomine lyg ir nebeturi kur dar veržtis Lietuvoje, tačiau tai nereiškia, kad juos dėl to apėmė snaudulys.

„Juk nebūtina groti arenose, parkuose, stadionuose. Pavyzdžiui, man vis labiau patinka teatro erdvės“, - pasakojo Lilas.

Skaitytojų paklaustas, ar neketina įrašyti kūrinių su kuria nors kita Lietuvos žvaigžde, jis užsiminė, kad tokių planų būta, tačiau jie dėl įvairių priežasčių vis nevirsta tikrove.

Dar prisipažino, kad nepažįsta natų, geriausia pramoga laiko naktinius pasivažinėjimus po Vilnių su kokiu nors nauju muzikos albumu, o pasibaigus karjerai turi ne tik su muzika susijusių planų.

„Toks laikas ateis, gal net ir gana greitai. Minčių turiu velniškai daug. Esu įsitikinęs, kad dirbsiu su muzika, bet gal ne scenoje. Galima ir kitiems atlikėjams padėti, kūrinius rašyti.

Esu turėjęs barų, pats barmenu dirbęs. Turiu net mintį apie barą Vilniuje – ir patalpas Vilniaus centre nusižiūrėjęs, ir pavadinimą sugalvojęs. Gal ir tai kada nors virs tikrove“, - juokėsi reperis.

Tiesa, kol kas mintys apie sceninės karjeros pabaigą atrodo gerokai per ankstyvos.

Naujas albumas baigiamas kurti, o dueto gerbėjų socialiniuose tinkluose ir koncertuose toliau daugėja. Ir jie kartais sugeba gerokai nustebinti pačius atlikėjus.

„Vienas žmogus išsitatuiravo mano autografą ant kūno. Tai jau mažų mažiausiai keistoka.

Bet šiaip mane labiausiai stebina, kad vis dar gaunu po kelis prašymus per dieną nufilmuoti sveikinimą su gimtadieniu. Ir tie prašymai identiški – kiekvienas žmogus rašo, kad yra didžiausias mūsų gerbėjas ar gerbėja“, - šyptelėjo Lilas.

 

 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt