Naujienų srautas

Muzika2019.05.30 14:48

Dainininkas Stingas Paryžiuje pradėjo anšlagines gastroles: ko tikėtis iš koncerto Kaune?

LRT.lt 2019.05.30 14:48

Birželio 8 d. Lietuvoje koncertuosiantis Stingas anšlaginiu koncertu pradėjo geriausių dainų gastroles. Vienas populiariausių muzikos autorių ir atlikėjų pasaulyje antradienį surengė įspūdingą pasirodymą Paryžiuje.

Sausakimšame muzikos ir scenos menų centre „La Seine Musicale“ Stingo ir grupės koncertą stebėjo daugiatūkstantinė minia gerbėjų, kurie neliko nusivylę – beveik 2 val. trukmės šou metu buvo atliktos visos geriausios Stingo dainos.

Lietuvoje taip pat laukia anšlaginis gastrolių „My Songs Tour“ koncertas – šiuo metu prekyboje liko paskutiniai bilietai.

Kaip ir buvo galima tikėtis,  gastroles „My Songs Tour“ pradėjo nuotaikingas ir dinamiškas šou, kuriame pagrindinis dėmesys skiriamas labiausiai mylimoms dainoms, kurias per savo karjerą kartu su grupe „The Police“ ir kaip solo atlikėjas parašė 17 kartų „Grammy“ apdovanojimus laimėjęs Stingas.

Pasirodymą muzikantas pradėjo atlikdamas energingą „The Police“ dainą „Message In A Bottle“. Vėliau nuskambėjo visi klasika tapę hitai: „Englishman In New York“, „Fields Of Gold“, „Shape Of My Heart“, „Desert Rose“, „Roxanne“, „Fragile“ ir daugelis kitų, kuriuos Stingas atliko kartu su muzikantų grupe.

Kaip ir buvo galima tikėtis, paskutine daina tapo didžiausios sėkmės sulaukęs hitas „Every Breath You Take“. Nuskambėjus šiam kūriniui, Stingas grįžo į sceną ir atliko vieną pirmųjų savo dainų „Next To You“ – šiuo kūriniu prasideda debiutinis grupės „The Police“ albumas „Outlandos d'Amour“, kuris buvo išleistas 1978 m.

Kitas gastrolių „My Songs Tour“ koncertas vyks Bulgarijos sostinėje Sofijoje. Vėliau Stingas su grupe koncertuos Makedonijoje, Slovėnijoje ir Vokietijoje. Turas taip pat nusidrieks per Latviją, Estiją, Suomiją, Norvegiją, Švediją, Daniją, Nyderlandus, Slovakiją, Vengriją, Austriją, Čekiją, Prancūziją ir daugelį kitų šalių.

Kompozitorius, dainų autorius ir dainininkas, aktorius, rašytojas ir aktyvistas Stingas gimė Niukaslio mieste Anglijoje. 1977 m. jis persikėlė gyventi į Londoną, kur su Stewartu Copelandu ir Andy Summersu subūrė grupę „The Police“. Viena populiariausių pop-roko muzikos grupių pasaulyje išleido penkis studijinius albumus, pelnė šešis „Grammy“, du „BRITs“ apdovanojimus ir 2003 m. buvo įtraukta į Rokenrolo šlovės muziejų.

Pradėjęs solinę karjerą, Stingas tapo vienu geriausių mūsų dienų muzikantų ir atlikėjų planetoje. Jo solinė kūryba yra įvertinta vienuolika „Grammy“, dviem „BRITs“, „Auksinio gaublio“, „Emmy“ apdovanojimais.

Stingas taip pat buvo keturis kartus pristatytas „Oskarui“ (įskaitant 2017-ųjų nominaciją už „The Empty Chair“ skambančią dokumentiniame filme „Jim: The James Foley Story“) ir kartą nominuotas „Tony“ apdovanojimams. Muzikantui prestižinį „Century“ apdovanojimą įteikė muzikos biblija vadinamas žurnalas „Billboard“, o 2004 m. „MusiCares“ ceremonijoje Stingas buvo paskelbtas Metų persona.

Stingui, kuris yra „Dainų autorių šlovės muziejaus“ narys, 2014 m. buvo įteiktas aukščiausias ir labiausiai prestižinis kultūros srities apdovanojimas Jungtinėse Amerikos Valstijose – „Kennedy centro“ apdovanojimas. 2017 m. Stingui buvo įteikta garbinga „The Polar Music Prize“ premija. Atlikėjui ypatingą Muzikos garbės daktaro laipsnį suteikė garsūs universitetai: „University of Northumbria“ (1992 m.), „Berklee College of Music“ (1994 m.), „University of Newcastle upon Tyne“ (2006 m.) ir „Brown University“ (2018 m.), kuris tai padarė jubiliejinės 250-ųjų metų atidarymo ceremonijos metu.

Po kritikų puikiai įvertinto albumo „57th & 9th“, kuris buvo pirmas atlikėjo roko ir pop dainų darbas per pastaruosius dešimt metų, Stingas su reggae muzikos ikona Shaggy išleido bendrą albumą „44/876“. Jamaikos ritmais persmelktas įrašas laimėjo „Grammy“ apdovanojimą geriausio regio albumo kategorijoje.

Albumas, kurio pavadinime neatsitiktinai atsidūrė Shaggy ir Stingo gimtųjų šalių kodai, alsuoja abiejų muzikantų meile Jamaikai: Shaggy gimtinei ir salai, kurioje Stingas sukūrė nemažai klasikinių dainų, tokių kaip „The Police“ hitas „Every Breath You Take“.

2018 m. vasarą Stingas ir Shaggy surengė koncertines gastroles įvairiose istorinėse koncertų salėse, kurių scenose abu „Grammy“ apdovanojimais įvertinti atlikėjai, padedami savo grupių muzikantų, atliko ne tik geriausius savo hitus, bet ir pristatė dainas iš bendro albumo. Turo „44/876 World Tour“ koncertai vyko Rytų Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje.

Per visą įspūdingą savo muzikinę karjerą Stingas, kaip solo atlikėjas ir grupės „The Police“ narys, pardavė daugiau nei 100 mln. įrašų.

Stingas nusifilmavo daugiau nei 15 filmų, prodiusavo kritikų įvertintą juostą „A Guide to Recognizing Your Saints“ ir 1989 m. vaidino Brodvėjuje rodytoje operoje „The Threepenny Opera“. Naujausias jo teatro projektas yra „Tony“ apdovanojimui pristatytas miuziklas „The Last Ship“, kurį pastatyti įkvėpė prisiminimai apie laivininkyste užsiėmusią bendruomenę Volsende, Šiaurės Rytų Anglijoje, kur gimė ir užaugo pats Stingas.

Šis šou, kurio muziką ir žodžius parašė Stingas, 2014-2015 m. ne tik buvo rodomas Brodvėjuje – 2018 m. miuziklas buvo pristatytas ir D. Britanijos teatruose. Kitais metais Stingas vėl vaidins laivų statyklos meistrą Jackie White'ą, nes „The Last Ship“ nuo vasario 9 d. iki kovo 24 d. bus rodomas garsiojo „The Princess of Wales Theatre“ scenoje.

Vienas sėkmingiausių muzikantų istorijoje yra didelis žmogaus teisių gynėjas, aktyviai dalyvaujantis „Amnesty International“, „Live Aid“ ir kitų organizacijų veikloje. 1989 m. Stingas su žmona Trudie Styler įkūrė labdaros organizaciją „Rainforest Fund“.

Šis fondas rūpinasi drėgnaisiais atogrąžų ir vidutinių platumų miškais bei čia gyvenančiais žmonėmis. „Rainforest Fund“ jau surengė 18 didelių koncertų, už kuriuos gautas lėšas skyrė labdarai. Artimiausią labdaros koncertą planuojama rengti šių metų gruodį prestižinėje „Carnegie Hall“ salėje Niujorke. Šiuo metu „Rainforest Fund“ vykdo veiklą trijuose kontinentuose, daugiau nei dvidešimtyje pasaulio šalių.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą