Naujienų srautas

Muzika2019.05.29 10:14

Vilniuje koncertuos Lietuvos publikos pamėgta žymi Vokietijos grupė „De Phazz“

LRT.lt 2019.05.29 10:14

Gruodžio 18 d. Vilniaus koncertų salėje „Compensa“ skambės visada madinga „De Phazz“ kūryba. Jau daugiau nei dvidešimtmetį gyvuojanti grupė yra gerai žinoma nuo Aliaskos iki Katmandu, pardavusi daugiau nei pusę milijono savo įrašų ir savo gerbėjų tarpe jau pelniusi kultinės grupės statusą.

Pernai „De Phazz“ išleido savo 15-tąjį studijinį albumą „Black White Mono“ ir yra vadinama vienu geriausių Vokietijos muzikos eksporto pavyzdžių.

1997 m. Vokietijos mieste Heidelberge susikūrusi „De Phazz“ - grupė, pakeitusi džiazo sampratą ir sugrąžinusi jį į šokių muzikos klubus, kavines ir barus, kazino bei radijo stočių topus.

Grupės kuriamo originalaus skambesio neįmanoma apibrėžti vienu konkrečiu stiliumi, tai visada nauji ir drąsūs eksperimentai, tačiau kritikai vieningai pripažįsta, kad tai stilinga muzika, o „De Phazz“ vadina džiazo gelbėtojais.

Be abejo, daugeliui tradicinio džiazo atlikėjų ši pozicija atrodo klaidinga, tačiau milijonai žmonių pasaulyje būtent „De Phazz” dėka išgirdo džiazą ir pradėjo juo domėtis.

Grupės įkūrimo idėja priklauso kompozitoriui ir scenarijų autoriui Pitui Baumgartneriui, iki šio projekto atsiradimo dirbusiam reklamos srityje. Įdomu tai, kad pilnas grupės pavadinimas skamba taip - "DEstination PHuture jAZZ" arba „kelias į džiazo ateitį“.

Pirmasis grupės albumas „Detunized Gravity“ buvo išleistas 1997 m. ir tapo ryškiu įvykiu Vokietijos muzikos kultūroje.

Nuo to laiko „De Phazz“ diskografijoje puikuojasi jau 15 albumų, pelniusių ne vieną „Echo“ (Vokietijos „Grammy“) apdovanojimą, o populiariausi kūriniai įtraukiami į įvairiausius lounge muzikos rinkinius.

Gyvo garso grupės koncertai visada garantuoja puikų vokalą, skoningą instrumentinę muziką ir elegantišką reginį.

Leidinys „Frankfurter Allgemeine Zeitung” rašo: „De Phazz” kuria geriausią meilės muziką per pastaruosius 50 metų. Bliuzo tragizmas, džiazo gaivališkumas, džiaugsmu trykštantis svingas, afrikietiškas okultizmas, Lotynų Amerikos ritmų erotika, jausmingumas ir gero seno hito ironija – visa tai yra „De Phazz“.

 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi