Muzika

2019.05.30 19:07

Dainininkė Kaia uždarame vakarėlyje pristatė debiutinį albumą: kai kas jame šokiruos

Ramūnas Zilnys2019.05.30 19:07

„Niekada negalvojau, kad tai nutiks“, - šypsojosi dainininkė Kamilė Tumelytė-Kaia, ketvirtadienio vakarą surengusi uždarą savo albumo „Press To ATO“ pristatymo vakarą.

TV žiūrovams iš projekto „Lietuvos balsas“ gerai žinoma atlikėja karjerą scenoje pradėjo kur kas anksčiau.

Dar šio dešimtmečio pradžioje ji dainavo grupėje „Tofu Bubble“, vėliau pradėjo solinę karjerą, ne vienus metus pasirodydavo su grupe SEL, su ja yra įrašiusi dainą.

Tačiau tai, ką ketvirtadienį pristatė Vilniaus bare „Sanatorija“, Kamilė vadina kol kas svarbiausiu savo karjeros žingsniu.

„Niekada nežinai, ar pirmas albumas nebus ir paskutinis. Buvau sau pasakiusi, kad albumo turbūt neleisiu, nes nepriklausomam atlikėjui, neturinčiam užnugario, tai – didelė investicija, reikia gerai pagalvoti, kur pinigus dėti.

Bet iš tėčio melomano išmokau, kad svarbu albumą leisti. Albumas – labai vientisas, visi kūriniai iš eilės parašyti, jie susijungia į mano pasakojamą istoriją”, - sake Kaia.

Albumo pavadinimas – egzotiškas lietuvių ausiai, o jį paaiškinti nelengva net ir gerai kalbantiems angliškai.

„Press To ATO” – tai astronautų naudojama frazė, susijusi su kosminio laivo išėjimu į orbitą. Pagalvojau, kad gerai skamba šio albumo kontekste.

Nors dauguma dainų – lietuvių kalba, tik pora angliškai. Kodėl? Kokia kalba mūza padiktavo žodžius, tokia ir užrašiau.

Bet tiesa, kad anglų kalba lengviau rašyti, lietuvių kalba įnoringa, daug kas kitaip skamba. Kita vertus, užsienio atlikėjų dainų anglų kalba mes kasdien girdime labai daug, tad kodėl nepadainavus savo kalba? Proga užpildyti tą lietuviškų dainų terpe. Lietuviški tekstai paveikesni, turi didesnę reikšmę mūsų šalies auditorijai”, - svarstė Kaia.

Albumą kol kas ketinama išleisti tik internete, nors ateityje Kaia norėtų turėti ir jo kompaktinę plokštelę – bent kaip suvenyrą ir fizinį nuveikto darbo įrodymą.

„Press To ATO“ skambesį ji vadina popmuzika su repo, trepo elementais, daug elektroninio skambesio, bet ir trupučiu džiazo. Dainų idėjas užrašė pati Kaia, o paversti jas kūnu padėjo prodiuserių komanda „Hitų kepykla“.

„Juokauju, kad albumas sukurtas moterims, bet galima klausytis ir vyrams. Jaunos moterys tikrai turėtų suprasti, apie ką dainuoju. Lyrinis subjektas albumą pradeda nuo sudaužytos širdies, paskui seka pakilimas į kitą orbitą, dainos apie jausmus, ką jie sukelia.

Yra ir šiek tiek erotikos. Kai kas albume turbūt šokiruos. Pirmoji daina, kurią ketiname išeisti, yra atviresnė, bet aš to ir norėjau. Ta daina vadinasi „Gerai darai“, - juokėsi Kaia.

Albumo dainas internete bus galima išgirsti maždaug po savaitės, o kol kas pirmieji jas įvertinti galėjo kviestiniai dainininkės svečiai.

„Iki vasaros skubėjau dainas patiems artimiausiems žmonėms parodyti. Bet viešų koncertų irgi tikrai bus, juos jau pradedame planuoti“, - pasakojo dainininkė.

Su ne vienu garsiu atlikėju jau dirbusi atlikėja sako, jog šiandien džiaugiasi, vystydama solinę karjerą. Nepasiilgsta ir darbų su grupe SEL, su kuria atsisveikino skandalingai. Po to, kai pernai grupės lyderis Egidijus Dragūnas internete šiurkščiais žodžiais užsipuolė moterį, Kaia nusprendė su juo nebendradarbiauti.

„Nuo to laiko nesikalbėjome. Viskas gerai, tai – jau seni reikalai, nereikia jų iš naujo vartyti“, - į kalbas nesileido Kaia.

Šiuo metu ji koncertuoja, dėkoja likimui, kad gali pragyventi iš muzikos, ir kuria naujus planus.

Neretai sulaukia ir klausimų, ar neketina dalyvauti „Eurovizijos“ atrankoje. Ir tada juokdamasi primena, kad tai jau yra padariusi.

„Prieš aštuonerius metus dainavau su grupe „Tofu Bubble“. To jau niekas neprisimena, ir ačiū Dievui.

Man ir šįmet vieni atlikėjai siūlė dalyvauti kartu, bet atsisakiau. Jei rimtai – man labai patiko Jurijaus ramybė scenoje šįmet. Jei eičiau į „Euroviziją“, tai su aiškia žinute, turėdama dainą, kuria visiškai pasitikiu. Eičiau ne dėl to, kad kažkas ragina, o dėl to, kad žinočiau, jog būtent ši daina turi išvysti dienos šviesą ir skambėti „Eurovizijoje“, - sakė dainininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt